Je našou hlavnou motiváciou radosť?
14. 11. 2018 | Zuzana

Je našou hlavnou motiváciou radosť?

Spôsobov vyjadrovania a sebarealizácie je presne toľko, koľko si dokážeme vymyslieť. Môžeme robiť čokoľvek v prípade, že sa pre to rozhodneme. Rozhodnutie je kľúčové, je to hnací motor, ktorý štartuje realizáciu. Ak sme rozhodnutí, jednoducho konáme a môžeme mať výsledky.

Dve strany jednej mince

Ľudia prahnúci po dokonalosti, ľudia, ktorí nechcú robiť chyby sa dostávajú trochu do pasce, pretože tou najväčšou chybou je ignorancia vlastného potenciálu. Niečo by sme aj radi zrealizovali, niečo, čo by nás bavilo, ale nie je čas, peniaze, záujem, chuť, sila a tak ďalej. Naopak je tu viac než dosť strachu, o ktorý nik nestojí. Ten pomyselný klenot je ukrytý za hustou bariérou obáv ako spiaca šípková Ruženka za hodvábnym závojom. Nemusí čakať sto rokov, až ju niekto prebudí.

Náš potenciál nikdy nespí. Je hore a niečo chce robiť hneď teraz. On na dokonalosť nečaká. Nečaká, až bude vhodná príležitosť, viac času či peňazí. Náš potenciál sa nás snaží prebúdzať. Až jedného pekného dňa nebudú vhodné podmienky, nebude dosť peňazí ani ideálne počasie, no konečne sa dočkáme. V tento deň prekonáme strach a príde naše rozhodnutie. Pustíme sa do akcie.

 joy-2483926-960-720_1542224634.jpg

Naše áno je jasný pokyn k aktivite

Ako sa dostať od premýšľania, váhania a prešľapovania k činom? Teória je veľmi jednoduchá. Je to ako cesta z bodu A do bodu B. Bod A je to, kde sme teraz. Bod B je to, čoho chceme dosiahnuť. Je to náš cieľ. Aby sme vstali takzvane z gauča, potrebujeme motiváciu a zmysluplný cieľ. Podstatné je, aby to zmysel dávalo nám, pre ostatných to môže byť pokojne hlúposť. To je základ.

Keď to máme, prichádza kľúčový faktor, ktorým je rozhodnutie. To spustí pokyn k akcii a už to ide. Krok po kroku správnym smerom, až k dosiahnutiu cieľa. Chvíľu cítime spokojnosť z úspechu, no časom sa vytratí a potrebujeme nový cieľ. Novú zábavu. A to je presne ten zmysel, odpoveď na základnú životnú otázku, ktorú si určite aspoň raz v živote položí každý. Prečo? Odpoveď je pre radosť. Žiadny iný význam to nemá. V jednoduchosti je naozaj veľmi dobre ukrytá krása.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Podmanivá vôňa santalového dreva

Ďalšie články na podobné témy

Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?
Niekedy nemusíme ani nič povedať, prezradí nás reč tela
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Ako nakupovať a neminúť ani cent?
Prečo ľudia pomáhajú a čo ich k tomu motivuje?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.