Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
27. 7. 2017 | Zuzana

Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov

Mantra z detstva, základ slušného správania, takzvané čarovné slovíčka: prosím a ďakujem. Sú nám dokonale známe, možno s nimi máme dokonca dôvernejší vzťah ako s niektorými členmi vlastnej rodiny. Tieto slová sú istou zárukou kvality a úspechu. Prosím a ďakujem, to sú naozaj silné slová s veľkým kúzlom. Prezradím vám však ešte tri ďalšie, nie tak známe, ale o to kúzelnejšie slovíčka, pomocou ktorých sa dá rýchlo a hlavne správne rozhodnúť.

Píšte si milé dámy, pretože môžem, nemusím a mám sa rada, sú základné stavebné kamene, na ktorých vaše sebavedomie doslova stojí.

Najprv pár príkladov

Predstavte si, že vám v práci zazvoní telefón. Zľaknete sa už len toho zvuku, rozbúcha sa vám srdce, máte knedlík v krku alebo cítite stiahnutý žalúdok... Teraz prichádzajú na rad čarovné slovíčka: Môžem to zdvihnúť. Nemusím to zdvíhať. Mám sa rada.

Po dobrom obede si dáte kávu a premýšľate nad zákuskom, váhate, zdržujete ostatných čakajúcich za vami, zvažujete pre a proti. Čím viac nad tým premýšľate, tým horšie sa rozhodujete. Preto opäť: Môžem si dať zákusok. Nemusím si ho dávať. Mám sa rada.

Prídete domov a nájdete tam neporiadok. Môžem to upratať. Nemusím to upratovať. Mám sa rada.

Niekto je na vás zlý, kričí a uráža vás. Môžem si to brať osobne. Nemusím si to brať osobne. Mám sa rada.

Nie ste dlhodobo spokojná v partnerskom vzťahu. Môžem odísť. Nemusím odchádzať. Mám sa rada.

Zvažujete, či mať dieťa alebo nie. Môžem mať dieťa. Nemusím mať dieťa. Mám sa rada.

Partner vás požiada o ruku a vy si nie ste týmto krokom istá. Môžem sa vydať. Nemusím sa vydávať. Mám sa rada.

Idete na pracovný pohovor. O tú prácu máte veľký záujem. Namiesto obáv a stresov si skúste povedať: To miesto môžem dostať. Mám sa rada.

 heart-762564-960-720_1501163735.jpg

V čom spočíva to kúzlo?

Každú chvíľu sa pre niečo rozhodujeme. Táto technika je vynikajúca najmä pre nerozhodných ľudí. Dnes a denne si vyberáme zo širokého spektra vlastných myšlienok. Vždy iba jednu, ktorú sa následne rozhodneme zrealizovať. Sme však ľudia kreatívni, preto nám niekedy nestačí zvoliť medzi A alebo B, pokojne vymyslíme ešte C, D, E, F a G, aby sa nám horšie rozhodovalo. Pred každou voľbou si stačí povedať, môžem to urobiť a nemusím to urobiť. Jednoducho si vyberte tú verziu, ktorá sa vám pozdáva. Prečo to robiť? Pretože sa máte rada. Keď si budete vyberať z týchto dvoch možností, tak okamžite budete vedieť, ktorá je správna. Podľa pocitu spoznáte, čo naozaj chcete, môžete sa tak rýchlo a správne rozhodnúť.

Mám sa rada, je taká čarovná formulka. Niekto vás odmietne, niečo sa nepodarí? No a čo. Mám sa rada. Rozhodovanie môže byť naozaj zdĺhavý proces. Hlavne keď ide o zásadné životné udalosti. Predtým, ako začnete zvažovať všetky možné vplyvy a dôsledky vášho rozhodnutia, všetky pre a proti, skúste si povedať už známe magické slová - môžem to urobiť, nemusím to robiť. Urobte to ešte predtým, než sa pustíte do realizácie vášho logického rozhodnutia. Môžete sa tak jednoducho vyhnúť situácii, keď strávite roky budovaním, tvorením a stavaním niečoho, čo vlastne naozaj ani nechcete.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Doprajte si kvalitný spánok a zapamätáte si viac!
Ovplyvňujú emócie to, čo kupujeme?
Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
Single ženy dnešnej doby
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť