Kam na dovolenku s deťmi?  Tipy na 5 slovenských aquaparkov, ktoré sa oplatí navštíviť
16. 4. 2022 | PR Servis

Kam na dovolenku s deťmi? Tipy na 5 slovenských aquaparkov, ktoré sa oplatí navštíviť

Premýšľate, kam tento rok na dovolenku? Najlepšie niekde na Slovensku? Na predĺžený víkend alebo rovno na celý týždeň? Ak máte doma malé deti, isto sa najlepšie vyšantia práve v aquaparku. A vy si tam zase oddýchnete vo wellnesse. Máme pre vás tipy na 5 aquaparkov a kúpalísk, z ktorých sa vám nebude chcieť odísť.

foto-c-1-mrkt_1650015904.jpg

1.    Tatralandia – dobrodružný raj pre deti

Kto by nepoznal tento náš najznámejší slovenský aquapark? Vyberte sa s deťmi vyblázniť i zrelaxovať do 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou. Zažite adrenalín na 28 toboganoch a šmýkačkách. Prezradíme vám, že ten najadrenalínovejší s názvom Anakonda meria až 146 metrov. Tak čo, trúfnete si naň s ratolesťami? Deti zabaví i množstvo iných atrakcií ako surfovanie na divokých vlnách, Karibik Kid´s Island s preliezačkami, pirátskym bazénom i dopravným ihriskom a bohatý celodenný program animačného tímu. Keď si budete chcieť oddýchnuť, navštívte Keltský saunový svet s 21 parnými, vodnými a masážnymi kúpeľmi, saunami a blahodárnymi masážami i zábalmi.

Keďže aquapark Tatralandia sa nachádza v liptovskom regióne, budete to mať odtiaľto na skok do Vysokých i Nízkych Tatier, prípadne na Chočské vrchy. Problém nebude ani s ubytovaním pri aquaparku. Miestna ponuka apartmánov a chatiek je bohatá.

 

foto-c-2-shevchenko-andrey_1650046407.jpg

2.    Thermal Park Bešeňová – najväčšie a najdlhšie tobogany

Hľadáte aquapark, ktorý sa vám nezunuje ani po dvoch-troch dňoch? Plný rôznorodých bazénov a atrakcií od výmyslu sveta? Aby sa vaše deti ani na chvíľu nenudili a takisto vy rodičia ste si tu našli pre seba to pravé? Vyberte sa do Bešeňovej neďaleko Ružomberka. Nájdete tu v závislosti od ročného obdobia celkovo 9 až 18 bazénov s termálnou i čírou vodou (relaxačný, plavecký, s vlnami, divoká rieka), 7 až 13 toboganov, ktoré patria k najväčším a najdlhším na Slovensku. Kým sa deti vyšantia, dospelí sa môžu zregenerovať vo Wellness centre Harmónia pri saunových rituáloch alebo masáži. A ubytovanie? Pohodlne sa tu zložíte v moderných apartmánoch či štúdiách. Ďalšími možnosťami ubytovania v Bešeňovej sú vilky, chalupy, penzióny. Možností je veľa, výber len na vás.

Ak deti popri vodnej zábave budete chcieť vziať aj na výlet do prírody, v blízkosti máte napríklad Demänovskú ľadovú a Demänovskú jaskyňu slobody či hrad Likava.

 foto-c-3-jaroslav-moravcik_1650046479.jpg

3.    Aquacity Poprad – najväčšie wellness centrum

Na severe Slovenska a v blízkosti Tatier sa nachádza aj ďalší z našich veľkých aquaparkov. V Poprade nájdete pod jednou strechou 13 bazénov, tobogány, atrakcie a najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku. Deti očarí najmä Mayská pyramída s množstvom šmýkačiek. Malým i veľkým sa zapáči bazénová lagúna Blue Sapphire, doplnená o laserovú a zvukovú show. Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť v miestnom vitálnom svete so saunami, vírivkami, ľadovou jaskyňou, procedúrami, o vaše deti sa postará animačný tím. Nechcete byť stále len vo vode? Naplánujte si zopár výletov aj do blízkych Tatier. Napríklad na Popradské alebo Velické pleso s vodopádom.

 foto-c-4-bearfotos_1650046530.jpg

4.    Aquapark Senec – pohodička i adrenalín

A poďme ešte na juhozápad Slovenska. Do Senca. Okúpete sa tu v 5 bazénoch vonku a 7 vnútri. Pokojné vlny vás budú unášať v bazéne lazy river. Pokiaľ túžite po adrenalíne, spustite sa dole lievikom Space hole, alebo šmýkačke Mississippi s dĺžkou až 103 metrov. Ak si túžite ukradnúť zopár chvíľ aj pre seba, zverte deti do rúk animátorov. Majú pre ne pripravený bohatý celoročný animačný program. A keď budú vaše deti bezpečne pod ich dozorom, vy si môžete dopriať jeden-dva drinky v letnom bare na ostrove.

Pokiaľ sa tu rozhodnete stráviť predĺžený víkend alebo dovolenku, kam sa vybrať na výlet v okolí? Pre deti bude určite lákadlom Oáza sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji. Alebo ich vezmite do Včelárskej paseky a skanzenu v Kráľovej pri Senci s unikátnymi zbierkami úľov najrozličnejších tvarov

foto-c-5-freepik_1650046398.jpg

5.    Termálne kúpalisko Veľký Meder – zábava nielen na vode

Navštívte tento rodinný aquapark otvorený 365 dní v roku, obklopený  lesoparkom, medzi Komárnom a Dunajskou Stredou. Vo všetkých 9 bazénoch je napustená blahodárna liečivá voda. No ak by vám nestačila, počas toho, ako sa budú vaše ratolesti oddávať vodným zábavkam, vy dospelí si môžete dopriať wellness, perličkový kúpeľ, saunový svet či termoakupresúrnu masáž. Menšie i väčšie deti si prídu na svoje na toboganoch, vybiť im energiu môžete tiež pri aqua aerobiku, či na športovom ihrisku. Za vyskúšanie tiež stoja atrakcie ako Ostrov drobčekov alebo elektroautíčka. Ak tu budete chcieť zostať niekoľko dní, poobzerajte sa po apartmánoch Veľký Meder, ktorý ich má k dispozícii viacero a len niekoľko metrov od kúpaliska. Keď už tu budete ubytovaní, využite čas i na výlety v okolí. Choďte sa pozrieť na plávajúci vodný mlyn v Kolárove, či do chráneného areálu Dropie s najväčším stepným vtákom i hospodárskym dvorom s domácimi zvieratkami.

foto-c-6-mariakray_1650046398.jpg

Tak čo, namotivovali ste už vaše deti na dovolenku plnú vodnej zábavy v podobe bazénov, toboganov, šmykľaviek, divokých riek a iných atrakcií? Určite vám na tento nápad nepovedali nie. Veríme, že v nasledujúcich mesiacoch strávite v niektorom z našich slovenských aquaparkov príjemnú dovolenku.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Idú dokopy deti a dovolenka? Skúste baby friendly hotel
Príjemný jesenný pobyt môžete zažiť aj v Púchove
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Dovolenka v Egypte? 5 tipov, ako si ju maximálne užiť!
Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do Vysokých Tatier