Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?
21. 3. 2019 | Zuzana

Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?

Vo vzťahu dvoch ľudí sú intímne chvíle veľmi dôležité. Akýkoľvek problém v tejto citlivej oblasti bytostne zasahuje obidve zúčastnené strany. Neskrývajte svoju frustráciu, radšej to ihneď riešte. Najlepšie je sa o všetkom otvorene porozprávať. Skutočné partnerstvo nie je iba o sexe. 

Dôvera je na prvom mieste. Buďte svojmu partnerovi oporou. Musí pochopiť, že nie je hanba mať problém a nikto ho za zlyhanie nebude súdiť. Dajte mu pocítiť, že pri ňom stojíte nech sa deje čokoľvek, veď v tom nie je sám. Ponúknite mu pomoc a danú záležitosť riešte spoločne, dohodnite si termín na andrológii.

Na každý problém existuje riešenie

V povedomí verejnosti je gynekológia bežne skloňované slovo. Ženy sa netaja pravidelnými lekárskymi prehliadkami a záujmom o zdravie svojich reprodukčných orgánov. Zdá sa, že aj mužom svitá v oblasti starostlivosti o ich chúlostivé partie na lepšie časy. Andrológia je pomerne novým odvetvím medicíny. Okrem problémov s neplodnosťou sa zaoberá poruchami erekcie, ejakulácie, orgazmu a tiež ďalšími problémami v oblasti penisu, semenníkov či prostaty. 

V podstate diagnostikuje, lieči a skúma mužské pohlavné orgány. Je úzko prepojená s endokrinológiou, hormonálnou liečbou, urológiou, sexuológiou a tiež sa významne uplatňuje v oblasti mužskej neplodnosti. 

matthew-fassnacht-557816-unsplash_1553118015.jpg

Čo obnáša prvá návšteva? 

Začína sa podrobným rozborom anamnézy. Dôležitú úlohu zohráva tiež psychika pacienta, preto je súčasťou vyšetrenia aj vyplnenie dotazníku. Potom nasleduje vyšetrenie pohmatom a ultrazvukom. Pacientovi sa odoberá krv kvôli určeniu hladiny hormónov a ďalších rizikových faktorov ako je napríklad cukor a tuk. S vekom u mužov klesá hladina testosterónu, prejavuje sa to nespavosťou, únavou, zmenami nálad a stratou libida.  

Podľa zistenia nálezu je určená liečba. Vo väčšine prípadov sa napríklad poruchy erekcie liečia podávaním liekov. Existujú aj iné postupy, vákuové pumpy či rázová vlna. V prípade, že by všetky spôsoby liečby nefungovali, existuje možnosť vložiť implantát priamo do penisu. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Ďalšie články na podobné témy

Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!
Ako sa starať o pleť v zime?
Ako začať cvičiť?
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Fantastický zelený smoothie Dity von Teese

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.