Majte aj vy krásny a zdravý chrup!
11. 6. 2020 | PR Servis

Majte aj vy krásny a zdravý chrup!

Starostlivosť o naše telo by sme nemali zanedbávať. S pribúdajúcimi rokmi sa začínajú objavovať zdravotné komplikácie, ktorým by sa dalo vyhnúť, ak by sme sa o svoje telo viac starali. Medzi najnepríjemnejšie bolesti patrí bolesť zubov. Určite si spomínate, ako vám rodičia hovorili, aby ste si zuby pravidelne a dôkladne čistili. Majte aj vy krásny a zdravý chrup. Čo pre to môžete urobiť?

Odstraňovanie zvyškov jedla z medzizubných priestorov

Ak chcete mať krásny a zdravý chrup, prioritou by malo byť odstraňovanie zvyškov jedla z medzizubných priestorov. Práve tieto zvyšky potravín sa tam pod vplyvom baktérií žijúcich v ústnej dutine začnú rozkladať, čím môžu spôsobiť úbytok ďasien a ich krvácanie. Gingivitída a paradentóza sú choroby ústnej dutiny a závesného aparátu, ktoré spôsobujú veľa bolesti, ale aj problémov. Ako veľmi dobre viete, zubári nie sú práve najlacnejší a práve preto je potrebné odstraňovať zvyšky potravín vždy po každom jedle.

Brávajte si preto so sebou aj medzizubné kefky, ktoré vám pomôžu odstrániť zvyšky potravín a zabrániť tak znehodnocovaniu zubov. Tieto kefky následne dôkladne očistite a nezabúdajte, po čase je potrebné ich vymeniť za nové.

obrazok-k-clanku-7_1591630070.jpg

Bielenie zubov

Zdravý chrup dosiahnete pravidelným odstraňovaním zvyškov jedla z medzizubných priestorov, ale čo môžete urobiť pre to, aby bol chrup pekný? Môžeme vám odporučiť domáce bielenie zubov, a to s pomocou overených bieliacich pásikov. Postupujte podľa návodu a uvidíte, že po pár vyskúšaniach kvalitných bieliacich pásikov budete mať zuby krásne biele, čisté.

Pravidelné návštevy dentálnej hygieny

Ak chcete mať krásny a zdravý chrup, okrem dôkladného čistenia je potrebné pravidelne chodiť na dentálnu hygienu. Tam vás naučia, čo používať a ako sa správne starať o zuby. Zároveň vám zuby dôkladne vyčistia od zubného kameňa, ktorý môže byť veľmi nebezpečný, ak sa nebude odstraňovať.

Zdroj obrázka:

Autor: Pressmaster  / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Kvalitnú drogériu v kúpeľni ocení každý! Nemusíte kvôli nej cestovať ďaleko
Veľký prehľad legín: ktoré sa hodia najviac vám?
Každá žena môže byť krásna, len treba vedieť ako na to!
Vykročme letu v ústrety: Tieto pohodlné krásky čakajú na vaše nôžky!
LOVE by Lukáš Krnáč: Byť iný je v poriadku!
Moderné hodiny na stenu
Doplňte váš dámsky šatník o ľahko kombinovateľné kúsky

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.