Môžete sa na cestovné poistenie spoľahnúť, keď sa na dovolenke nakazíte koronavírusom?
14. 7. 2021 | PR Servis

Môžete sa na cestovné poistenie spoľahnúť, keď sa na dovolenke nakazíte koronavírusom?

Sezóna dovoleniek je v plnom prúde a aj tento rok je poznačená prísnymi obmedzeniami a opatreniami. Pri cestovaní vám však pomôže cestovné poistenie, vďaka ktorému budete krytý nielen v prípade rôznych zdravotných komplikácii či strate batožiny. Správne zvolená poistka na cesty vás môže chrániť aj pred rizikom COVID-19. V tomto článku vám poradíme, ako si takéto poistenie nájdete a čo si treba všímať pri výbere najvhodnejšej ponuky.

Kedy poistenie na dovolenku kryje aj riziko ochorenia COVID-19?

Dobrou správou pre všetkých dovolenkárov je to, že z poistenia na cesty sú kryté aj situácie, keď sa na dovolenke nakazíte koronavírusom. Má to však svoje pravidlá. Poisťovňa vám z cestovného poistenia preplatí náklady na liečbu ochorenia COVID-19 iba vtedy, keď ste vycestovali do krajiny, ktorá je označená za nerizikovú. Vybrané poisťovne však poskytujú v rámci cestovného poistenia krytie aj v rizikových krajinách, a to prostredníctvom špeciálneho pripoistenia alebo ako súčasť vyššieho poistného balíka.

Samostatnou kapitolou je stornovanie dovolenky vtedy, keď sa u vás potvrdí ochorenie COVID-19. Ak máte v rámci cestovného poistenia uzatvorené aj storno zájazdu, nárok na náhradu storno poplatkov si môžete uplatniť aj v takomto prípade. Tu však tiež záleží na tom, do akej krajiny ste plánovali vycestovať. V niektorých poisťovniach máte nárok na zrušenie zájazdu pri potvrdení infekcie koronavírusu bez ohľadu na cieľovú destináciu. Sú však aj také poisťovne, ktoré vám poistné plnenie priznajú iba v prípade, keď ste mali navštíviť menej rizikovú krajinu.

Kde sa výhodne poistíte na cesty?

Už sme uviedli, že cestovné poistenie môže kryť aj riziko koronavírusu a tiež vám dokáže zabezpečiť aj vrátenie storno poplatkov v prípade, že sa u vás potvrdí toto ochorenie. Ako si takéto poistenie nájdete rýchlo a bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť? Veľmi jednoducho. Využite porovnávaciu kalkulačku od Netfinancie.sk a rýchlo a výhodne si vybavíte cestovné poistenie online. Po zadaní potrebných údajov a navolení rizík, ktoré má vaša poistka kryť, sa vám na vygenerovanom prehľade zobrazia všetky dostupné ponuky. Tiež tu nájdete aj informácie o tom, ako každá poisťovňa pristupuje ku krytiu liečebných nákladov pri liečbe ochorenia COVID-19. Budete si tu môcť preštudovať aj poistné podmienky a všetky ostatné informácie o vami zvolenej ponuke. Následne si cestovné poistenie aj uzatvoríte, pričom po úhrade poistného sa stáva platným. Všetko vybavíte priamo z domu, nemusíte chodiť do pobočiek poisťovní ani študovať ich webové stránky.

Poistite sa na dovolenku kompletne online a zaručene ušetríte. Bude vás to stáť len niekoľko eur a budete krytý v prípade zdravotných ťažkostí, nákazy koronavírusom a pri mnohých ďalších nepríjemnostiach.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom 
Keď si správne nastavíte podnikanie, môžete podnikať napríklad z AFRIKY
Na vaše PZP sa nemusíte spoliehať len pri dopravnej nehode
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Máte medzery v angličtine? Napravte to, nebudete ľutovať
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Ako sa správať na ceste, keď ste chodec alebo vodič?