Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
26. 1. 2017 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať

Milé dámy,  dlhšie rozmýšľam, ako sa vám pekne prihovoriť v Novom roku 2017. Nech sa snažím akokoľvek, stále mi ide na rozum veta, ktorú som si pred mnohými rokmi zapísala do môjho motivačného denníka: „Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať.“ Podľa čínskeho horoskopu sa nám  o pár dní začína rok Ohnivého Kohúta, bude žičlivý posunu vpred, bude silný a mocný, prinesie úspech tým, ktorí tvrdo pracujú, sú spravodliví a čestní a uznávajú tradičné hodnoty. Naozaj ideálny čas na prácu a rozvoj našich snov.

Mám rada sny a plány. Som Vodnárka, vizionárka, snívam často a rada. Niekedy ostatným prídem ako taký rojko – no môžem za to, že často predbieham svojimi ideami v čase? Zistila som, že niekedy i o celú dekádu. Neostávam ale iba pri snívaní, tiež si sny rada plním.  Jedným z mojich životných postojov je, že svoje sny považujem za splnené. Či je to hneď alebo o desať rokov, na tom nezáleží. Stane sa to. Nezáleží na tom ako,  koľkokrát zapochybujem, koľkokrát sa chcem vzdať. Moje sny sú silnejšie ako ja. Učia ma trpezlivosti a vytrvalosti. Som vzdušné znamenie a verte, že sú to naozaj silné lekcie.

Bohumila Ďurišová - Nádherná.sk

S Nádhernou to bolo rovnako. Jej prvotná vízia prišla už v roku 2006, no nevedela som, ako sa dopracovať k uspokojivému výsledku. Ako sa hovorí, cieľ musíte poznať skôr ako cestu. Nevedela som, ako.  Vedela som, čo. Osud zaujímavo zamiešal karty, veľa vody pretieklo Dunajom, ale presne po desiatich rokoch som začala tvoriť taký formát, aký dokonale ladil s mojím vnútrom. Pochopila som, že treba pracovať v tíme, treba si na konkrétne úlohy vyberať ľudí, ktorí sú jednoducho najlepší. Netreba robiť kompromisy. Potom príde výsledok, ktorý s nami ladí. Som šťastná, že sa  Nádherná transformovala do súčasnej podoby a teším sa, že bude svietiť od radosti ostatným na cestu.

Zmeny sú nutné  a zmeny sú život. Posúvajú nás dopredu.  Zmeny prídu, či chceme alebo nie, záleží iba na nás, ako sa k nim postavíme. Raz mi jeden človek povedal, že som „nechutne pozitívna.“ No áno, patrím  k tým,  ktorým keď život nadelí citróny, spraví si z nich limonádu.  Vo všetkom vidím to dobré. Nemôžem za to, to som ja. Rok 2016 ma naučil veľa. Veľa vzal a veľa dal. Najväčšia lekcia bola stať sa sama sebou. Naozaj nepozerať na ciele druhých, ale sledovať svoj vlastný. Pochopila som, že to nie je sebecké. Je to nevyhnutné. Každý jeden z nás prišiel na túto planétu odovzdať svoje posolstvo a naplniť svoje poslanie. Ak to neurobíme, naša duša i naše telo strádajú, trpíme smútkom, depresiami, ochorieme. Naozaj je potrebné napĺňať  naše sny a vízie. Byť  a žiť v harmónii a súlade sám so sebou.

Cítim, že v roku 2017 nás čaká veľa. Preto vám všetkým prajem mnoho síl a pozitívneho myslenia. Vytrvalosť a odvahu pri plnení vašich snov. Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržovať pozitívnu myseľ, vnášať  denne drobné potešenie do vašich životov vďaka tejto stránke. Starostí je veľa a nikdy sa neskončia, treba si robiť život pekným tu a teraz.

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť

Ďalšie články na podobné témy

Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
S úsmevom získaš viac!
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!