Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
16. 5. 2019 | Zuzana

Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom

Peniaze sú taká ošemetná téma, ktorá hýbe svetom. Dokonca by sa mohlo zdať, že nám peniaze vládnu. Neustále sa o nich hovorí, zasahujú v podstate do všetkých našich oblastí a úprimne sa bez nich nezaobídeme. K životu ich potrebujeme. Zhodneme sa asi na tom, že sú nesmierne dôležité, a práve preto je skvelé mať s nimi ukážkovo harmonický vzťah. Na jednu stranu ich mať chceme a na stranu druhú ich nenávidíme. Je to podobné ako naše vzťahy s inými ľuďmi.

 

Rozprávka z časov dávno minulých

V dávnych dobách, každý človek vedel veľmi dobre čo mu ide. Každý bol majster svojho remesla, vedel si ho vážiť, uvedomoval si dôležitosť svojej práce pre ostatných. V dedine bolo aj desať pekárov, no každý vedel upiecť iný chleba, inak dobrý, inak špeciálny, presne podľa svojho. Títo pekári si nekonkurovali, pretože aj keď robili rovnakú robotu, tak každý iným štýlom, každý po svojom. Skúsenosti si vymieňali a prichádzali na nové nápady. Keď sa v dedine konala oslava, spojili svoje sily a chleba bolo dosť pre všetkých. Ľudia prirodzene spolupracovali. Kto nebol pekár, bol niekým iným a za svoj tovar či službu si sám určil cenu. No a dostali sme sa k peniazom. Ľudia v tomto príbehu mali radi to čo robili, vedeli, že sú užitoční a radi za to prijímali peniaze. Iných ľudí si vážili rovnako ako svoju prácu.

 photo-1413745000559-46fdd2d81cd7_1522090020.jpg

Rozprávka z časov nedávno prítomných

V škole nás učili, že musíme byť všetci najlepší, rovnako dobrí vo všetkom, čo nám hovorili. Nesmeli sme si radiť ani si pri písomkách pomáhať. No aj tak sme to robili potajomky, veď prirodzenosť pre spoluprácu človek nezaprie, ale pod hrozbou trestu sme to vedeli potlačiť. Snažili sme sa robiť všetko rovnako, no bolo to ťažké, lebo každý sme iný. Chyby sa trestali, tak sme prestali vymýšľať a prišli sme o kreativitu. Potom sme šli do práce a robili, čo nám povedali, presne tak, ako nás v škole naučili. Nemali sme radi učiteľov, spolužiakov, šéfov ani kolegov, lebo sme si nemohli dovoliť robiť veci po svojom, nemohli sme byť sami sebou. Oni to tiež nemohli, no nikto to nikomu nepovedal, lebo spolupracovať bolo zakázané a čo keby sme tým urobili chybu. Tak nikto nikomu nič nehovoril, všetci robili všetko preto, aby boli ako vzorový príklad z učebnice a nikto nebo spokojný, nie to ešte šťastný. Zdravie nás opúšťalo, energia nebola a peňazí pramálo, lebo začo by sme ich chceli dostať, keď sme nikomu nič užitočné nepriniesli.

Ak chceme mať peniaze, musíme mať radi iných ľudí, ak chceme mať radi iných ľudí, musíme  mať radi seba, ak chceme mať radi seba, musíme si dovoliť byť iným človekom než sme v tejto chvíli, lebo priznajme si, že toto naozaj nie sme my. Nie sú to tie peniaze bez ktorých sa nedá žiť, sú to ostatní ľudia, to bez nich sa nezaobídeme, tak klaďme dôraz na to, čo je naozaj dôležité a to sme my všetci. Pestujme dobré a úprimné vzťahy.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Sebavedomie si môžete vycvičiť
Zbavte sa strachu z budúcnosti a žite na plno