Minimalizmom a kapsulovým šatníkom sa začína riadiť čoraz viac žien
22. 1. 2020 | PR Servis

Minimalizmom a kapsulovým šatníkom sa začína riadiť čoraz viac žien

Preplnené šatníkové skrine, množstvo oblečenia, ktoré reálne nenosíte a neustála chuť nakupovať nové lacné oblečenie – s týmto sa stretáva čoraz viac žien. Nakupovanie patrí k obľúbeným činnostiam snáď každej ženy, no musíme si uvedomiť, že módny priemysel ani zďaleka nemyslí na životné prostredie. Vedeli ste, že práve módny priemysel patrí k najväčším znečisťovateľom životného prostredia? V podstate k tomu prispievame aj my, keďže podporujeme fast fashion značky a nakupujeme u nich lacné nekvalitné oblečenie.

Ak chceme vyzerať šik a zároveň pohodlne, mali by sme sa riadiť minimalizmom a kapsulovým šatníkom. Pozitívnou správou je, že mnohé známe slovenské blogerky a celebrity začínajú podporovať lokálne slow fashion značky, ktorým ide hlavne o kvalitu výrobku. Výrobky sa totiž šijú na Slovensku.

yasmine-boheas-i-q8bwt80te-unsplash_1579644899.jpg

Neutrálne farby

Základom minimalistického štýlu obliekania je využívanie farebne neutrálneho oblečenia. Svetlá sivá, tmavá sivá, čierna, hnedá, béžová, biela, smotanová – práve toto sú farby, ktoré sú ľahko kombinovateľné so všetkým ostatnými farbami. Výhodou minimalistického štýlu je to, že oblečenie v neutrálnych farbách nikdy nevyjde z módy, je trendy a zároveň pristane žene akéhokoľvek veku.

Ak plánujete oživiť svoj šatník novým oblečením, odporúčame vám predovšetkým oblečenie v neutrálnych farbách. Aby váš outfit nepôsobil nudne, môžete ho oživiť farebnými šatkami, šálmi, čiapkami, baretkami, ale aj farebnou bižutériou.

Dáme vám príklad, ako kombinovať minimalistické oblečenie teraz cez zimu. Skombinujte teplučké dámske zimné bundy a kabáty v neutrálnych farbách s neutrálne ladeným rolákom a s tmavomodrými džínsami/ nohavicami. K dámskej bunde, či kabátu si dajte farebný šál, čiapku, rukavice (všetko farebne zlaďte).

-o-c-i-a-l-c-u-t-5rr6r6x3zxy-unsplash_1579644901.jpg

Kapsulový šatník

Princípom kapsulového šatníka je kombinovať pár kúskov oblečenia a vytvárať z nich viacero rôznych kombinácií outfitov. Vyhnete sa tak preplneným policiam a v skrini budete mať len oblečenie, ktoré je ľahko kombinovateľné a dokážete ho skombinovať so všetkým, čo v šatníku máte. Minimalizmus a kapsulový šatník idú ruka v ruke!

Vytvorte si aj vy kapsulový šatník a vo svojom šatníku a botníku ponechajte len také oblečenie a obuv, ktoré je kvalitné, nadčasové. V botníku by vám nemali chýbať klasické biele tenisky, štýlové členkové čižmy na podpätku, praktické dámske čižmy nad kolená a samozrejme aj sandále na rovnej podrážke, či šľapky.

Investujte do kvalitného oblečenia a obuvi a vzdajte sa nákupu lacných nekvalitných kúskov. Myslite pri nakupovaní aj na životné prostredie. A vlastne, chcete, aby vám v šatníkovej skrini a v botníku zavadzali veci/ obuv, ktoré dlhodobo nenosíte?

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Aké sú štýly džínsov?
Boho štýl – poznáte ho?
Skôr než kúpite byt
Očkovanie ako postrach detí? Vyhnite sa strachu z injekcií
Ako si posilniť imunitu? Máme pre vás pár tipov
Geniálna superpotravina? Spirulina a jej preukázané účinky na zdravie
Ako sa správať na ceste, keď ste chodec alebo vodič?
Pančuchy - oživ svoj outfit

Ďalšie články na podobné témy

Vdýchnite oblečeniu nový život
Štýlové oblečenie najvyššej kvality od výrobcov svetových značiek
Naučte sa správne kombinovať oblečenie
Nielen v minisukni môžete vyzerať atraktívne
Jesenné must-have kúsky v pánskom šatníku
Druhy pánskych mikín. Ktorý si vybrať?
Aké sú štýly džínsov?
Módne tipy pre našich malých školákov