Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
10. 12. 2017 | Zuzana

Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime

Naša pokožka si zaslúži starostlivosť a lásku bez ohľadu na ročné obdobie, aby bola mladá, krásna a zdravá v každom veku. Môžeme jej dopriať skutočný zázrak priamo z lona matky prírody. Hýčkajme sa a rozmaznávajme, milé dámy, pretože sme nádherné a zaslúžime si výnimočné veci, napríklad aj špeciálnu prírodnú kozmetiku v podobe arganového oleja.

Pravý marocký arganový olej

Tento olej sa získava z jadier polopúštnej rastliny, ktorá sa nazýva arganovník tŕnistý. Je to strom a vyskytuje sa iba v juhozápadnej časti Maroka. Olej sa dá použiť na kozmetické aj kulinárske účely. V kozmetike sa lisuje priamo z jadier plodov, v kulinárstve sa jadierka pred lisovaním ešte mierne opražia. Na výrobu jedného litra oleja je nutné nazbierať okolo 50 kg zdravých plodov. Všetko sa robí ručne, vylúskané jadierka sa melú a lisujú v kamenných lisoch, alebo v moderných nerezových strojoch. Zárukou kvality je aj úzka spolupráca medzi výrobcom a dovozcom. Firmy, ktoré dovážajú kvalitný arganový olej v bio kvalite dobre poznajú svojich dodávateľov a celý proces výroby, od zberu plodov až po uskladnenie oleja.

Účinky arganového oleja na pokožku

Tento olej vyživí pokožku, nechty aj vlasy. Obsahuje predovšetkým vitamín E, skvalan, nenasýtené mastné kyseliny, fenoly a karotíny. Vďaka tomu má silný antioxidačný efekt, takže spomaľuje starnutie. Pokožku hydratuje do hĺbky, vyhladzuje vrásky a znižuje tvorbu kožného mazu. Priaznivo pôsobí na lupienku, akné, zápaly či popáleniny. Vlasom dodáva lesk, posilňuje korienky. Pravidelným používaním zastavíte lámavosť vlasov a ich vypadávanie. Budú pevnejšie a vitálnejšie. Olej sa do vlasov vmasíruje a nechá sa pôsobiť 30 minút, potom sa vlasy umyjú šampónom.

Benefity arganového oleja na naše zdravie

Tento olej je výborným pomocníkom v kuchyni. Má lahodnú orieškovú chuť aj vôňu, tým dokáže obohatiť rôzne pokrmy. Účinný je v boji proti vysokému cholesterolu aj krvnému tlaku, chráni nás tak pred infarktom či mozgovou príhodou. Preventívne pôsobí aj proti vzniku nádorových ochorení.

 img-20171205-233236-959_1512927937.jpg

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Najväčšie mýty o kráse
Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Konjacová špongia - krása z prírody
Aknózna pleť i pred 30-tkou?
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Ziaja? ÁNO