Katarína Němcová: K čomu sú vám milióny, keď nevidíte v svojej práci hlbší zmysel a nebaví vás
17. 4. 2018 | Paťka

Katarína Němcová: K čomu sú vám milióny, keď nevidíte v svojej práci hlbší zmysel a nebaví vás

Katarína Němcová (33) je vzťahová koučka a networkerka s dlhoročnými skúsenosťami s prácou s ľuďmi na pozíciách komunikačnej, marketingovej a eventovej manažerky a personalistky vo väčších i menších firmách v New Yorku, Šanghaji, Kaohsiungu, Londýne a v Prahe. Vyštudovaná novinárka hovoriaca štyrmi svetovými jazykmi, Katka je zakladateľkou exkluzívnej zoznamovacej a sebarozvojovej agentúry Find L'Amour, ktorá na medzinárodnej úrovni poskytuje platformu pre ľudí hľadajúcich lásku a šťastie.

Služby Find LAmour zahŕňajú tri kľúčové oblasti - privátne a perzonalizované hľadanie partnera na mieru; zážitkové akcie v ČR i v zahraničí, kde sa ľudia môžu zoznámiť pri zdieľaní unikátnych aktivít a zážitkov; a tiež privátne a verejné programy rozvoja štastia resp. happiness programy na mieru, ktoré vám pomôžu znovunadobudnúť stratenú životnú energiu a rovnováhu, harmonizovať telo i myseľ, rozšíriť a prehĺbiť vedomie a nájsť lásku, spokojnosť, naplnenosť a šťastie vo všetkých oblastiach vášho života.

Katka a jej tým špecialistov pri práci s klientmi využíva široké spektrum metód práce s telom a mysľou podľa preferencií a potrieb klienta. Medzi najpopulárnějšie sebarozvojové aktivity Find LAmour happiness programov patrí kontaktná improvizácia, tantra (vedomá práca s telom, vedomím a sexualitou), arteterapia (výtvarné umenie, divadlo, tanec a muzikoterapia), čínska astrológia a čínska medicína, rodinné konštelácie, systemický koučing a vzťahový koučing pre jednotlivcov i páry. Tieto dokážu hlbokým spôsobom transformovať rušivé emócie v nás, rozvíjať náš potenciál, zmeniť prúd energie v tele a tým aj náš život. Katka má schopnosť ukazovat ľuďom to, čo sami nevidia, a tým ich inšpirovať, challengovať a posúvať ich hranice.

Všetko, čo Katka robí, robí s vášňou a láskou, alebo to radšej nerobí vôbec. Jej najväčšou vášňou je poznávánie najhlbších zákutí ľudskej mysle. Miluje cestovanie (navštívila už vyše 50 krajín, z ktorých žila v siedmich), wellness, lyžovanie, jogu, všetky druhy umenia (hlavne film, literatúru, divadlo, hudbu, tanec a hru na piáne), a zvieratá. Jej najobľúbenějšími miestami sú les, osamotené pieskové pláže a more. Katkinými hlavnými jazykmi lásky sú fyzický kontakt a skutky. Základným predpokladom šťastia je podľa Katky otvorené srdce, mier v duši a sloboda. Katka momentálne píše knihu “108 príbehov dohadzovačky” - moderné poviedky o vzťahoch so skrytým ponaučením, v ktorej si každý z nás niečo nájde. Katka veľmi rada cestuje, väčšinu času však trávi v milovanej Prahe.

1. Katka, prosím, úvodom sa nám predstav. Povieš nám niečo pekné o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

Som citlivá a kreatívna žena plná optimizmu a ideálov, dokonalá vo svojej nedokonalosti. Som otvorená, slobodná, dobrodružná a nespútaná, so silnou intuíciou a hlbokým vnímaním sveta a energií v ňom. Oceňujem autenticitu, úprimnosť, čestnosť, spontánnosť. Dobíjam sa krásou, inšpiráciou, hudbou, tancom, športom, prírodou, horúcim kúpeľom, morom, tichom. Mám veľkú vášeň pre život a všetko, čo robím. Som perfekcionista, kritická voči sebe i druhým. Myslím “outside of the box”. Milujem ľudí, zvieratá, prírodu, cestovanie, sebarozvoj, nové príležitosti, objavovanie nepoznaného a rozširovanie si obzorov…

