Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?
21. 3. 2019 | Zuzana

Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?

Vo vzťahu dvoch ľudí sú intímne chvíle veľmi dôležité. Akýkoľvek problém v tejto citlivej oblasti bytostne zasahuje obidve zúčastnené strany. Neskrývajte svoju frustráciu, radšej to ihneď riešte. Najlepšie je sa o všetkom otvorene porozprávať. Skutočné partnerstvo nie je iba o sexe. 

Dôvera je na prvom mieste. Buďte svojmu partnerovi oporou. Musí pochopiť, že nie je hanba mať problém a nikto ho za zlyhanie nebude súdiť. Dajte mu pocítiť, že pri ňom stojíte nech sa deje čokoľvek, veď v tom nie je sám. Ponúknite mu pomoc a danú záležitosť riešte spoločne, dohodnite si termín na andrológii.

Na každý problém existuje riešenie

V povedomí verejnosti je gynekológia bežne skloňované slovo. Ženy sa netaja pravidelnými lekárskymi prehliadkami a záujmom o zdravie svojich reprodukčných orgánov. Zdá sa, že aj mužom svitá v oblasti starostlivosti o ich chúlostivé partie na lepšie časy. Andrológia je pomerne novým odvetvím medicíny. Okrem problémov s neplodnosťou sa zaoberá poruchami erekcie, ejakulácie, orgazmu a tiež ďalšími problémami v oblasti penisu, semenníkov či prostaty. 

V podstate diagnostikuje, lieči a skúma mužské pohlavné orgány. Je úzko prepojená s endokrinológiou, hormonálnou liečbou, urológiou, sexuológiou a tiež sa významne uplatňuje v oblasti mužskej neplodnosti. 

matthew-fassnacht-557816-unsplash_1553118015.jpg

Čo obnáša prvá návšteva? 

Začína sa podrobným rozborom anamnézy. Dôležitú úlohu zohráva tiež psychika pacienta, preto je súčasťou vyšetrenia aj vyplnenie dotazníku. Potom nasleduje vyšetrenie pohmatom a ultrazvukom. Pacientovi sa odoberá krv kvôli určeniu hladiny hormónov a ďalších rizikových faktorov ako je napríklad cukor a tuk. S vekom u mužov klesá hladina testosterónu, prejavuje sa to nespavosťou, únavou, zmenami nálad a stratou libida.  

Podľa zistenia nálezu je určená liečba. Vo väčšine prípadov sa napríklad poruchy erekcie liečia podávaním liekov. Existujú aj iné postupy, vákuové pumpy či rázová vlna. V prípade, že by všetky spôsoby liečby nefungovali, existuje možnosť vložiť implantát priamo do penisu. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál psychosomatika: keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVI
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Myslela som si, že sa bude dotýkať môjho tela, no pohladkaná bola hlavne moja duša. Skúsila som tantrickú masáž
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XV
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Perfektná pleť v troch krokoch
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV
Ja, moje druhé ja a spolupráca medzi týmito dvomi osobami

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Ako začať cvičiť?
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Fantastický zelený smoothie Dity von Teese
Starostlivosť o pokožku na jar

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.