Materstvo, blogovanie, biznis: Ako to všetko spolu súvisí?
13. 4. 2019 | Gabriela

Materstvo, blogovanie, biznis: Ako to všetko spolu súvisí?

Vo svete je už dlhšie prítomný nový spôsob, akým je možné zarobiť si slušné peniaze. A nie je obmedzený len na celebrity či známe tváre. Každá žena s trochou chuti a vôle môže využiť čas tehotenstva a neskôr materstva na rozbeh svojho biznisu. Mnohí marketingoví odborníci tvrdia, že materstvo predáva lepšie než s*x. Už nežijeme v prudérnej dobe, kedy je potrebné tehotenské brušká zahaľovať a dokonca ani dojčenie na verejnosti nie je tabu. 

Očakávanie dieťaťa je prirodzená súčasť života väčšiny žien. Čo zaručuje neustály prílev zákazníkov a záujemcov o tovar týkajúci sa tehotenstva, materstva, oblečenia a výbavy pre deti. Je to jednoducho stávka na istotu. Deti sa rodia každú minútu a mnohé mamičky už aktívne využívajú internet. Nespoliehajú sa len na svoje okolie a rady vlastných matiek, ale snažia sa nájsť vlastné zdroje informácií a podľa toho pristupovať k rodičovstvu. 

Materstvo predáva

A preto je teraz viac mamičiek - blogeriek než v minulosti, ktoré prezentujú časti svojho súkromia verejnosti. Nemusia to byť len celebrity alebo známe tváre. Súčasná doba nekladie obmedzenia nikomu, kto chce a má záujem “vyjsť zo svojho tieňa” a prezentovať sa. Na druhej strane, nie každému sa môže podariť osloviť širokú verejnosť a naozaj si týmto spôsobom “zarobiť”. Ale napokon, blogovanie by nemalo byť prioritne o získaní peňazí, ale o chuti inšpirovať ďalších ľudí tým, v čom ste dobrý a ovládate.

Nová kariéra?

Aktuálne známou  matkou-blogerkou, ktorá má niekoľko miliónov sledovateľov je aj Chiara Ferragni. Hoci bola obľúbená ešte pred otehotnením, rastúce bruško jej pridalo ešte viac na popularite. Vo svojich postoch často predstavuje spodnú bielizeň známej značky. A stala sa zárukou toho, že čo si na seba oblečie, bude onedlho beznádejne vypredané. 

alex-pasarelu-223684-unsplash_1554715177.jpg

Podobne je to aj s inými známymi tvárami. Stačí spomenúť Kate Middleton alebo aktuálne Meghan Markle. Mnohé Britky sa šli o kúsky, ktoré mala na sebe Kate či Meghan potrhať. 

V súčasnosti zažívame prílev celebrít a ľudí, ktoré vystavujú svoje tehotné telo svetu. Možno aj vy patríte k tým, čo si na Facebook zavesili fotky zo svojho fotenia pred pôrodom. A snažili sa mať čo najoriginálnejšiu foto. 

Modelky a herečky s bruškom

Dokonca ani modelky sa nemusia definitívne rozlúčiť so svojou kariérou, ak otehotnejú. Stačí si spomenúť na Mirandu Kerr, ktorá absolvovala prehliadku v šiestom mesiaci tehotenstva alebo Ashleigh Good, ktorá prišla na záver prehliadky Chanel haute couture po boku Karla Lagerfelda dva mesiace pred pôrodom. 

Tehotné ženy zažívajú akýsi opätovný zrod a predstavujú určitú výnimočnú krásu. A veľa obyčajných matiek inklinuje k tomu, aby sa im priblížili. Či už to bude v kráse, štíhlosti, dokonalosti domovov, oblečenia a pod. 

Nezabudnite však na seba a svoje hodnoty, niekedy sa oplatí ísť “proti prúdu” a nechať si niektoré veci pre seba. Neustálym fotením, natáčaním videí z vlastného života nám môže uniknúť jedinečnosť prítomného okamžiku. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Hoplea: Na "čo keby" sa v živote nehrá!
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Začnite si plniť sny už toto leto