Kvalifikovaný elektronický podpis vo vašom mobile
15. 11. 2022 | PR Servis

Kvalifikovaný elektronický podpis vo vašom mobile

Potrebujete podpisovať dokumenty digitálne ale vybavenie elektronického podpisu sa vám zdá príliš zdĺhavé? Zabudnite na komplikované procesy, ktoré so sebou elektronický podpis prináša. S mobilnou aplikáciou QSign™ budete mať elektronický podpis vybavený hneď, bez potreby čítačky kariet. Všetko vyriešite jednoducho na svojom mobilnom telefóne v pohodlí domova.

Za vývojom aplikácie QSign™ na podpisovanie dokumentov kvalifikovaným elektronickým podpisom pomocou mobilného telefónu stojí spoločnosť Ardaco, ktorá je lídrom v komunikačnej a informačnej bezpečnosti. Spoločnosť Ardaco si získala dôveryhodnosť vo vládnych inštitúciách a podnikoch po celom svete.

Kvalifikovaný elektronický podpis 

Existuje viacero druhov elektronických podpisov, ktoré však nemajú rovnakú právnu validitu. Na podpisovanie úradných dokumentov potrebujete kvalifikovaný elektronický podpis, s ktorým podpisujete dokumenty bezpečne bez možnosti sfalšovania podpisu.

Kvalifikovaný elektronický podpis má najvyššiu úroveň dôveryhodnosti a rovnakú právnu hodnotu ako ručný podpis, pretože pri tomto druhu podpisu je identita podpísanej osoby nepopierateľná. Ak podpis obsahuje aj časovú pečiatku, má rovnakú váhu ako úradne osvedčený dokument u notára. Časová pečiatka totiž poskytuje dôkaz o tom, že podpis existoval v danom čase, ktorý je v pečiatke uvedený.

Výhody elektronického podpisu

Kvalifikovaný elektronický podpis šetrí čas a pomáha automatizovať interné procesy vo firmách. Pri kvalifikovanom elektronickom podpise môžete podpisovať aj viacero dokumentov naraz. Okrem automatizácie podpisovania, elektronický podpis umožňuje aj automatické spracovanie a archiváciu dokumentov, čím dokážete zoptimalizovať interné procesy vo firme, šetríte čas ale aj firemné financie.  

Elektronický podpis v mobile

Prečo ale prejsť na elektronické podpisovanie dokumentov v mobilnej aplikácii? Asi najväčšou výhodou je, že pri aplikácii QSign už nepotrebujete na podpisovanie čipovú kartu, takže podpisovať môžete hocikedy a hocikde. Pri strate čipovej karty ste prišli o možnosť podpisovania dokumentov. S aplikáciou QSign sa vám to stať nemôže. Aplikáciu si ľahko nainštalujete do iného zariadenia, alebo ho spárujete s iným zariadením a agendu za vás môže vykonávať niekto iný.

Jednoduchá inštalácia elektronického podpisu

Vybavenie kvalifikovaného elektronického podpisu cez QSign je jednoduché. Pomocou registrácie e-mailovej adresy si vytvoríte účet a nastavíte heslo. Súčasťou registrácie je aj spárovanie vášho mobilného zariadenia, z ktorého budete dokumenty podpisovať, s aplikácou QSign. Po úspešnom nainštalovaní aplikácie a prihlásení sa môžete pridať dokument, ktorý chcete podpísať, zadať autorizačný kód a autorizovať podpis. Po elektronickom podpísaní dokumentu môžete dokument poslať e-mailom alebo zdieľať so svojimi kontaktmi. Podpisovanie je naozaj rýchle a bezpečné.

Ak vás takýto spôsob podpisovania zaujal a chceli by ste si uľahčiť elektronické podpisovanie dokumentov, neváhajte si stiahnuť mobilnú aplikáciu QSign. Spojte sa s inovatívnym lídrom a držte krok s dobou!

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Chcete zlepšiť chod svojej spoločnosti? Certifikujte ju
Aké sú prínosy zavedenia ISO noriem vo vašej spoločnosti?
Myslíte si, že váš eshop si ľudia nájdu aj bez reklamy? To je omyl
Viete aké výhody vám môže priniesť CE certifikát pri podnikaní (predaj tovaru) a prečo si ho vybaviť?
Zmanažujte prepravu balíkov s Delivery Management System
Podnikavá žena je aktívna žena
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete ako si vybrať platobný terminál pre svoje podnikanie?