Mirka z Jaspravim.sk píše o lokálnej a cirkulárnej ekonomike. Týka sa to aj vás?
5. 1. 2021 | Redakcia

Mirka z Jaspravim.sk píše o lokálnej a cirkulárnej ekonomike. Týka sa to aj vás?

Lokálna podpora a cirkulárna ekonomika sa častokrát rôzne interpretuje do takej formy, že jej málokto rozumie. Stále sa však vyvíja a upravuje. Nezahrňuje ln materiálne/hmotné formy teda produkty a hotové výrobky, ale jej princípy sa dajú aplikovať takmer na všetko, on-line služby nevynímajúc. Cirkulárna ekonomika úzko súvisí aj s vhodným využívaním lokálnych zdrojov a spoluprác čo najbližšie v regióne, vzniku potreby a následnej spotreby.

Poďme si dať príklad:

Idú Vianoce – nakúpite si lokálne produkty od lokálnych výrobcov (najrôznejšie dobroty, krásne veci, bio-eko produkty) a podporili ste lokálnych tvorcov/výrobcov.
Podporili ste napríklad to, že daný výrobca a malý producent bude môcť zaplatiť nájom, kúpiť kapra na štedrovečerný stôl,  zaplatiť elektrinu na budúci rok, nedoplatok za plyn a pod.
Je šťastný, že jeho tvrdá práca má zmysel a okrem kreatívnej tvorby mu poskytne aj živobytie. 

Veci, pre „nezainteresované oko“ neviditeľné, alebo viditeľné možno menej ( alebo inak, tie na pozadí, ale  rovnako dôležité k tvorbe celkového dojmu konečného produktu/výrobku)  – ako napríklad: webstránka konkrétneho výrobcu alebo predajný stánok, logo, slogany, texty na letákoch, grafika a zalomenie textu, či obrazotvorby, promo video, návrh vizitky, tá roztomilá ďakovná kartička, samolepka, ktorá vám povie ďakujeme za nákup sú viditeľno/neviditeľné elementy, ktoré by mali takisto tvoriť súčasť a byť tvorené súčasne s podobným úmyslom ako kúpa „hmatateľných výrobkov“, ktoré sa dajú zjesť alebo chytiť hneď do ruky.

 local_1609919485.jpg

Kde nakupujete služby on-line?  Alebo máte „svojho grafika“  vo východnej Ázii, webdevelopera v strednej Ázii a zákaznícky servis v západnej Ázii, alebo tiež nakupujete lokálne? (nejde o diskriminovanie – daná otázka bola použitá výhradne ako príklad k zamysleniu sa nad neviditeľnými podkladmi tvorby).

Áno, aj služby je možné nakúpiť lokálne a on-line.

Jaspravim.sk je tu už viac ako 10 rokov. Sme web tržnicou zručností, ktorej prepájanie ľudí a bezpečnosť nákupov a predajov je prioritou pre viac ako 150-tisíc užívateľov a jeho tvorcov už od samého začiatku. Kde projekt vznikol z bezprostrednej túžby zabezpečiť absolútnu lokálnosť a podporu.

Prepájame ľudí s podnikateľmi, živnostníkov či fyzické osoby navzájom aj podnikateľov medzi sebou tak, aby sa našli, a aby predávajúci našiel svojho kupujúceho v najrôznejších cenových hladinách.  Na platformu Jaspravím.sk  sa môže zaregistrovať zadarmo ktokoľvek a ponúkať čokoľvek.

Vhľad do života cirkulárnej ekonomiky 

Grafik, ktorý sedí za počítačom doma v Humennom  ( hoci pre niekoho za neskutočne nízku cenu) ponúkne tvorbu produktového letáka,  si môže následne nakúpiť tiež kapra, alebo investovať do svojho ďalšieho vzdelania, či zaplatiť svojej dcére hodiny tanca.

Prekladateľka z Michaloviec, ktorej láska k ruskému jazyku nemá hraníc a priblíži Váš produkt s vášňou aj napríklad na obrovský Ruský trh,  kúpou Vašej služby zaplatí telefón na mesiac dopredu.

Editorka textov z Prešova s radosťou a úsmevom na tvári opravuje v noci jazykové skomoleniny, tak aby hrubki nebyly do očí. 

O tom, že Vaše makové rožteky sú najlepšie na svete vymyslí copywriterka Majka z Bratislavy aj pieseň.
Po týždni strávenom pridávaním príspevkov na sociálnu sieť Facebook ste s hrôzou zistili, že „na toto naozaj ste až príliš starí“ a tak nájdete Lenku zo Starej Ľubovne, ktorá z Vašej FB stránky vyčaruje takmer on-line magazín a vy nestíhate baliť objednávky a vaše sociálne siete sa radujú.
Keď Vám kamarát Peťo včera povedal, že Vás ani za svet nevie nájsť v žiadnom vyhľadávači na webe spomeniete si na Roba z Banskej Bystrice, ktorého živia „veľkí klienti“, ale takisto rád sa vyhrá s vašim  SEO-m.

