Minúta vďaky
16. 5. 2017 | Bohumila

Minúta vďaky

Dnešná moderná doba je rýchla, instantná a orientovaná na výkon. Všetkého treba mať viac, byť každý deň lepší, výkonnejší, byť úspešnejší, prebojovať sa dennými mikroúlohami ako Xena Bojovníčka, odpovedať na všetky e-maily, telefonáty, messengery... Toľko toho máme každý deň na riešenie, až úplne zabúdame na to zastaviť sa a vyjadriť vďaku - byť vďačná za to, kde som, s kým som, čo mám, aké sú moje možnosti a čo môžem vďaka nim dosiahnúť. 

Včera som sa veľmi zle vyspala. Spala som iba dve hodiny. Malý syn zle spal a stále si ma pýtal. Partner ma ozbíjal o perinu, uzimená som hľadala po tme deku. O piatej ráno som si so zalepenými očami varila kávu a hundrala som, či raz nemôžem mať kľud a normálne sa vyspať... No poznáte to, keď sa zle vyspíte, malichernosť rástie do obrovských rozmerov. V tichu som si zasadla v kuchyni k počítaču. Vonku spievali vtáčiky a slnečné lúče prežiarili celú kuchyňu. Keď som stíšila myseľ, vtedy to prišlo - doslova som počula hlas, ktorý hovorí: 

Prečo si taká? Pozri sa na to z druhej strany - buď rada, že máš kde hlavu zložiť a máš kde spať. Buď vďačná za vymodlené dieťa. Buď vďačná za milujúceho muža. Buď vďačná za ten pekný hrnček, aj za tú kávu, ktorú piješ. Buď vďačná za slnko a nádherné kvietky, ktoré si si zasadila. Všetko je inak, keď sa na veci pozrieš srdcom... 

Veru, mal pravdu ten hlas. Veľmi rýchlo zabúdame na to zlé, chceme iba to dobré. Koľko nocí som preplakala v presvedčení, že v živote vlastné dieťa mať nebudem. A aha, tu je, teraz kľudne oddychuje, zo sna volá a pýta si mamičku. Toľko lásky, koľko mi vie dať tento usmievavý brčkavý chlapček, to sa vypovedať nedá. Koľko dní som preplakala, že ma nik neľúbi a už ani ľúbiť nebude a sama ostanem  -  a tu je, muž, ktorý mi dal srdce a miluje ma takú, aká som. Nevadia mu ani kilá navyše, ani moja výbušná povaha, ani že sa rozlútostním alebo sa hnevám, keď sa mi niečo nedarí. 

Je tu aj domov, ktorý si pomali tvoríme a chránime si v ňom to pekné a dobré. Do nášho domu patrí láska, kľud, pohoda a vzájomnosť. Je tu práca, ktorá ma baví, dává mi zmyseľ, je tu rodina, ktorá ma má rada. Sú tu ľudia, ktorí ma obklopujú, prinášajú nové nápady, nové názory a zaujímavé postoje a inšpirácie do mojho života. Sú tu, lebo ma majú radi a myslia to zo srdca. Sú tu ľudia, ktorí vkladajú lásku do svojej práce, aby mi pomáhali plniť moje sny. Sú tu ženy, ktoré vedia poradiť, pomôcť, vypočuť si, pochopiť. Som tu ja, zdravá, schopná, tvorivá, očistená od minulosti a znovu v plnej sile. Rastú mi opäť krídla, ktoré som si kedysi nechala vziať v mene lásky, ktorú som si v svojich očiach zidealizovala. Ale to už je iný príbeh. 

Minúta vďaky takto ráno mi celkovo dokázala zmeniť deň. Bol to pekný a plodný deň - dokonca som dostala aj krásne znamenie - viď foto - no nie je to čistý anjel?  

 anjel oblaky bratislava

Žime v pokore a buďme vďační za všetko. Prajme sebe i druhým. Úspech nie je ukrytý v hlavách, ktoré posekáme. Úspech je v prijatí seba a toho, kým sme, kde sme a s kým. Majte aj vy krásny a láskou naplnený deň... 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Inka Nemezis: Som rada, že som a že som práve v tejto dobe.
Tulku Lama Lobsang v Bratislave a učenie buddhistickej psychológie
Prečo sa ti nedarí? Možno týmito zlozvykmi sama degraduješ svoj biznis
Pompézna fashion show MIKLOSKO FW 2017
Chameleon, čo mení tvár - tú vašu
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
Kamila Slašťanová: Nikdy som sa nebála robiť veci, ktorým som verila.

Ďalšie články na podobné témy

Andrea Trávničková: Naučila som sa, že v akomkoľvek rozhodnutí je vždy kus dobra
S úsmevom získaš viac!
Pozvánka: Prosperuj vďaka svojmu talentu!
Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Začnite si plniť sny už toto leto
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.