Moderná viacúčelová žinenka: Na čo všetko sa dá využiť Airtrack?
20. 5. 2022 | PR Servis

Moderná viacúčelová žinenka: Na čo všetko sa dá využiť Airtrack?

Airtrack je hit medzi športovými pomôckami. Tento hybrid medzi žinenkou a podložkou je pevný, ale zároveň ponúka skvelé odpruženie a tým šetrí vaše kĺby. Ľahko sa vyfúkne a uskladní. Poďme sa pozrieť, na aké športy sa dá airtrack využiť.

Parkour

Parkour je pohybový odbor, ktorý hraničí s formou umenia. Základným princípom je dostať sa z jedného bodu do druhého pomocou iného než klasického pohybu (teda nie chôdzou, behom apod.). Využiť môžete preskoky, saltá, šplhy a akrobatické prvky s dôrazom na efekt a minimálnu spotrebu energie. Parkour je typickou mestskou záležitosťou, ale trénovať sa dá takmer kdekoľvek. Podložka airtrack vám pomôže vyšperkovať saltá a premety priamo na zemi, čiže bez rizika pádu z výšky.

Gymnastika

Gymnastika je športové cvičenie založené na koordinovaných a na seba nadväzujúcich prvkoch. V gymnastike je dôležitý značný telesný výkon a čisté prevedenie. Počiatky gymnastiky siahajú až do antického Grécka, kedy športovci cvičili nahí (grécky nahý – gymnós). Airtrack je dokonalou pomôckou, ak chcete cvičiť doma a to aj s deťmi. Má totiž protišmykový povrch a tak umožňuje bezpečný tréning rôznych kotúľov. Navyše sa ľahko vyfúkne, je skladný a môžete ho so sebou vziať napríklad na sústredenie.

TeamGym

TeamGym je mladá gymnastická disciplína, v ktorej súťažia tímy s počtom 8-10 členov. Preteká sa v troch častiach:

·         Pohybová skladba – to je zostava, ktorú na hudbu predvádza celý tím. Choreografia musí obsahovať gymnastické a akrobatické prvky.

·         Trampolína – každý tím predvedie tri série skokov na malej trampolíne. Minimálne jedna séria sa vykonáva cez preskokový stôl a jedna bez. V jednej sérii preteká šesť členov tímu.

·         Akrobacia – podobný systém ako na trampolíne, iba s tím rozdielom, že sa akrobatické prvky predvádzajú na špeciálnom páse.

Airtrack je ideálnym pomocníkom pri tréningu zmienených akrobatických prvkov, ale slúži aj ako podložka na cvičenie.

Ďalšie športy

Airtrack má samozrejme veľa ďalších využití. Napríklad pri trickingu, čo je tréning spájajúci obraty a kopy z bojových športov a gymnastické prvky. Alebo pri cheerleadingu, čo je skupinové povzbudzovanie s náročnou choreografiou (roztlieskavanie), ktoré je od roku 2016 Medzinárodným olympijským výborom uznané ako oficiálny druh športu. A ak ste napríklad milovníkom jógy, určite oceníte nový rozmer tréningu, ktorý airtrack ponúka – vzduch nahustený v podložke vás donúti pevne držať stred tela. Skrátka a dobre, airtrack určite stojí za vyskúšanie.

Zdroj obrázka: KONSTANTIN_SHISHKIN / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Sú penny boardy vhodné pre deti?
Príďte si zabehať, zabaviť sa a zároveň pomocť! - RETRO BIRTHDAY RUN 2016
Práca z domu alebo ako si zariadiť home office
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Hriešne aristokratky
Ktoré knižky práve letia?
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Viete ako si zariadiť domácnosť s pomocou jednoduchých feng suei zásad?