 jej-oblubeny-obraz-zo-sri-lanky-laska_1523976723.jpg

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala, čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva? Prečo práve toto, prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Vediem zoznamovaciu a sebarozvojovú agentúru Find L’Amour, v ktorej som hlavným vzťahovým konzultantom a dohadzovačom. Find L’Amour je ako moje bejby, ktoré som odrodila a vychovala (smiech). Moja práca je mojou vášňou a životným poslaním a znamená pre mňa veľa, predovšetkým príležitosť pomáhať tým, čo o to stoja. Moje aktivity v rámci Find L’Amour mi neustále nastavujú zrkadlo, vďaka ktorému môžem na sebe pracovať, stávať sa vedomejším človekom a pomáhať robiť svet lepším.

3. Aké je tvoje životné motto, krédo? Čím sa riadiš, čo ťa motivuje?

Jeden z mojich najobľúbenejších výrokov zaznel poprvýkrát z úst Winstona Churchilla: „Úspech nie je konečný, zlyhanie nie je fatálne. Je to odvaha pokračovať, ktorá sa počíta.“

Motivujem sa prevažne sama. Veľmi podpornú rolu v mojom živote zohrávajú aj moje “kmene”, ktorých som členom, či už sa jedná o najbližšiu rodinu, mojich priateľov alebo kolegov. Je dôležité mať spolusúkmeňovcov, ktorí človeka podporia na jeho ceste a dajú mu silu ísť ďalej. Riadim sa primárne svojou intuíciou, ale do najdôležitejších rozhodnutí zapájam aj hlavu. Motivovať ma dokážu napríklad skutočné príbehy ľudí, ktorí začínali od nuly a dostali sa vďaka svojej odhodlanosti, cieľavedomosti a pracovitosti veľmi ďaleko.

 4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy?

Čo je to úspech? Pre mňa je úspešný človek ten, ktorý je šťastný bez ohľadu na vonkajšie podmienky a je v mieri sám so sebou. A tiež človek, ktorý mal odvahu ísť ďaleko za svoju komfortnú zónu, aby urobil niečo pre seba, pre druhých a celý svet.

5. Aký bol tvoj sen, ako si za ním išla a čo ťa viedlo?

Mojím snom bolo vždy “to make a difference” - urobiť rozdiel v životoch ľudí, a to nielen tých, ktorých som osobne stretla, ale aj tých, ktorí sa o mne dopočuli sprostredkovane. Už od detstva ma bavilo pomáhať ľuďom, inšpirovať ich na ceste, posúvať ich vpred a zároveň si  užívať život na maximum. Pre tých, čo veria v minulé životy, poviem, že moja duša bola takto nastavená už po mnoho životov predtým. Viedla ma moja silná intuícia a precítené myšlienky. Za svojimi snami som obvykle išla priamo, ale priestor sa o to vždy postaral tak, aby som si pri tom zároveň cvičila trpezlivosť a pokoru a nedostala všetko hneď.

buga5219-kopie_1523976720.jpg

6. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspešná žena je šťastná žena. Je ako slniečko, ktoré žiari všade naokolo - usmievavá, autentická, prirodzená, ženská, vyrovnaná a spokojná sama so sebou. Je vedomá a intuitívna. Prijíma sa presne taká, aká je. Vie, že nemusí nič, ale môže všetko. Jej život je v rovnováhe. To, čo cíti, myslí, hovorí a koná, je v súlade. Radosť a naplnenie nehľadá vonku, ale vo svojom vnútri. Má čistý vzťah k sebe, k svojim rodičom, k svojmu okoliu, k bývalým i súčasným partnerom… Je láskavá k sebe aj k druhým, priateľská a silná a zároveň sa nebojí ukázať svoju zraniteľnosť. Má jasne stanovené hodnoty, priority a hranice. Vo svojom osobnom aj pracovnom živote vyvažuje svoju mužskú aj ženskú časť. Každému, koho stretne, a aj sebe, nezištne venuje všetku pozornosť, pochopenie a lásku, ktorú dokáže v sebe nájsť.

7. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie?

