Ľudmila Kolesárová: Uveriť príliš v seba samého je nebezpečné
9. 1. 2019 | Bohumila

Ľudmila Kolesárová: Uveriť príliš v seba samého je nebezpečné

Ľudmila je ďalšou z radu žien, ktoré si plnia svoje sny. Obdivuje úspešné ženy, no najviac obdivuje tie, ktoré boli ochotné vzdať sa skvelej práce v obrovských medzinárodných firmách a začali robiť to, čo ich baví a napĺňa. Ľudmila snívala o tom, že bude písať a zároveň aj pomáhať ľuďom. Svoj sen si splnila a teraz sa ňou môže inšpirovať aj vy.

1. Ľudmila povedz nám, kto si, čo si, niečo pekné napíš o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

Som hlavne Dobrý anjel, no som aj blogerka, účinkujem v  diskusnej relácii Silná zostava a som jednou z iniciátoriek My sme les. Som totiž vo svojej podstate hlavne zaľúbená do ticha a hôr a raz budem variť kapustnicu na horskej chate.

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Po rokoch, keď som sa v práci venovala marketingu a vo voľnom čase pomoci ľuďom, sa mi podarilo v roku 2010 spojiť oboje v jedno. Stala som sa marketingovou manažérkou Dobrého anjela. Je to práca veľmi krásna a veľmi náročná. Milujem ju, stále ma baví a veľmi inšpiruje.

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

Najbezpečnejšie je stáť s nohami pevne na zemi.

 20151220-114644_1546960903.jpg

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Myslím si, že je oveľa viac úspešnejších žien ako som ja. Nedosiahla som žiadne špeciálne výsledky a ani u nás na ulici ma skoro nikto nepozná. Uveriť príliš v seba samého je nebezpečné. Radšej o sebe pochybujem, aj keď to tiež nie je vždy príjemné. Práca ma baví a snažím sa ju robiť dobre. Snívala som o tom, že budem písať a pomáhať ľuďom. Ani neviem ako a podarilo sa. Hodnotím to ako obrovské šťastie.

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspech by mal byť ozvenou prínosu spoločnosti alebo prínosu k nejakej téme. Ak to tak nie je, niečo robí spoločnosť zle.

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala?

Dobre, že sa pýtate. Vadí mi, ak ma ľudia berú ako Matku Terezu. Ja za svoju prácu naozaj dostávam aj plat. Nehovorím, že veľa vecí nerobím aj bez odplaty. Ale je to normálne. Baví ma to a mnohé veci sa nedajú peniazmi ani zaplatiť. Najväčšou plácou je zlepšený niečí život alebo zachránený strom. My sme si zarobili s manželom čosi v zahraničí a nepotrebujeme milióny.

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Keď som si raz, myslím ešte ako študentka, sadla vo vlaku vedľa spisovateľa Dušana Taragela, pustili sme sa do debaty. Pochválila som sa, že aj ja píšem. Opýtal sa, kde publikujem. Povedala som, že len tak, píšem väčšinou pre seba. Povedal: „Takých, čo píšu do šuplíkov je veľa. Skutočne píše len ten, kto to zverejní.“  Tak to je so všetkým. Aj so snívaním a činmi.

 dscf9445_1546960737.jpg

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Pre mňa sú oveľa zaujímavejšie príbehy žien, ktoré sa vzdali práce v korporácii, v nejakej firme, možno aj úspechu a začali robiť to o čom snívali, alebo čo ich naozaj napĺňa pokojom. Možno vyrábajú šperky, fotia ... . Moja najlepšia priateľka odišla z veľkej IT firmy a začala meniť úplne životný štýl. Dnes je z nej cvičiteľka Pilatesu a šťastná žena. 

9. Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?

Neboj sa a nekradni.

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Precestuj teraz celý svet. Potom to už nebude také ľahké.

Foto: Ján Belák, osobný archív

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Nájdi svoje PREČO
Automatická kresba
S úsmevom získaš viac!
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“
Alexandra Vrábelová: „Krása nie je náhoda“
Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti
Natália Šultysová: Nakoniec som pochopila, že je oveľa dôležitejšie počúvať svoju intuíciu
Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?

Ďalšie články na podobné témy

Ublížiť slovom je viac než jednoduché, dávajme si pozor na to, čo ostatným oznamujeme
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Niekedy nemusíme ani nič povedať, prezradí nás reč tela
Inka Nemezis: Som rada, že som a že som práve v tejto dobe.
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Monika Jánošová: Moju prácu neberiem ako prácu, ale ako poslanie
Veronika Svobodová: Keď ťa to neteší, vezmi si z toho aspoň niečo nové

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.