Krásny a žiarivý úsmev? Budete ho mať len pri správnej starostlivosti!
13. 12. 2020 | PR Servis

Krásny a žiarivý úsmev? Budete ho mať len pri správnej starostlivosti!

Každá žena chce mať krásny úsmev. Vie, že muži si na prvom rande okrem výzoru všímajú aj úsmev ženy. Krásny a žiarivý úsmev ale dokážeme mať jedine vtedy, ak sa budeme dôkladne starať o svoje zuby. Ako sa teda starať o svoje zuby?

Pravidelné čistenie medzizubných priestorov

Nezáleží na tom, či ste si dali spraviť kvalitnejšie zubné náhrady, alebo máte stále svoje vlastné zuby, vždy je potrebné odstraňovať z medzizubných priestorov zvyšky potravín. Tie sa môžu hromadiť medzi zubami a môžu sa tam následne rozkladať. Pod vplyvom baktérií, ktoré v ústnej dutine máme a ktorých sa nezbavíme, vám môžu poškodiť ďasná, zubnú sklovinu a sú hlavnou príčinou vzniku kazov.

Na čistenie medzizubných priestorov odporúčame používať medzizubné kefky, ktoré majte vždy pri sebe v kabelke. Po každom jedle sa odporúča odstrániť zvyšky potravín z medzizubných priestorov. Ak zrovna nemáte po ruke žiadnu zubné kefku a pastu, môžete použiť aspoň medzizubnú kefku na čistenie priestoru medzi zubami.

Dentálna hygiena 

Krásny a žiarivý úsmev budete mať aj vtedy, ak budete pravidelne chodiť na dentálnu hygienu. Mnohí ľudia odmietajú dentálnu hygienu a myslia si, že práve chodenie na dentálnu hygienu poškodzuje zuby. Dentálna hygiena sa nedá nahradiť zvýšenou starostlivosťou o zuby. Predsa len doma nemáte také vybavenie, aké majú ambulancie dentálnej hygieny.

Občas budete musieť podstúpiť zákrok endodoncie, avšak netreba podceňovať starostlivosť a chodievajte okrem pravidelnej preventívnej prehliadky aj na dentálnu hygienu. Na dentálnu hygienu sa odporúča chodiť minimálne dvakrát ročne. Všetko záleží od toho, v akom stave je váš chrup.

Starajte sa o svoje zuby. Obmedzte konzumáciu sladkostí, ktoré ničia váš chrup a myslite na pravidelné čistenie medzizubných priestorov. Potrebné je zamerať sa aj na zuby múdrosti, zadné stoličky, ku ktorým máte komplikovanejší prístup.

Zdroj obrázka: Autor: Billion Photos / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Viete, pre koho je určená mladomanželská pôžička a ako si ju vybaviť?
Kedy a ako nosiť rúška a ako sa o ne starať?
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Viete, ako by ste si mohli predĺžiť životnosť práčky?
Majte v kuchyni len to najnutnejšie a vytvorte si v tom systém
Ako zvládnuť home office a byť produktívna?

Ďalšie články na podobné témy

Krásne zdravé biele zuby pre každého
Majte aj vy krásny a zdravý chrup!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Recept: Slaný raňajkový croissant
Športujeme v tuhej zime
Jarné zdravie z byliniek

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.