Objavenie svojho životného poslania a jeho naplňovanie pre mňa znamená, že som na správnej ceste - svojej ceste. Toto je na nezaplatenie. K čomu sú vám milióny, keď nevidíte v svojej práci hlbší zmysel a nebaví vás. Platená za svoje poslanie určite som, už štyri roky robím pre seba a na seba a zároveň sprostredkujem prácu, ktorá je zároveň zábavou, iným podobne naladeným ľuďom. Pod “platením” si určite nepredstavujem len peniaze, ale aj skúsenosti, múdrosť či príležitosti pre rozvoj, ktoré mi moja práca umožňuje. A keď niečo, čo je vaším poslaním, robíte dobre, s tou správnou motiváciou, s láskou a s radosťou, a vážite si pritom samých seba, peniaze prídu automaticky.

 find-l-039-amour-wine-tasting-d815939_1523976716.jpg

8. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Poradila by som jej toto: Začni sa mať rada. Ako ťa môže milovať či vážiť si ktokoľvek iný, ak nemiluješ či nevážiš si ty samu seba? Prijmi samu seba takú, aká si. Nájdi, čo ťa baví a naplňuje a začni sa tomu venovať. Urob zo svojej vášne / svojho hobby svoju prácu.

9. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje?

Samozrejme, tisíce. Veľa z nich mi prešlo pod rukami v mojej agentúre. Nie je krajší pocit, ako keď vidíte progres ženy, ktorá k vám prišla v roli obete, zraneného dieťaťa, s nízkou úrovňou sebalásky, zlomená, smutná, bez iskry, sebavedomia, často nie naplno ponorená do svojej ženskej energie, pod vplyvom “programov” iných a ktorá odchádza ako žiarivá, sebavedomá a otvorená bohyňa, naplnená vnútorným kľudom, radosťou a spokojnosťou a ktorá má svoj život pevne vo svojich rukách.

10. Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?”

Buďte dobrými ľuďmi, buďte ľudskí. Pozerajte na seba i na druhých s pochopením a súcitom. Robte, čo vás baví a v čom ste dobrí. Objavte svoje životné poslanie. Žite TU A TERAZ. Dávajte svetu zo seba to najlepšie. Počúvajte hlas svoj srdca, má všetky odpovede. Buďte vďační za všetko, čo máte. Nezakrňte, choďte stále ďalej, prekračujte hranice svojho strachu. Prijmite zodpovednosť za všetko, čo sa vám deje. Majte svoj vlastný názor a nechajte iným ich vlastný názor. Keď niečomu nerozumiete, pýtajte sa. Pestujte si dobré vzťahy s ľuďmi - od najjednoduchšej formy, keď sa usmejete na niekoho na ulici, až po hlboké putá s rodinou, priateľmi a láskami. Vytvorte si svoje vlastné šťastie bez ohľadu na vonkajšie okolnosti. A poriadne si pritom užite, nikdy neviete, ktorý deň je váš posledný!

11. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila? 

Asi by som si poradila väčší nadhľad, odstup a pokoru. A tiež dvakrát merať a raz strihať. A hlavne - dovoliť si byť šťastná.

12. Čo je podľa Teba zmyslom milostného vzťahu? A ako nájsť dokonalý náprotivok?

Zmyslom milostného vzťahu nie je byť s druhým človekom, aby ste sa cítili úplní. Ale byť s niekým, s kým sa môžete podeliť o svoju úplnosť. Nemusíte nájsť dokonalý náprotivok, stačí nájsť náprotivok, ktorý vás ako dokonalú bude vnímať.

Viac si môžete prečítať na: Find L' Amour alebo na facebooku

Ilustračné foto: K.N.

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Veronika Bošková: V prvom rade si zadefinuj, čo znamená byť úspešný pre teba
Monika Jánošová: Moju prácu neberiem ako prácu, ale ako poslanie
Mirka Števková: Snažím sa obklopovať ľuďmi, ktorí zdieľajú moje hodnoty
TAMI: Čaro podnikania som mala objaviť už skôr
Dagmar Moc Králová: Emoce jsou pro nás důležité
Adriana Mátyásová: Kamarátske stretnutie zmenilo môj život
Ako propagovať svoju značku pre začiatočníkov