Kolagén vo vyššom veku chýba, ako si ho môžeme doplniť?
26. 5. 2022 | PR Servis

Kolagén vo vyššom veku chýba, ako si ho môžeme doplniť?

Užívanie kolagénových doplnkov je vhodné preto, že vo vyššom veku si už telo človeka nestíha vyrobiť toľko, koľko by potrebovalo. Ľuďom nad 50 rokov sa rozhodne oplatí siahnuť po kolagéne, avšak malo by ísť o overený a účinný produkt.

Kolagén je stavebná bielkovina s nezastupiteľnou úlohou v pohybovom aparáte, tkanivách a koži. Tvorí až 80% kože, okolo 70% kĺbovej chrupavky a je všade v tkanivách a šľachách, ktoré musia byť pružné a pohyblivé. Koža je vďaka nemu elastická a i keď telo prirodzene starne, dopĺňaním kolagénu môžeme tento proces telu výrazne uľahčiť. “Najväčší úbytok kolagénu nastáva najmä po šesťdesiatke, čo sa prejavuje tvorbou väčšieho množstva vrások, vznikom kŕčových žíl na dolných končatinách, ale i v konečníku a dochádza k mnohým ďalším degeneratívnym zmenám,“ hovorí emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš. “Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,“ dodáva. Takže ak zvolíme kvalitný doplnok, telo si z neho vezme kolagénové peptidy a doplní si tak kolagén, ktorý mu chýba. Tieto doplnky sa získavajú štiepením kolagénu z dobytka alebo rýb, a o kvalite doplnku rozhoduje spôsob štiepenia, čistota a bioaktivita.

Účinný produkt by mal byť 100% čistý, bez aditív, ktoré by mohli narúšať jeho účinok. Zároveň by mal byť vyrábaný tak, aby výsledné kolagénové peptidy po štiepení mali zachovanú potrebnú štruktúru - hovorí sa tomu, že sú bioaktívne a pre ľudské telo prirodzené. Napríklad známa česká značka Inca Collagen zvolila na výrobu štiepenie pomocou enzýmov. Tak vznikajú homogénne, teda rovnaké typy peptidov so štruktúrou helisy, vďaka ktorej ich ľudské telo dokáže využiť. Čiže pri každodennom užívaní Inca Collagen v práškovej forme dostáva telo morské kolagénové peptidy, ktoré si spracuje na nové molekuly kolagénu a využije, kde treba.

Vo veku nad 50 už je najlepším účinkom kolagénu Inca Collagen to, že pomáha posilňovať chrupavky, kosti, kĺby a tkanivá, takže pomáha zbaviť sa bolestí a zlepšiť pohyblivosť. Taktiež je výbornou prevenciou proti rozvoju degeneratívnych ochorení pohybovej sústavy. Kolagén pre seniorov má tiež veľký význam pri liečbe pooperačných stavov, zranení alebo posilnení rôznych tkanív, ktoré už strácajú svoju pružnosť. Dokáže podporiť aj zdravie ďasien a zubov. Kolagén počas menopauzy môže byť pre dámy veľkou pomocou, posilní pružnosť kože na celom tele, zlepší celkovú vitalitu tela a podporí rast a zdravie vlasov, ktoré vplyvom hormonálnych zmien môžu hromadnejšie vypadávať alebo sa lámať a štiepiť. Skrátka, s Inca Collagen môžete starnúť elegantne a s gráciou. Pochopilo to už asi 200 tisíc spokojných zákazníkov, ktorých si značka získala za 7 rokov existencie na českom i slovenskom trhu.

“Som pravidelným odberateľom a pomohol mi od bolesti kolenných kĺbov a mojej 93-ročnej mame pomohol v liečbe po operácii bedrového kĺbu,” hodnotí zákazníčka Simona Regerová.

obrazok1_1653548905.jpg

Inca Collagen je výnimočný český produkt, ktorý spĺňa všetky kritériá kvality. Je to čistý, neochutený morský kolagén, ktorý je bioaktívny, v prémiovej kvalite a trojzložkový, obsahuje totiž až 3 typy kolagénov, ktoré ľudské telo potrebuje najviac. To zaručuje jeho skvelé účinky, ktoré seniori pri pravidelnom užívaní pocítia na vlastnej koži a nielen na nej.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Ako najlepšie zlepšovať účinky kolagénu?
KYSELINA HYALURÓNOVA - POMOC PRE SUCHÉ OČI!
Prečo je kolagén tak dôležitý a ako funguje?
Silný spojenec nielen v starobe: Kolagén a jeho sila pre telo
Prirodzené zakrivenie chodidiel – ako by mali vyzerať u zdravého človeka?
Zaručene krásna s kolagénom
Viete, čo je keto diéta a aký je jej princíp?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!