Kde je najlepšie miesto pre prácu freelancera?
7. 3. 2018 | Paťka

Kde je najlepšie miesto pre prácu freelancera?

Ak ste už začali pracovať ako freelancerka, určite premýšľate nad tým, kde sa uchýlite na niekoľko hodín aby ste mali kľud a pokoj na prácu.

Domov sladký domov

Ako freelancerka môžete pracovať z pohodlia domova. Nič vás tam neruší, všetko tu poznáte, prostredie si zariadite presne podľa vašich predstáv. Doma vás ale predsa len niečo môže rušiť. Je to práve tá domáca pohoda, ktorá vás môže zlákať ku leňošeniu a odkladaniu vecí na neskôr. Prípadne budete mať tendenciu ísť niečo upratať alebo navariť. To je v úplnom poriadku ale musíte si to zariadiť tak, aby ste kvôli tomu nepresunuli prácu až na druhú pozíciu. Pracovať z domu je naozaj skvelé, ale po dlhšom čase vás to môže omrzieť. Vravím o styku s ľuďmi. Ak máte vyslovene takú prácu, pri ktorej viete aj s klientom vybaviť všetko online, sladký domov sa vám môže neskôr zunovať.

V dome je najmä potrebné vytvoriť si aspoň malý pracovný kútik. Inak sa môže stať, že keď si budete chcieť pozrieť film v obývačke, či len tak si pospať v spálni, môže vo vás to prostredie evokovať pracovné prostredie. Stačí si vymedziť malý priestor na stôl, prípadne pohodlné kreslo, odkiaľ môžete pracovať.

Útulná kaviareň

Kaviarne sú skvelé v tom, že ste medzi ľuďmi a v inom prostredí. Dnes existuje veľa kaviarní, ktoré majú príjemné prostredie, hraje v nich tichá hudba a predávajú tam skvelú kávu či občerstvenie. V kaviarni si môžete vybaviť i pracovné stretnutia, ktoré sa napríklad do domu nehodia. Za čas strávený v kaviarni neminiete príliš veľa peňazí a okrem toho, môžete v nej nadviazať aj nové obchodné či priateľské vzťahy.

Nemusíte sa zamerať len na jednu kaviareň. Každý deň môžete vyskúšať iné miesto a z toho všetkého si vybrať jedno obľúbené. Navyše, ak sa vás niekto opýta, či poznáte miesto kde robia dobrú kávu, určite budete vedieť správne odpovedať.

 pexels-photo-273222_1520443749.jpg

Coworking place

Coworking place sú doslova stvorené pre prácu freelancerov. Na týchto miestach sa zhromažďujú freelanceri aby mali svoj pokoj pre prácu. Ak nechcete pracovať doma, ale ani chodiť po kaviarniach, zaplaťte si miesto v coworking place a máte po probléme. Miesta v coworking centrách nie sú príliš drahé a ponúkajú aj viacero benefitov.

Coworking place nájdete v každom väčšom meste. Tieto miesta ponúkajú rôzne balíčky, ktoré si vyberiete prípadne sami nakombinujete tak, aby vám čo najviac vyhovovali. Základné balíčky väčšinou všade zahŕňajú vlastný stôl so stoličkou a kávu zadarmo. Inde sa však za menší príplatok ponúkajú aj voľné vstupy na prednášky, ktoré prebiehajú na tomto mieste.

Ak budete potrebovať tichý priestor na stretnutie, prípadne na skype hovor, určite vám ho radi poskytnú. Coworking place zahŕňa veľa výhod. Jedinými nevýhodami sú tie, že sa sem musíte dopraviť, budete donútení pracovať, pretože aj ostatní pracujú a možno vás budú rušiť rozhovory iných ,,kolegov”.

Je jedine na vás, aký priestor na prácu si vyberiete. Každému vyhovuje niečo iné. Mne osobne vyhovuje spojenie domova a kaviarne. Doma pracujem rýchlejšie ako kdekoľvek inde a moja kreativita je takisto na vyššej úrovni. Do kaviarne idem skôr hľadať inšpiráciu. Coworking place by som osobne zvolila až vtedy, ak by som toho mal viac než dosť.

Každá z možností má svoje výhody a nevýhody. Stačí sa len správne rozhodnúť.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou
Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke