Ľudové motívy sú IN a nepatria len na kroje!
7. 6. 2017 | Gabriela

Ľudové motívy sú IN a nepatria len na kroje!

Neviem, či ste si to všimli, ale objavil sa na Slovensku nový trend. Preniesol sa i do módy a je inšpirovaný ľudovými motívmi. A že je Slovensko bohaté na rôzne ľudové vzory, o tom svedčí množstvo produktov využívajúcich danú tematiku. Čoraz viac začínajú byť populárne rôzne druhy oblečenia s potlačou, výšivkou či vzormi s ľudovou tematikou. I medzi ľuďmi nezaoberajúcimi sa folklórom.  Akosi sa začíname hlásiť ku svojim „koreňom“. Spojenie tradície a aktuálnych trendov sa ukazuje ako úspešné.

Už začiatkom roka 2017 pozitívne šokovala verejnosť spisovateľka Tamara Heribanová svojim outfitom, ktorý si zvolila na Ples v opere. Prišla v slovenskom kroji a neuveriteľne jej to pristalo. Ihneď si získala pozornosť verejnosti a my ju môžeme len pochváliť za odvahu. Vyjadrila tak svoj vzťah k slovenským tradíciám, národnému odevu a umeleckému, remeselnému majstrovstvu našich predkov.

Ak by ste mali záujem ozvláštniť svoj šatník takýmito kúskami, neznamená to, že máte teraz  vyhrabať babke zo skrine kroje a začať ich nosiť. Stačí si len pozrieť tieto internetové stránky, kde určite nájdete nádherné kúsky do vášho šatníka.

Jednou z nich je i web stránka folková.sk . Ide o slovenskú značku ručne vyrábaných doplnkov inšpirovaných folklórom. Svoje výrobky prezentuje Karolína Hrušková i prostredníctvom sociálnych sietí, ako sú Facebook a Instagram. Nájdete ju i na portáli sashe.sk.

Petratoth.sk – Ďalšie produkty inšpirované ľudovými motívmi môžete nájsť práve na tejto stránke. Ponuka je rozšírená o možnosť zakúpiť si nádherné šperky, i zo zlata. Vhodný spôsob, ako oživiť ľudový outfit, čo poviete?

Parta.sk – Množstvo krásnych šiat, sukní, blúzok a tričiek s ľudovými motívmi nájdete i na tejto stránke. Dokonca si tu môžete dať ušiť kroj či urobiť krojové čižmy a iné doplnky. Veľmi odporúčam.

Ak ste ešte nepočuli meno Jarka Wurll Kocanová či Atelier De Couture, tak ste oveľa prišli. Už ako 19-ročná získala prvé miesto za svoje návrhy a môžete ju vidieť pravidelne na módnych prehliadkach (napr. Bratislavské módne dni). Jej modely obsahujú rovnako nádherné tradičné slovenské vzory. Jarka Wurll Kocanová myslela i na deti, v jej ateliéri je možné si objednať i šaty pre dievčatká. Ponúka i kabelky, sukne, vesty či opasky. Stačí si len vybrať.

Ak teda hľadáte inšpiráciu, čo nosiť na leto a máte vzťah k ľudovým vzorom, nie je nič lepšie ako kúpiť si niečo z uvedených web stránok. 

Ilustračné foto: Pixabay.com 

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

12 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!

Ďalšie články na podobné témy

Crop topy sú stále IN!
Jednoduché triky na oživenie nálady vďaka oblečeniu
Ako zažiariť na Silvestra a ešte aj ušetriť?
Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?
Ako si vybrať správny klobúk?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.