Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?
21. 3. 2019 | Zuzana

Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?

Vo vzťahu dvoch ľudí sú intímne chvíle veľmi dôležité. Akýkoľvek problém v tejto citlivej oblasti bytostne zasahuje obidve zúčastnené strany. Neskrývajte svoju frustráciu, radšej to ihneď riešte. Najlepšie je sa o všetkom otvorene porozprávať. Skutočné partnerstvo nie je iba o sexe. 

Dôvera je na prvom mieste. Buďte svojmu partnerovi oporou. Musí pochopiť, že nie je hanba mať problém a nikto ho za zlyhanie nebude súdiť. Dajte mu pocítiť, že pri ňom stojíte nech sa deje čokoľvek, veď v tom nie je sám. Ponúknite mu pomoc a danú záležitosť riešte spoločne, dohodnite si termín na andrológii.

Na každý problém existuje riešenie

V povedomí verejnosti je gynekológia bežne skloňované slovo. Ženy sa netaja pravidelnými lekárskymi prehliadkami a záujmom o zdravie svojich reprodukčných orgánov. Zdá sa, že aj mužom svitá v oblasti starostlivosti o ich chúlostivé partie na lepšie časy. Andrológia je pomerne novým odvetvím medicíny. Okrem problémov s neplodnosťou sa zaoberá poruchami erekcie, ejakulácie, orgazmu a tiež ďalšími problémami v oblasti penisu, semenníkov či prostaty. 

V podstate diagnostikuje, lieči a skúma mužské pohlavné orgány. Je úzko prepojená s endokrinológiou, hormonálnou liečbou, urológiou, sexuológiou a tiež sa významne uplatňuje v oblasti mužskej neplodnosti

matthew-fassnacht-557816-unsplash_1553118015.jpg

Čo obnáša prvá návšteva? 

Začína sa podrobným rozborom anamnézy. Dôležitú úlohu zohráva tiež psychika pacienta, preto je súčasťou vyšetrenia aj vyplnenie dotazníku. Potom nasleduje vyšetrenie pohmatom a ultrazvukom. Pacientovi sa odoberá krv kvôli určeniu hladiny hormónov a ďalších rizikových faktorov ako je napríklad cukor a tuk. S vekom u mužov klesá hladina testosterónu, prejavuje sa to nespavosťou, únavou, zmenami nálad a stratou libida.  

Podľa zistenia nálezu je určená liečba. Vo väčšine prípadov sa napríklad poruchy erekcie liečia podávaním liekov. Existujú aj iné postupy, vákuové pumpy či rázová vlna. V prípade, že by všetky spôsoby liečby nefungovali, existuje možnosť vložiť implantát priamo do penisu. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Využite v súčasnej situácii možnosť objednať sa k lekárovi online
Čo vám hovorí vagína: jej odkaz vás prekvapí!
Máte sedavé zamestnanie a beháte? Pozor na kĺby!
Pandémia dáva zabrať pľúcam. Pribúdajú aj ženy fajčiarky
Kedy sa dočkajú Slováci výdaja vybraných liekov na predpis aj online?
Sexuálna výkonnosť - Takto môžete zlepšiť váš sex
Tipy, ako pomôcť deťom lepšie zvládnuť začiatok školy
Potrebuje váš manžel pomoc v posteli? Ide to aj bez predpisu