Ja, moje druhé ja a spolupráca medzi týmito dvomi osobami
19. 2. 2019 | Zuzana

Ja, moje druhé ja a spolupráca medzi týmito dvomi osobami

Možno aj vy vo svojej  hlave počujete hlasy. Nie, nezbláznili ste sa. To iba váš mozog pracuje. Myšlienky si vedú dialóg, niekedy monológ a vy to môžete cítiť. Niekedy sa vám ich podarí počúvať. Chce to cvik. Nie je to jednoduché nenechať sa vtiahnuť to rozhovoru.

Kto som, kde som a čo teraz?

Napadne vám myšlienka. Už iba toto zabehnuté slovné spojenie je trochu úsmevné. Napadnutie myšlienkou, to neveští nič dobrého. Váš mozog generuje nápady a súčasne sa ktosi vo vašej hlave stavia do opozície. Ako z jasného neba príde nápad. Z ničoho nič. Kde sa vzal tu sa vzal. Hovorí sa tomu intuícia. Napríklad, ak si dlho lámete hlavu s nejakým problémom. Neustále hľadáte riešenie, vymýšľate o sto šesť a jediným výsledkom je únava.

Tak nachvíľku, naozaj na malú chvíľočku vypnete. Je jedno či zaspíte, alebo vás z kolotoča myšlienok vytrhne neodkladná povinnosť. Na existenciu problému úplne zabudnete a v tomto stave príde väčšinou  riešenie, ktorého správnosť začne opäť spochybňovať nejaká múdra a dôležitá myšlienka vo vašej hlave. „Kolotoč, kolotoč len sa toč, neprestávaj, ešte nemám dosť.“

 woman-1148923-960-720_1550596784.jpg

Naše myšlienky sú od reality na hony vzdialené

Áno, nie raz  som sa o tom vo svojom živote presvedčila. Toto zistenie nebolo zadarmo. Stálo ma prekročenie hranice strachu. Stálo ma to šialene nepríjemné pocity, no potom prišlo také to zarazenie. „Počkať, počkať, ja som si myslela, že...“ Domnienka zakúsila príchuť reality a ja som sa presvedčila na vlastné pocity, že to čo som si myslela, že sa stane sa vôbec nestalo a nechápala som prečo s mojim telom lomcoval tak šialený strach, ktorý mi chcel zabrániť v pohybe. Naozaj zaujímavé.

Nič menej od prvého veľkého incidentu domnienky a reality ma lákalo čoraz viac prekračovať hranice strachu a dívať sa za oponu. Objavovať nové možnosti a prekvapenia, a tak sa púšťam do neznámych a nekomfortných výziev. Rozoznávam čoraz viac odtieňov šedej pod povrchom vlastného vnútra. Odhadzujem vrstvy nepotrebných kabátov, ktoré ani nie sú moje, no nejak som si ich na seba naobliekala. Asi som vyzerala, že mi je zima a nejaký dobrák to videl, tak šup, tu máš môj kabát. Stratil sa z dohľadu a jeho kabát mi ostal. Tak vyzliekam všetko, čo ide. Pomaly, postupne. Ľahšie sa mi dýcha, lepšie sa mi pohybuje v neobmedzenom priestore a až budem jedného dňa úplne nahá, oblečiem si to, čo budem sama chcieť.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Slabosť je sila: Ako sú okolím vnímané naše prehrešky z minulosti?
Poznáte ďalší škandinávsky štýl - SISU?
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
Ako zvládať svoje emócie a nezblázniť sa
Podvedomé správanie, ktoré vás brzdí v dosiahnutí vysnívaného cieľa