Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo...
11. 11. 2017 | Paťka

Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo...

Moje vlasy sú ako od kaderníčky lebo používam správnu vlasovú kozmetiku. Naše vlasy sú korunkou našej krásy a mali by sme zvoliť vhodnú starostlivosť, ktorá ich bude udržiavať najmä zdravé. 

Okrem toho, že zdravie vlasov sa odzrkadľuje od našej stravy, zdravé vlasy pomáha udržiavať aj správna vlasová kozmetika. Ja som prednedávnom vyskúšala vlasovú kozmetiku značky Kallos. Túto značku som videla v niekoľkých kaderníctvach a tak som sa rozhodla ju vyskúšať.

Už som mala všetky možné značky vlasovej kozmetiky od tých najdrahších po najlacnejšie a každá má niečo do seba. Po väčšine šampónoch a maskách boli moje vlasy buď zachvíľku mastné alebo naopak príliš vysušené. O problémoch pri rozčesávaní ani nevravím. Od Kallos som si kúpila tri produkty a to keratínový šampón, multivitamínovú masku na vlasy a keratínový sprej 14 v 1.

Keratínový šampón

Tento šampón som si vybrala najmä preto, lebo keratín prispieva ku obmedzeniu vypadávania vlasov. A mne veru vypadávali vlasy jedna radosť. Vlasy si farbím tak raz za 3 mesiace aj to len kvôli tomu, aby mali krajšiu farbu. Tento šampón má krásnu hustú textúru, príjemnú vôňu a okamžitú bohatú penu. Pritom ho stačí len trošku. Keratínový šampón pomáha obnoviť štruktúru vlasov, zabraňuje vypadávaniu vlasov a štiepeniu končekov. Šampón používam približne mesiac. Výsledok? Vlasy mi skoro vôbec nepadajú, sú vláčne a nemastia sa mi tak ako pri používaní iných značiek.

547004-10209688134470823-1198576625-o_1510390078.jpg

Multivitamínová maska na vlasy

Používala som už rôzne masky na vlasy ale táto ma uchvátila. Multivitamínová maska na vlasy obsahuje vitamíny C, B3, B5, B6, E, víťažok zo ženšenu, pomaranča, citrónu a s avokádovým olejom. Možno si myslíte, že toho tam je veľa. Ba práve naopak. Všetky tieto zložky len pomáhajú vašim vlasom získať lesk a výživu. Moje vlasy boli po farbeniach zničené a bez lesku, čo som sa snažila dlhé roky upraviť už asi všetkým. Táto maska mi ich dokonale zregenerovala. Nevravím, že mám teraz krásne lesklé vlasy. Nemám zatiaľ ale vidím, že po pár použitiach sú moje vlasy krajšie. Masku si rozotriem do umytých a uterákom vysušených vlasov, nechám pôsobiť 5 minút a následne dôkladne umyjem.

484878-10209688134710829-1576092061-o_1510390077.jpg

Keratínový sprej 14 v 1

14 v 1? Akože vážne? Keď som ho uvidela, tiež som si povedala, že to je veľmi veľa zložiek. Veľa kaderníkov odporúča používať menejzložkové prostriedky ale za to kvalitné. Ja som sa pre tento sprej rozhodla preto, lebo moje vlasy sa v poslednej dobe nedali poriadne rozčesať po umytí. Už som nemala nervy ani cit ich šklbať. Tento sprej toho obsahuje naozaj veľa. Obsahuje keratín, argánový olej, avokádový olej, kokosový a slnečnicový olej, ľanový olej, makadamiový a olivový olej, vitamín B3, B5, B6, C, E a pantenol. Toto všetko pomáha vašim vlasom. Sprej má nepriehľadný obal a preto som mala zmiešané pocity pri prvom použití. Sprej nie je totiž klasický tekutý, ale má skôr balzámovú štruktúru. Laicky by som to nazvala ako také vlasové mlieko. Jeho účinky sú však bezkonkurenčné. Vlasy sa dajú ihneď krásne rozčesať, sú chránené pred teplým vzduchom pri fénovaní alebo žehlení. Vlasy zanecháva regenerované a hydratované, plné objemu.

3516315-10209688134230817-392346974-o_1510390078.jpg

Záver

Určite odporúčam vlasovú kozmetiku Kallos každej žene. Nie len pre jej skvelé účinky ale aj výhodné ceny. Značku Kallos si môžete zakúpiť v drogériách Teta alebo na rôznych e-shopoch. Vymenila som svoje obľúbené produkty za túto značku a určite moju voľbu neľutujem. V budúcnosti určite vyskúšam aj iné druhy vlasovej kozmetiky Kallos.

20171111-092541_1510390189.jpg

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
CHI TEA TREE OIL Starostlivosť - skúsenosti po 3 týždňoch používania
Ziaja? ÁNO
Gosh Smokey Eyes Palet
Aby mali vaše oči ten správny pohľad
Riasenka Rebel Eyes od Gosh
S týmto sa už vaša pleť lesknúť nebude
Očná linka aj pre začiatočníčky