Môj osobný stražca  - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
21. 10. 2017 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť

Dnes vám chcem predstaviť svojho osobného stražcu - sme spolu už dva roky a bola to láska na prvý pohľad i dotyk - antiage systém starostlivosti o pleť od LR - Zeitgard. Komplexný systém starostlivosti v troch krokoch garantuje zdravú a omladenú a vyživenú pleť. Aké sú moje skúsenosti? Čo sa mi na ňom páči a prečo? Aké má nevýhody? Čítajte nižšie: 

ZEITGARD Systém pre čistenie pleti je prvým krokom pre účinné a dlhodobé anti-age ošetrenie!

Dokonale čistá pokožka v každom okamihu?

Tento inovovaný produkt je revolúciou v klasickom čistení tváre: je oveľa účinnejšia ako ručné umývanie a hlavne šetrná voči pokožke. Vďaka ZEITGARD je pleť dokonale pripravená na ošetrenie ďalšími prípravkami. Tvár vyzerá zdravšie a už na prvý dotyk je hladšia - to je téma pre ženy i mužov.

Toľko oficiálny text distribútora.

Ucelený systém starostlivosti o pleť Zeitgard sa skladá z troch krokov. Dnes si predstavíme krok č. 1 - čistiaciu kefku. 

zeitgard_1508523029.jpg

Môj Zeitgard sa mi dostal do rúk týždeň po uvedení na slovenský trh. Spôsobil vtedy oprávnený ošiaľ. Vedeli sme, že LR uvedie "kefku" na tvár, no že to bude luxusný technický výdobytok v apple designe, to nás nenapadlo. Nielen že skvelo vyzerá, ale je ak výborným ochrancom krásnej a zdravej pokožky. 

Čo obsahuje Zeitgard krok 1? 

Sada obsahuje strojček s USB adaptérom, vymeniteľnú antibakteriálnu hlavicu a čistiací gél alebo penu. Zeitgard kefka ponúka dva varianty - ružový pre citlivú pleť je vhodný i pre ekzémy, psoriázu a pod... veľmi jemná kefka a jemná čistiaca pena citlivo odstaňujú odumrelé časti pokožky, prekrvuje a čistí. Modrý variant je vhodný pre bežný typ pleti, normálnu, zmiešanú a mastnú pleť. Individuálne je možné i kombinovať - podľa pocitov.  No ja napríklad, keď použijem čistiaci krém na jemnú pleť, mám pocit filmu na pleti a jemne lepivý pocit, to s gélom nemám. Jemná kefička je naozaj jemná, nebojte sa použiť modrú. Sama som začínala s ružovou, ale o mesiac som ju vymenila. Môžete si zakúpiť obidva varianty hlavíc a prípravkov, strojček ostáva rovnaký. 

70021_1508523063.jpg

Ako čistiť pleť kefkou Zeitgard? 

Je to veľmi jednoduché. Ja postupujem takto - odstránim makeup odličovacím prípravkom (Racine pena), pleť navlhčím. Na hlavicu nakvapkám určené množtvo prípravku a zapnem. Čistia sa 3 zóny - ľavá tvár, čelo, pravá tvár ( s tvárami aj brada a nos).Vyhybáme sa očnému okoliu. Po 20 sekundách čistenia zaznie signál, kedy sa presúvame na ďalšiu zónu. Celá tvár trvá čistiť 1 minútu. Je možné nastaviť 3 stupne intenzity. Antibakteriálna kefka jemne osciluje a hlbkovo čistí a odtraňuje nečistoty z pleti. Vlákna kefky sú napustené nanostriebrom a končeky sú zaoblené, čiže sú k pleti mimoriadne citlivé, odpudzujú baktérie a nečistoty a nezatláčajú ich hlbšie do pokožky ako niektoré lacné mechanické kefky na tvár. Celá kefka je vodeodolná, teda čistiť pleť môžete rovno v sprche. Používať ju môžete každý večer alebo niekoľkokrát týždenne. Po vyčistení pleti kefkou nasleduje ošetrenie krokom 2 - povieme si nabudúce - alebo standarnde hydrartácia tonikom, aplikácia denného/nočného krému. 

71016_1508523063.jpg

Ako sa starať o svoj Zeitgard?

Kefka nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Raz za čas ju treba postaviť do akumulátoru a dobiť baterku, raz za tri mesiace používania treba vymeniť hlavicu za novú. Sami to aj zbadáte, opotrebovaná kefka začne mať svetlejšie končeky vlákien (minie sa nanostriebro), začne byť nehygienická. 

Ilustračné foto: LR official, osobný archív

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
Ako sa správne postarať o pokožku v lete?
Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
Recept na najlepšie moravské koláče, aké ste kedy jedli
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?
Aká je skutočná Pravda o mužoch?

Ďalšie články na podobné témy

Najväčšie mýty o kráse
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Doprajte svojej pleti aj vlasom mladosť a sviežosť
Pripravte sa na zimu!
Prečo sa pleti chlad nepáči?
Potrebujete súrne malý zázrak?☺️
Prečo je kolagén tak dôležitý a ako funguje?