Ktoré knižky práve letia?
4. 3. 2021 | PR Servis

Ktoré knižky práve letia?

Knižky sú nesmrteľné zdroje múdrosti pre ľudstvo. Uchovávame v nich naše spomienky, múdrosti, našu fantáziu a ideálne predstavy. Zahŕňajú bohaté skúsenosti ľudskej populácie a jej formovanie do súčasnej podoby. Rovnako obsahujú aj naše slabosti, chyby a nedostatky. Vôňa novej knihy je pre niektorých ľudí ešte stále najkrajším zážitkom, zatiaľ čo iní uprednostňujú čítačky kníh. Ktoré knižky sa oplatí kúpiť a prečítať si ich?

Sapiens - Yuval Noah Harari

            Z faktografie je vybrať jednu knihu dosť náročné, keďže každá faktografická literatúra vám vie niečo priniesť. Kniha Sapiens je spojeným faktov do úžasného pútavého príbehu ľudského druhu. Fakty sú poprepletané v skvelom a pútavom príbehu, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť. Vďaka ľahkosti autorovho pera sa viete dozvedieť všetko od počiatkov nášho druhu až po súčasnosť s mierou objektivity a vyzdvihnutým najväčších míľnikov ako je poľnohospodárska revolúcia, či vznik náboženstva. Viac už prezrádzať nebudeme, veď sa dočítate sami...

Zelené klamstvo - Kathrin Hartmann

            Ešte stále ostávame v sekcii faktografie, no táto kniha sa zameriava konkrétne na veľmi aktuálnu tému životného prostredia. Autorka je novinárka, ktorá veľmi pútavo rozpráva príbehy zo zákulisia green-washingu a fungovania obrovských korporátov. Kniha vám otvorí oči vo vašom nákupnom správaní a tiež vás možno prekvapí v akej situácii sa naša spoločnosť nachádza. Ako nás korporáty klamú len aby od nás získali peniaze? Aj to sa v tejto knihe dočítate!

Šeptuchy -  Alena Sabuchová

            Okrem zahraničnej literatúry je dobré siahnuť aj po slovenských autoroch a nám blízkym tematikám. Kniha Šeptuchy sa zaoberá regiónom Podlasia, ktorého história sa spája s množstvom legiend, najmä ô ženách- šeptuchách, ktoré vedia liečiť. Kniha vás vtiahne do magickej atmosféry lesnatého regiónu rozprestierajúceho sa medzi Poľskom a Bieloruskom. Výnimočné postavy, čarovný hmlistý priestor a nevšedné rozprávanie s množstvom dramatických zvratov vás pohltí.

Malé ženy - Louisa May Alcott

            Malé ženy je literárna klasika, ktorá je nesmrteľná a nadčasová. Aj vďaka novému filmovému spracovaniu sa opäť dostala do popredia aj v čitateľských kruhoch. Táto pomerne hrubá kniha vás zavedie priamo doprostred príbehu štyroch sestier. Každá sestra je svojimi vlastnosťami úplne odlišná, no vďaka sesterskému putu zvládajú všetky prekážky. Kniha nádherným spôsobom poukazuje na silu sesterského puta, rodiny, lásky, odpustenia, priateľstva ale aj samotného života. Zároveň sa príbeh číta veľmi jednoducho a umožňuje otvoriť priestor vašej bezhraničnej predstavivosti.

Zdroj obrázku: George Rudy / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Základná výbava a veci, ktoré by vám v aute nemali chýbať
Nielen tehotenské chute vás môžu prekvapiť
3 tipy ako správne vybrať náramky
Viete, nosiť ikonické poltopánky?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Svadobné obrúčky - trendy 2021
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Darček pre muža. 4 veci, ktoré potešia chlapské srdcia

Ďalšie články na podobné témy

Aká je skutočná Pravda o mužoch?
Viete ako si zariadiť domácnosť s pomocou jednoduchých feng suei zásad?
Tipy ako stráviť jesenné dni
Príďte si zabehať, zabaviť sa a zároveň pomocť! - RETRO BIRTHDAY RUN 2016
Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
Kúpeľ z domácich čajových sáčkov bude vašim najlepším priateľom
Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom 
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.