Kedy je ideálny čas na teambuilding?
21. 8. 2023 | PR Servis

Kedy je ideálny čas na teambuilding?

Zohľadnenie rôznych faktorov môže výrazne ovplyvniť úspech teambuildingových aktivít. Kedy je najlepší čas na jeho organizáciu? 

Sezónne Aktivity

Jar

-          toto obdobie je ideálne na stmelenie tímu po zimných mesiacoch. Možno sa zamerať na aktivity, ktoré podporujú kreativitu a inováciu. V prírode môžu tímy skúsiť turistiku alebo jarné pikniky.

Leto

-          teplo a dlhšie dni sú dokonalé pre vonkajšie teambuilding aktivity, ako sú napríklad plážové volejbalové turnaje, rafting, alebo výlety do prírody.

Jeseň

-          jesenné obdobie je ideálne pre teambuildingové aktivity na čerstvom vzduchu, napríklad zber ovocia alebo jesenné pešie výlety. Skvelou alternatívou však môžu byť aj wellness pobyty.

Zima

-          zimné športy ako lyžovanie či korčuľovanie môžu byť skvelou voľbou. Alebo môže tím stráviť čas v horskej chate.

Plánovanie podľa firemných potrieb

Rast a expanzia

-          ak firma rastie a pribúdajú noví členovia, teambuilding môže byť skvelou možnosťou pre integráciu nováčikov a posilnenie tímového ducha.

Po veľkých projektoch

-          po dokončení náročného projektu je teambuilding ideálnym spôsobom, ako oceniť tím a poskytnúť všetkým členom priestor na relaxáciu.

Zmeny vo vedení

-          pri zmenách vo vedení môže teambuilding zlepšiť komunikáciu a posilniť dôveru medzi manažmentom a zamestnancami.

Tip od nás: Rovnako dôležité je zvoliť aktivity, ktoré sú relevantné pre vašu firmu a jej ciele. Napríklad, ak je vašim cieľom zlepšiť komunikáciu medzi oddeleniami, možno by ste mali zvoliť aktivity, ktoré povzbudzujú spoluprácu.

Teambuilding sa stal nielen nástrojom na posilnenie vzájomných vzťahov, ale aj mostom k budovaniu silnejšej firemnej kultúry. V dnešnej dobe, keď technológie robia prácu menej osobnou, tieto chvíle, môžu pripomenúť význam ľudského kontaktu. Teambuilding pre firmy teda nie je len o hraní hier či zábavných výzvach. Sú súčasťou väčšieho obrazu, kde sa budujú mosty medzi kolegami a posilňuje sa dôvera v tíme.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom

Ďalšie články na podobné témy

Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
Minúta vďaky
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!
Jarná únava, zaslúžený oddych a žeriav
Závisí vaše sebahodnotenie od druhých? Takto to zmeníte!
Online testy osobnosti: Prečo sú také obľúbené?
Darček, ktorý je zadarmo a dostanete ho už dnes! Čítajte ďalej...
Ako sa dá pri sedavej práci nesedieť?