Mama blogy: Prečo sa ich oplatí sledovať ?
1. 2. 2019 | Gabriela

Mama blogy: Prečo sa ich oplatí sledovať ?

Stať sa blogerom v súčasnosti nie je žiadna veda. Hoci vytvoriť naozaj kvalitný blog a vybudovať si slušnú základňu sledovateľov už naozaj je. Preto sa musíte rozhodnúť, či chcete do jeho vybudovania investovať alebo nie.

Môžete mať blog zadarmo, hoci to pre budúcich “followerov” nie je ten najlákavejší spôsob. Skôr sa oplatí (ak to myslíte vážne), nájsť dobrý hosting, zakúpiť doménu, nainštalovať WordPress. A ste bloger. Teda bloger-začiatočník a stojíte na začiatku pomerne dlhej ale zaujímavej cesty.

Ak chcete získať z blogu skutočný profit, musíte mať kvalitný, originálny a pravidelný obsah. T.j. publikovať články. Najlepšie každý deň. A v nich budete riešiť nejaké problémy vašich sledovateľov a ponúkať určité nápady alebo rady. Až potom môžete očakávať nejaké výsledky. Inak si váš blog nemusí nikto všimnúť. Hoci niekedy zafunguje aj šťastie.  

Keďže som mamička, v poslednej dobe čoraz viac začínam sledovať rôzne matky blogerky. A to najmä prostredníctvom sociálnych sietí - Instagram a Facebook. Priznám sa, že ich konkrétne blogy navštevujem veľmi málo. Preto, ak to s blogovaním myslíte naozaj vážne, svoje príspevky nezabudnite uverejňovať aj na rôznych typoch sociálnych sietí. Každá má totiž iné výhody a ak si chcete rozšíriť svoje publikum, je to priam nevyhnutnosť.

A prečo tieto blogy sledujem? Dôvodom je hlavne inšpirácia ale aj túžba vybudovať niečo podobné. A najlepšie je učiť sa od konkurencie, urobiť si rešerš matiek blogeriek a nájsť niečo, čomu sa oni až tak nevenujú. 

Ak sa chcete inšpirovať a možno nájsť aj svoju vnútornú cestu, vybrala som si pre vás konkrétne tri blogy, ktoré majú úspech u nás či v zahraničí a môžete sa od nich veľa naučiť.

 photo-1505330622279-bf7d7fc918f4_1549010992.jpg

Zo zahraničných úspešných blogeriek sa oplatí sledovať mklife.cz. Ide o mamičku z Česka, ktorá má dve deti a venuje sa medicíne. Takže je to doktorka, ktorá dokázala počas materskej dovolenky rozbehnúť svoj biznis. Jej blog sa stal dokonca MAMA blogom roku 2017 a 2018. Venuje sa v ňom rôznym témam, ale hlavne organizuje kurzy prvej pomoci pre matky a iných opatrovateľov. Skvelý nápad, čo poviete? Každý rodič sa bojí o svoje dieťa a túži vedieť, ako mu v krízových situáciách pomôcť. A to sa môžete vďaka nej naučiť. Na blogu sa tiež venuje projektu - Project Life, spôsobu, ako uchovať spomienky vytvorením rodinnej kroniky. Táto žena je skvelým príkladom, ako je možné aj počas materskej dovolenky profesne rásť, využiť svoje znalosti a zručnosti a vybudovať si príjem. 

Inou skvelou blogerkou (ale z Ameriky) je Tiffany z naturemoms.com, ktorá si zarába aj prostredníctvom affiliate programov. Táto Američanka orientuje svoj blog prevažne na životné prostredie, zdravie a spôsob života blízky prírode. Veľa času venuje aj recenziám zdravých prírodných produktov Do svojich článkov pre mamičky vkladá affiliate odkazy, vďaka ktorým si vie zarobiť. Veľa podnikov, e-shopov túži po propagácii a najlepšie tej nenásilnej. Práve na to sú vhodní blogeri, ktorí sú obyčajní ľudia, blízki kupujúcim. Tí vo svojich článkoch uverejnia odkazy na produkty a ak sa nájde kupujúci, ktorí sa preklikne z ich stránky na e-shop a nakúpi, získajú nejaké percentá z predaja.

Vďaka sledovaniu tohto blogu zistíte, ako to môžete robiť aj vy.

Zo slovenských blogeriek veľmi rada sledujem napr. minidiamondblog.com, ktorý je naozaj veľmi vkusný a môžete tam nájsť množstvo krásnych fotiek. Tento blog získal dokonca druhé miesto v kategórii MAMA Blog roku 2018. A čo ma na ňom zaujalo? Jeho autorka prostredníctvom neho ponúka množstvo nápadov, napr. ako si je možné vkusne a originálne zariadiť bývanie (od spálne až po detskú izbu). Veľa vecí pritom nakupuje v bežných obchodoch a prispôsobí si ich svojimi potrebám. Napríklad naozaj krásnu kuchyňu si s manželom vyskladala z Ikey. Okrem toho  tam nájdete aj mnoho rád ohľadom mamičkovania, recepty či zaujímavé recenzie.

img-8347_1549061431.jpg

Dúfam, že vás tieto blogy inšpirovali a na ďalšie prídete samé surfovaním po internete. Každému sa páči zvyčajne niečo iné, preto je tento výber len orientačný a vy si môžete nájsť svoju inšpiratívnu MAMA blogerku. A snáď sa ňou stanete aj vy a v ďalšom článku si prečítajú iné ženy o vás. 

Ilustračné foto: Unsplash.com, minidiamondblog.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!

Ďalšie články na podobné témy

Prispôsobte detský nábytok vašim ratolestiam
Máša a medveď a The Happos Family teraz ako novinka v Kinder Surprise
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Septembrový strašiak rodičov
Ako nemať namiesto rúk chápadlá a na nich zavesené nespokojné deti?
Balkónové sedenie z ratanu
Neviete, ako na veľké upratovanie šatníka? Pomôžeme vám!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.