Kedy je spokojné bábätko a šťastná aj maminka?
18. 5. 2018 | PR Servis

Kedy je spokojné bábätko a šťastná aj maminka?

Keď je spokojná maminka, je spokojné aj dieťaťko. Keď je mama šťastná, dieťa si to z nej zoberie samo. Preto by mamy nemali zabúdať na svoje pohodlie. Pokojný spánok, cvičenie a rady skúsených “rodičiek” dokážu mnohým rodinám veľmi pomôcť.

Partner pri pôrode

Skúsenosti žien sa líšia. Opýtali sme sa preto fyzioterapeutky a majiteľky Miracle maternity care štúdia na jej odborný názor. “Je veľmi dôležité, aby sa obaja budúci rodičia dohodli, akú majú predstavu. Pre ženu je partner pri pôrode dôležitý, no nie nevyhnutný. Muži chcú stáť pri svojej partnerke, chcú jej byť oporou. Samozrejme musia sa na to cítiť, musia byť pripravení. Pomasírovať kríže pri nepríjemných kontrakciách, ovlažiť pery, podržať hlavu, komunikovať so zdravotným personálom…Byť mediátorom je byť partnerom pri pôrode. Ja osobne odporúčam absolvovať prednášku s pôrodnou asistentkou, ktorá presne vysvetlí a ukáže čo je jeho úlohou,” odporúča Mgr. Barbora Krchňavá Hanicová dipl.fyz.

Pokojný spánok dieťaťa aj matky

Hovori vám niečo pojem “biely šum”? Sú to šumiace medvedíky vydávajúce zvuk podobný fénu alebo vysávaču, ktorý majú dojčatá veľmi radi. Biely šum pripomína novorodeniatkam zvuky, ktoré počuli v maminom brušku. Dokonale sa pri ňom upokoja a skladko zaspia. Tento zvuk si totiž veľmi dobre pamätajú a spája sa im s teplom a bezpečím. Celosvetovo uznávaný americký pediater Dr. Harvey Carp doporučuje vytvoriť novorodencom v prvých týždňoch života také podmienky, ktoré by boli čo najbližšie životu u matky v brušku. Jednou z vynikajúcich metód utíšenia deťaťa k pokojnému spánku je práve šumenie. Ponúka ho firma MyHummy, kde dostanete zvuky pripomínajúce fén, šum plodovej vody, tlkot srdca, šum morských vĺn a dažďa. Dnes už pri ňom zaspávajú deti v tisíckach domovov.

 

 foto-1_1526628097.jpg

 

Cvičenie pred a po pôrode

Cvičenie vo všeobecnosti má blahodárne účinky na organizmus. Pôsobí pozitívne na psychiku, uvoľňuje hormóny šťastia, spevní svaly, podporí správne držanie tela, zlepšuje prúdenie lymfy a naučí správne dýchať. Tiež je veľmi prospešné pre socializáciu - maminy si nájdu nové kamarátky, pomáhajú si, podporujú sa… “Po pôrode je cvičenie dôležité hlavne pre spevnenie panvového dna, uvoľnenie a posilnenie chrbtových svalov, ktoré sú dojčením a nosením bábätka preťažované.

Keď ich vedú skúsené, fundované lektorky, cvičenie maminám veľmi pomáha, radí Mgr. Barbora Krchňavá Hanicová dipl.fyz., majiteľka Miracle maternity care štúdia.

Tehotenský kongres

Ak ste budúca alebo čerstvá mamina, určite by ste nemali chýbať na prvom Tehotenskom kongrese 19. - 20.5. v Bory Mall. Je úplne zadarmo a dozviete sa tam dôležité informácie na témy ako sú dula ako partner pri pôrode, bonding, kúpanie, prebaľovanie, polohovanie dieťatka, dojčenie, pôrodné kontrakcie, epidurálka atď. a môžete sa zúčastniť aj cvičenia s fyzioterapeutkou či gravid jógy. Toto všetko a mnohé ďalšie vás čaká už tento víkend na prvom MAMA feste v Bory Mall. Pre súčasné mamičky a ich ratolesti bude zaujímavý celý jún v znamení trikov a kúziel počnúc om detí, Výstavou Čáry Bory Fuk po Magickú show Jerzeja Bukowského – poľského Copperfielda, ktorú si užijú aj dospelí. Všetky podujatia sú zadarmo, alebo ak chcete, za dobré vysvedčenie. :-)

 

mama-fest_1526628097.jpg

 

Ilustračné foto: Divydmedia.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Premenlivá jeseň? Toto sú top vychytávky!
Chcete byť za hviezdu? Vyberte ten správny darček pre svojho muža
Poďte s nami ochutnať Pražské orgie
More môžete mať aj doma vo vani
Zaži fitko našich starých otcov a mám!
Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky

Ďalšie články na podobné témy

Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Ako dosiahnuť domáci ideálny kúpeľ: praktické a lacné rady
Tipy ako stráviť jesenné dni
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!
Single ženy dnešnej doby
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.