Kozmetika z druhej ruky?
20. 1. 2018 | Gabriela

Kozmetika z druhej ruky?

Počuli ste už niečo o tom? Ide o akýsi ďalší trend, kedy ženy predávajú málo používané kozmetické prípravky. Hoci to ešte nie je veľmi rozšírené. Samozrejme nájdu sa medzi nimi i také, ktoré sa snažia predať kúsky, ktoré viditeľne používali (napr. viac ako polovica tuby chýba a pod.). Tie sa však dajú ľahko odhaliť v dobe, kedy nie je ťažké nájsť akékoľvek recenzie či spätnú väzbu. 

Jedna z populárnych predávajúcich použitej kozmetiky je i beauty blogerka Viktória (nájdete ju pod menom Victorialetta). Sama si už niekým rozbalenú kozmetiku kupuje a rovnako ponúka na predaj i tú, ktorú už nepotrebuje. A nevidí na tom nič zlé. Často predáva len vyskúšanú alebo málo používanú kozmetiku, zároveň tak môže potešiť i tie ženy, ktoré nemajú na to, aby si kúpili drahšie značky. Keďže za rozbalenú zaplatia podstatne menej.

Pri blogovaní o kozmetike je potrebné využívať jej veľké množstvo, rôzne odtiene druhy a pod. Z toho dôvodu ani nie je možné, aby ju blogerka všetkú sama využila. Tak ich posúvajú ďalej. Mňa osobne teda nikdy nenapadlo nakupovať kozmetiku cez online bazáre, ale v niektorých prípadoch to môže byť naozaj výhodné.

Priznám sa, že som zostala veľmi prekvapená, keď som natrafila na množstvo výrobkov, ktoré sa dajú za výrazne nižšiu cenu takto zakúpiť. Myslím si, že Victorialetta nie je jediná blogerka, ktorá takúto kozmetiku používa. Stačí len surfovať po internete a určite niekoho nájdete. Ako sama tvrdí, sama si od ju iných blogeriek kupuje.

 aroma-906137-960-720_1516438105.jpg

Profesionálne kozmetičky majú na zakúpenie už použitej kozmetiky svoj názor. Hlavný problém vidia v spotrebnej lehote, nakoľko tá začína plynúť po otvorení daného produkutu. Závisí, kedy bola kozmetika prvýkrát použitá. Vizážistka Veronika Vargová sa pre portál pluska.sk vyjadrila, že by to s kozmetikou, ktorú niekto iný predá neriskovala.

Každopádne, je na vás či si zvolíte nákup kozmetiky z druhej ruky alebo si ju radšej zaobstaráte novú v nejakej lokálnej drogérii. Je otázne, nakoľko je takýto výkup výhodný a potenciálne ohrozujúci zdravie. Ruku na srdce, použili by ste drogériu niekoho blízkeho, čo i len sestry alebo kamarátky? Ak áno a nerobí vám to problém, môže využiť napokon túto možnosť a budeme radi, ak sa s nami podelíte o skúsenosti. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autorky Gabriela

Volume Serum Mascara od Gosh
Jednoduché triky na oživenie nálady vďaka oblečeniu
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
S týmto sa už vaša pleť lesknúť nebude
Riasenka Rebel Eyes od Gosh
Giant PRO Double Liner - Očná tekutá a kajalová linka 2v1
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového

Ďalšie články na podobné témy

Ziaja? ÁNO
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Aj kozmetika si zaslúži svoj detox! Ako na to?
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Ako sa starať o pleť v zime?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
V Bratislave otvorili nový obchod s kozmetikou z Mŕtveho mora
Najväčšie mýty o kráse

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.