Majo z Banskej Štiavnice Vám spraví takú korporátnu identitu, že Vám zazvoní telefón z veľkej agentúry v Kanade  v ktorej robí Vaša spolužiačka Aďa a bude zisťovať „ ktorý čarodejník za tým stojí“.

Keď zistíte, že „vôbec nestíhate“ a potrebujete nutne pomôcť so zákazníckym servisom
(odpisovanie na emaily, vybavovanie reklamácií, pridávanie produktov na Váš nový e-shop) nájdete Lauru, ktorá v noci nemôže spať a pomôže Vám v predstihu vybaviť všetko,  čo ste vy nestihli a ráno sa zobudíte s prázdnou emailovou  schránkou, odpovedanými emailami a v zdieľanom dokumente vidíte zelenou označené úlohy, ktoré stihla vybaviť, kým vy ste spali.

Ozaj a viete, že Dalibor Vám pripraví také tabuľky a reporty z google analytics, že konečne budete vedieť,  kto je Váš zákazník a ako ho lepšie a lacnejšie osloviť.

Alebo ste už 5 rokov chceli spraviť tú fotoknihu, ale vôbec na ňu nemáte čas a  „úprimne ani nervy“ a chceli by ste to stihnúť predtým ako deti pôjdu na vysokú školu? 
Nájdite si niekoho šikovného a choďte napríklad radšej na prechádzku do parku.

Aj vy máte sucho v krku už len pri pomyslení, že by ste mali niekomu zavolať ale viete, že inak to nepôjde? Nájdite si radšej niekoho na jaspravim.sk a nechajte nech to spraví za Vás.

Možností ako si vzájomne pomôcť je naozaj veľa.

 knit-869221-1920_1609919493.jpg

Netrávte čas vecami, ktoré Vás otravujú – život je na to krátky.

Robte to, čo Vás baví, v čom ste dobrí a ostatné vybavíte na jaspravim.sk .

Vytvorili sme bezpečný priestor na nákup aj predaj služieb on-line a všetky platby sú u nás v bezpečí. 

Tabletka na „fobia facturalis“

Viete, čo to je? Je to taký fenomén, ktorý sme za tie roky u nás na Slovensku „ vyskúmali“. Ide o podvedomý strach, že Vám služba, ktorú ste si  kúpili, nebude dodaná alebo, že Vám niekto nevráti peniaze. Naša platforma Vám však garantuje 100 % záruku vrátenia vašich peňazí ak ste u nás niečo zakúpili  a na druhej strane ak u nás predávate, garantuje 100 % vyplatenia vašich zarobených peňazí a to už takmer 10 rokov.

Viete niečo spraviť, čo otravuje iných a mohli by ste im pomôcť?
Pridajte si k nám svoju ponuku, zarobte na tom, čo viete a na bezpečnej platforme sú vaše zárobky v bezpečí.

Ak sa Vám nechce hľadať v desiatkach kategórií a boli by ste radšej, aby Vás s ponukou kontaktoval priamo predávajúci,  stačí si kliknúť do kategórie HĽADÁM  a nechajte sa osloviť tými, ktorí majú aktuálne čas venovať sa Vášmu projektu, prekladu, vizitke, či logu…alebo je to niečo úplne iné? 

Spájame malých s veľkými, veľkých s malými, malých s malými, veľkých s veľkými

Okrem toho, je samotný portál aj veľmi efektívnym marketingovým nástrojom na vlastné promo tých, ktorí ponúkajú svoje služby,  na budovanie mena a získavanie nových klientov, čo môže byť v týchto dňoch na vlastnú päsť ťažšie aj finančne oveľa náročné.

A na druhej strane ak ste naozaj aj tí veľkí,  dajte o sebe vedieť aj tým menším a možno z toho vznikne zaujímavý projekt.

V tejto novej kategórii JASPRAVIM/PRO nájdete samých  šikovných ľudí, PROFIgrafikov, PROFIprogramátorov, PROFImarkeťákov, PROFIkreatívci, PROFItlmočníkov a mnoho ďalších.

Ak Vám zo dňa na deň „odpadol“ veľkí klient – možno nájdete ďalších práve u nás.

Mirka z Jaspravim.sk

Veľké veci začínajú v malom

 Hero image: Pixabay.com/Pexels 

Ilustračné foto: Pixabay.com/Pexels, Foundry

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať
Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Bowa - najlepšie hodinky na každý deň

Ďalšie články na podobné témy

Chcete zlepšiť chod svojej spoločnosti? Certifikujte ju
Aké sú prínosy zavedenia ISO noriem vo vašej spoločnosti?
Myslíte si, že váš eshop si ľudia nájdu aj bez reklamy? To je omyl
Viete aké výhody vám môže priniesť CE certifikát pri podnikaní (predaj tovaru) a prečo si ho vybaviť?
Zmanažujte prepravu balíkov s Delivery Management System
Jednorodičovské rodiny potrebujú ľahší prístup k informáciám a komplexnú odbornú pomoc
Podnikavá žena je aktívna žena
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?