Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
3. 5. 2019 | Paťka

Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?

My, ženy, si veľmi potrpíme na hygienu a takisto aj na tú intímnu hygienu. Na trhu sa momentálne nachádza veľmi veľa druhov intímnych mydiel, gélov či pien. Ktoré je však to najlepšie? Túto otázku si musíme zodpovedať každá samostatne, pretože každé telo je iné a všetko prijíma inak.

To, čo vyhovuje jednej, nemusí automaticky vyhovovať aj druhej. Preto musíme neustále skúšať nové a nové prípravky a hľadať, ktorý nám najviac vyhovuje. Na intímnu hygienu je bezpochybne najlepšia len čistá voda. Avšak keď máme tú možnosť kúpiť si prípravok na intímnu hygienu, tak by sme to mali vyskúšať.

Pri sprchovaní nám do týchto partií často zájde pena z obyčajného mydla alebo sprchoévho gélu. Keď sa nám to stane párkrát, nič strašné sa nám nestane. Avšak keď sa to stáva permanentne, môže to spôsobovať isté komplikácie ako napríkald v prílišnom vysúšaní alebo pálení.

Ziaja intímna pena

Intímna pena od Ziaji je úplná novinka. Doposiaľ žiadna kozmetická firma neprišla na trh s intímnym prípravkom, ktorý je vo forme peny. Táto pena obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá normaliuje ph a kyselinu usnovú, ktorá má antibakteriálne a antivírusové účinky, zabraňuje vzniku plesne a má protizápalové účinky. Pena je vhodná na každodenné používanie. Konkrétne táto má prijemnú brusnicovú vôňu a ako všetky iste vieme, brusnica je pre naše intmne partie veľmi prospešná. Intímna pena je síce trochu drahšia, ale za vyskúšanie to určite stojí.

 ziaja_1521227471.jpg

Nivea Intimo

Tento prípravok od Nivei má úroveň ph 4,6 takže zodpovedá kyslému prostrediu a výťažok z harmančeka príjemne upokojí prípadné podráždenia a zabraňuje ich vzniku. Taktiež obsahuje kyselinu mliečnu. Tento prípravok má len veľmi jemnú vôňu a je vhodný na každodennú starostlivosť. Ja osobne som bola veľmi spokojná s prípravkom Nivea Intimo Double effect, pretože bol vhodný aj na holenie intímnych partií. Mal veľmi príjemnú vôňu aj konzistenciu. Bohužiaľ konkrétne tento produkt už viac ako rok neviem nikde nájsť, všade majú napísané, že je vypredaný, no nikde nie je napísané, kedy ho opäť dostanú. Stiahnutý z trhu nebol tak naozaj neviem, čo s tým je. Určite by sme však boli viaceré rady, keby ho máme opäť dostupný v našich drogériách.

 nivea_1521227471.jpg

Lactacyd Femina

Viaceré ženy si prípravky od Lactacyd Femina veľmi pochvaľujú, no ja som s nimi nebola spokojná. Mala som rôzne druhy ale ani jeden mi nesadol. Neviem z akého dôvodu, no jednoducho tieto produkty pre mňa neboli vhodné. Pre vás však môžu byť. Je potrebné odskúšať si viaceré produkty a prídete si na svoje. Lactacyd Femina má výhodu v tom, že má naozaj viacero produktov v tomto rade. Okrem gélov na intímnu hygienu sú dostupné aj intímne obrúsky, ktoré sú vhodné najmä pre tie ženy, ktoré majú zdravotné problémy. Tieto intímne obrúsky môžete používať najmä ak ste mimo domu. Svoje intímne partie budete tak udržiavať v zdravom prostredí. Používaním intímnych obrúskov môžete takisto predchádzať rôznym chorobám.

 lactacyd_1521227471.jpg

LR Aloe vera Jemná mydlová emulzia

Táto emulzia je síce primárne urečná pre umývanie rúk, ale vďaka jej jemnému zloženiu bez parabénov a minerálnych olejov je veľmi vhodná aj na intímnu starostlivosť. Stačí si dať iba malú kvapku. Jemne čistí a hydratuje nie len pokožku rúk ale aj intímne partie. Neobsahuje síce kyselinu mliečnu, ale za to má hojivé účinky vďaka harmančeku, ktorý zabezpečuje aj príjemnú nevtieravú vôňu.

 lr_1521227459.jpg

Každý z týchto prípavkov mám osobne vyskúšaný a viem vám povedať, že mne najviac sadli prípravky od Nivei a klasické produkty vyrábané pod značkou DM-drogeriemarkt. Nie sú tu síce spomenuté, ale kľudne ich môžete vyskúšať ako lacnejšiu variantu. Kvalitou sú veľmi podobné ako tie od Nivei.  

Áno, voda je síce najlepšia na umývanie no skúste aj jeden z týchto prípravkov a určite pocítite rozdiel.

Ilustračné foto: Pexels.com, osobný archív

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť
Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Ďalšie články na podobné témy

Ako dosiahnuť domáci ideálny kúpeľ: praktické a lacné rady
Ako využiť chvíle počas menštruácie?
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Tara, tantrická masérka
Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.