Jarná očista mysle: Ako zmeniť myslenie a tým celý svoj život?
27. 3. 2019 | Janka P.

Jarná očista mysle: Ako zmeniť myslenie a tým celý svoj život?

S príchodom jari zvyknú mnohí detoxikovať svoje telo. Vrhnú sa na zdravú stravu, k tomu pridajú zvýšený pohyb a odštartujú jarnú očistu. Zabudnú však na jednu dôležitú vec. Nevenujú pozornosť svojej mysle. Tým, čo je hlboko vo vnútri nás, tým, čo ovláda celý náš život a ovplyvňuje naša správanie a vnímanie sveta okolo nás. Doprajte svojim myšlienkam jarnú očistu!

Myslenie má obrovskú moc. To, čo vám prebieha hlavou, sa odrazí aj navonok. Myšlienky sa formujú a menia na základe skúseností z reálneho života. Ak zažijete niečo nepríjemné, nevyjde vám nejaká vec a popálite sa, vašu hlavu okamžite zaplavia negatívne emócie. Vtedy sa z každej strany ozve: „Mysli pozitívne“! Hoci ste to už počuli niekoľkokrát, ruku na srdce, vyskúšali ste to? 

Pozitívne myslenie však nie je len hodiť všetko za hlavu alebo si na nos nasadiť ružové okuliare! V skutočnosti ide o vlastné nastavenie mysle na pozitívny smer a umenie k sebe priťahovať dobré veci. Ak to zvládnete, odrazu sa vám zmení celý život!

Prvý krok je v hlave

Pozitívne myslenie každého láka. Určite to každý už minimálne raz skúšal. Aj keď ste zmenili myslenie, netrvalo dlho a pri ďalšej nepríjemnej skúsenosti ste boli opäť tam, kde na začiatku. Prečo vlastne nie je život jednoduchší a krajší? Zodpovedná je za to vaša hlava a myslenie. Myslieť pozitívne nie je až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Mali by ste nájsť v sebe odvahu „prepnúť sa“ a keď sa vám to podarí, môžete to zmeniť. Pokojne aj hneď teraz!

Nečakajte

Čakáte na konkrétnu chvíľu, kedy by ste „zapli“ pozitívne myslenie? To je to najhoršie, čo môžete spraviť! Vhodná chvíľa nemusí prísť a vy môžete nakoniec čakať na niečo, k čomu ani nedôjde. Začnite hneď s novým dňom a zrána. Robte všetko inak, ako doteraz a odštartujte zmenu už pri vstávaní. Boli by ste prekvapení, ako reči typu „nechce sa mi“ alebo „nič dobré ma dnes nečaká“ majú veľkú moc na psychiku. Týrate tým samú seba a nakoniec sa vaše reči potvrdia,, a tak sa stane. Tentokrát vstaňte s úsmevom a tešte sa na nové výzvy, ktoré vám prinesie deň. Nezabudnite vyjadrovať prejavy vďaky! Začnite už pri vstávaní a poďakujte za to, že ste zdravá. 

darius-bashar-771460-unsplash_1553538030.jpg

Ovládajte svoje dýchanie

Hovorí sa, že ten kto vie kontrolovať svoje dýchanie, má jednu úžasnú schopnosť. Dokáže riadiť svoj život. Spomeňte si na to, keď vás niečo rozčúlilo a vy ste stratili nad sebou kontrolu. Vaše dýchanie bolo vtedy krátke a rýchle. Ak budete vedieť ovládať svoje dýchanie, porozumiete a zmeníte svoje negatívne emócie. Stačí len zájsť do tichej miestnosti a môžete začať s precvičovaním! Nadýchnite sa cez nos a precíťte vzduch, ktorý sa dostáva do vášho tela a hlbšie do pľúc. Následne pociťujte pomaly ako opúšťa cez ústa vaše telo. Cítite, ako sa uvoľňuje to napätie? 

Iný uhol pohľadu

Stáva sa, že vás v jednej chvíli prekvapí nepríjemná situácia, ktorá zmrazí úsmev na tvári. Je veľmi ťažké opäť sa postaviť na nohy a myslieť pozitívne. Skúste sa však na danú situáciu pozrieť inak! Určite na nej nájdete niečo pozitívne, čo vás posunie vpred. Ak ste prežili napr. rozchod s dlhoročným priateľom, môžete byť vďačná za veľkú skúsenosť, ktorú máte za sebou. Na základe nej ste zistili, čo chcete a čo nie v ďalšom vzťahu. Viete tak presne, po čom túžite, predstavy máte ujasnené a budete mať väčšiu pravdepodobnosť, že to po čom, túžite, bude dosiahnuteľné! 

Ak takto budete uvažovať pri každej nepríjemnej situácii, váš život bude odrazu jasnejší a pozitívnejší. Nepotlačujte však svoje emócie. Ak sa vám chce plakať, plačte. Nezabúdajte ale na to, že i tie zlé veci, ktoré sa vám dejú v živote, majú svoju pozitívnu stránku. Záleží často na tom, z akého uhľa pohľadu sa na ne pozeráte. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Ako byť krásna na cestách? Tipy, ako zažiariť aj bez plného kufra!
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa rozhodujeme a ako premýšľame? Odhaľte tajomstvo mysle!
Ako zahnať jesenný splín?
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Rany osudu sa hoja nielen časom. Pennebakerova terapia písaním pomáha prekonať depresiu.
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.