Ľudové motívy sú IN a nepatria len na kroje!
7. 6. 2017 | Gabriela

Ľudové motívy sú IN a nepatria len na kroje!

Neviem, či ste si to všimli, ale objavil sa na Slovensku nový trend. Preniesol sa i do módy a je inšpirovaný ľudovými motívmi. A že je Slovensko bohaté na rôzne ľudové vzory, o tom svedčí množstvo produktov využívajúcich danú tematiku. Čoraz viac začínajú byť populárne rôzne druhy oblečenia s potlačou, výšivkou či vzormi s ľudovou tematikou. I medzi ľuďmi nezaoberajúcimi sa folklórom.  Akosi sa začíname hlásiť ku svojim „koreňom“. Spojenie tradície a aktuálnych trendov sa ukazuje ako úspešné.

Už začiatkom roka 2017 pozitívne šokovala verejnosť spisovateľka Tamara Heribanová svojim outfitom, ktorý si zvolila na Ples v opere. Prišla v slovenskom kroji a neuveriteľne jej to pristalo. Ihneď si získala pozornosť verejnosti a my ju môžeme len pochváliť za odvahu. Vyjadrila tak svoj vzťah k slovenským tradíciám, národnému odevu a umeleckému, remeselnému majstrovstvu našich predkov.

Ak by ste mali záujem ozvláštniť svoj šatník takýmito kúskami, neznamená to, že máte teraz  vyhrabať babke zo skrine kroje a začať ich nosiť. Stačí si len pozrieť tieto internetové stránky, kde určite nájdete nádherné kúsky do vášho šatníka.

Jednou z nich je i web stránka folková.sk . Ide o slovenskú značku ručne vyrábaných doplnkov inšpirovaných folklórom. Svoje výrobky prezentuje Karolína Hrušková i prostredníctvom sociálnych sietí, ako sú Facebook a Instagram. Nájdete ju i na portáli sashe.sk.

Petratoth.sk – Ďalšie produkty inšpirované ľudovými motívmi môžete nájsť práve na tejto stránke. Ponuka je rozšírená o možnosť zakúpiť si nádherné šperky, i zo zlata. Vhodný spôsob, ako oživiť ľudový outfit, čo poviete?

Parta.sk – Množstvo krásnych šiat, sukní, blúzok a tričiek s ľudovými motívmi nájdete i na tejto stránke. Dokonca si tu môžete dať ušiť kroj či urobiť krojové čižmy a iné doplnky. Veľmi odporúčam.

Ak ste ešte nepočuli meno Jarka Wurll Kocanová či Atelier De Couture, tak ste oveľa prišli. Už ako 19-ročná získala prvé miesto za svoje návrhy a môžete ju vidieť pravidelne na módnych prehliadkach (napr. Bratislavské módne dni). Jej modely obsahujú rovnako nádherné tradičné slovenské vzory. Jarka Wurll Kocanová myslela i na deti, v jej ateliéri je možné si objednať i šaty pre dievčatká. Ponúka i kabelky, sukne, vesty či opasky. Stačí si len vybrať.

Ak teda hľadáte inšpiráciu, čo nosiť na leto a máte vzťah k ľudovým vzorom, nie je nič lepšie ako kúpiť si niečo z uvedených web stránok. 

Ilustračné foto: Pixabay.com 

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Poďme sa zoznámiť: Gabriela
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!
Ako zažiariť na Silvestra a ešte aj ušetriť?
Neobyčajné vianočné skladby: V čom je ich čaro?
Silvester: Neviete kam ísť a čo robiť? Pozrite si týchto pár tipov
Neviete čo darovať? Skvelé tipy na vianočné darčeky pre priateľov
Vianočný zhon: Ako mu neprepadnúť?
Lacné stylingové triky, ktoré oživia sychravú jeseň

Ďalšie články na podobné témy

Crop topy sú stále IN!
Jednoduché triky na oživenie nálady vďaka oblečeniu
Ako zažiariť na Silvestra a ešte aj ušetriť?
Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?
Ako si vybrať správny klobúk?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.