Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
19. 3. 2024 | PR Servis

Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?

Hľadáte každodennú športovú obuv pre vášho malého športovca? Zadržte, pred finálnou kúpou je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových faktorov a tým zaručiť, že sa, nakoniec, rozhodnete pre ten najlepší kúsok, ktorý bude spĺňať všetky jeho potreby aj vaše nároky. V nasledujúcom článku si spolu všetko vysvetlíme!

detske-tenisky_1710851330.jpg

Základom je správna veľkosť a vhodný strih

Správna veľkosť je základom pri výbere akéhokoľvek typu obuvi, a športová obuv nie je výnimkou. Pred nákupom sa preto uistite, že ste nohu odmerali správne - berte do úvahy nielen dĺžku chodidla, ale aj šírku a tvar. Je veľmi dôležité, aby vybrané chlapčenské tenisky disponovali dostatkom priestoru pre voľný pohyb prstov, no zároveň musí byť topánka dostatočne pevná, aby vášmu aktívnemu chlapcovi zaručila potrebnú oporu a stabilitu pri akejkoľvek činnosti. Nezáleží teda iba na veľkosti, ale aj na celkovom strihu topánky. Nevhodne zvolená veľkosť či zlý strih topánky môžu viesť nielen k nekomfortu, ale aj k tvorbe boľavých pľuzgierov či závažnejším zraneniam.

chlapcenske-tenisky_1710851331.jpg

Aký typ aktivity bude váš malý športovec v topánkach vykonávať?

Ďalším, veľmi dôležitým, parametrom je aj druh aktivity, ktorá sa bude v daných topánkach vykonávať - rôzne druhy športov si totiž vyžadujú rôzne typy obuvi so špecifickými vlastnosťami. Napríklad, basketbalová obuv je navrhnutá tak, aby zabezpečovala dostatočnú podporu a odpruženie, vďaka čomu napomáha predchádzať rôznym nepríjemným zraneniam pri rýchlych pohyboch či skákaní a zároveň tlmí nebezpečné pády. Naopak, bežecká obuv je vyrábaná s dôrazom na ľahkosť a dostatok miesta, aby svojmu nositeľovi zabezpečovala väčšiu slobodu pohybu.

detske-tenisky_1710851330.jpg

Použitý materiál, celková odolnosť a životnosť topánok

Životnosť topánok je do veľkej miery ovplyvnená práve materiálom, z ktorého sú vyrobené. Čím je materiál kvalitnejší, tým dlhšie obuv vydrží. Odporúčame vám preto vyhýbať sa nekvalitným a lacným materiálom, ktoré majú tendenciu veľmi rýchleho opotrebovávania. Ideálnym materiálom pre športovú obuv je priedušný a odolný textil alebo koža, ktoré zabezpečujú dostatočnú cirkuláciu vzduchu a tým predchádzajú tvorbe nepríjemných pachov. 

S témou životnosti a odolnosti topánok veľmi úzko súvisí aj rozpočet, ktorý máte na kúpu obuvi vyčlenený. V tomto prípade určite netreba šetriť - kvalitná obuv je investíciou do zdravia, pohodlia a, koniec koncov aj, bezpečia vášho malého športovca. 

detske-tenisky_1710851330.jpg

Premýšľate, kde by ste mohli nájsť kvalitné športové topánky za férovú cenu? Radi vám poradíme. Internetová stránka aj kamenné predajne obchodu CCC ponúkajú široký sortiment, z ktorého si zaručene vyberiete: https://ccc.eu/sk/detske/chlapcenske/tenisky!

Zohľadnením vyššie spomenutých faktorov môžete, pri výbere športovej obuvi, urobiť správne a uvážené rozhodnutie, ktoré bude mať, v konečnom dôsledku, vplyv na výkony, bezpečnosť aj pohodlie vášho aktívneho chlapca či už počas jeho športových, ale aj každodenných aktivít. Veríme, že vám náš krátky článok pomohol pri konečnom výbere a vy, aj vďaka našim radám, vyberiete tú najlepšiu možnú alternatívu, ktorú aktuálny trh so športovými potrebami ponúka. Športu zdar!

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Zažiarte so značkou Tamaris
Príťažlivosť bez vekových limitov: Sprievodca pre každú ženu

Ďalšie články na podobné témy

Ako nosiť dámske tenisky
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Ste zimomravá? Poradíme vám štýlové zimné kombinácie oblečenia a obuvi
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv
Jarné štylizácie s členkovými čižmami
Dámske topánky na jeseň. Ktoré si vybrať?
Populárne modely tenisiek od značky Adidas
Ako si vybrať topánky k šatám?