Môžu byť dámske gumáky trendy?
25. 7. 2022 | PR Servis

Môžu byť dámske gumáky trendy?

Zdá sa, že okolo dámskych gumákov a módy existuje určitá kontroverzia. Niektorí ľudia si myslia, že nie je možné tieto dve veci spojiť dohromady, a že gumáky sú výhradne určené pre záhradkárske aktivity, nie na to, aby sme sa nimi prezentovali vo svete. Iní zase zastávajú názor, že gumáky sú dizajnové, praktické a zábavné. Môžu teda dámske gumáky byť trendy?

Obuv plná histórie

Väčšina ľudí vie, že dámske gumáky vynašiel vojvoda z Wellingtonu. Požiadal svojho londýnskeho výrobcu topánok, aby upravil tradičnú hesenskú čižmu po kolená tak, aby bola odolnejšia v boji. Pravdou je, že týmto krokom určil trend! Zrazu všetci londýnski významní muži kopírovali hrdinu z Waterloo a v polovici 19. storočia módne gumáky nosili už v podstate všetci. Postupom času vznikli aj  verzie do polovice lýtok a neskôr po členky.

V každom prípade, gumáky sa stali populárnymi u más, pričom nie každý bol členom aristokracie a mohol si dovoliť pár kožených topánok na mieru! V roku 1850 preto Charles Goodyear vynašiel proces vulkanizácie, ktorý premieňa prírodnú gumu pestovanú na stromoch na stabilný materiál (ten, ktorý sa používa vo výrobkoch, ako sú napríklad pneumatiky), a potom americký priemyselník (Hiram Hutchinson) prišiel na to, ako použiť novú technológiu na výrobu gumy. Vyrobili unikátne čižmy a zvyšok, ako sa hovorí, je história... V súčasnosti sú však wellingtonky opäť v kurze a sú nielen módne, ale tiež v novom šate. Môžete ich tak pokojne nosiť kedykoľvek, kamkoľvek, a s prakticky s čímkoľvek.

Krátke ikonické gumáky na každý deň

Ďalším veľkým tvorcom trendov devätnásteho storočia bola kráľovná Viktória. Tá v polovici 50. rokov 19. storočia dostala pár členkových gumákov s elastickými časťami, ktoré sa dostali do pozornosti módnych návrhárov. Ide o jeden z najobľúbenejších štýlov, ktorý si osvojili muži aj ženy. V súčasnosti existuje hneď niekoľko úžasných štýlov dámskych Chelsea Boots reprezentujúcich zmes štýlu a praktickosti. Robustná podrážka je skvelá na chôdzu v blate a môžete si ich tak obuť na prechádzku po lese, po meste, ale tiež na prácu v záhrade.

Čižmy do dažďa sú momentálne IN!

Túto sezónu povedzte dámskym gumákom jedno veľké ÁNO! Pôvodne sa tieto čižmy používali na záhradkárčenie alebo rybárčenie, no odkedy sa dostali do dámskeho šatníka, žiadna žena sa ich nechce vzdať. Gumáky dnes v obchodoch nájdete v prepracovanom novom dizajne, skvelo preto vyzerajú so sukňami, šatami, ale tiež s džínsami. Sú tak neodmysliteľnou módnou výbavou v každom ročnom období.

Dámske gumáky sú tiež nevyhnutnosťou pokiaľ sa chystáte k moru. Zabavte sa hravou žltou farbou a vneste do vašich outfitov nádych svetla, prípadne sa rozhodnite pre námornícku modrú verziu, ktorá splynie s tmavými úzkymi džínsami. Nech už si vyberiete akékoľvek čižmy, vaše nohy budú chránené a v suchu!

Gumáky inšpirovaný morom

Potrebujete inšpiráciu pre váš jesenný šatník? Môžete si vydýchnuť, pretože tu pre vás máme námet na ležérny outfit v námorníckom štýle. Sústreďme sa na chvíľu na víťazný duet letnej a jesennej sezóny: oversize tričko s potlačou, džínsami a gumáky. Ženská a zároveň ležérna kombinácia, ktorá bude po skončení leta vaším najlepším spojencom bez ohľadu na to, kam sa vyberiete. Je to tiež spôsob, ako si predĺžiť prázdniny pridaním námorníckeho námetu do vášho jesenného šatníka. Oversize košeľa je dokonalým doplnkom vášho letného i jesenného šatníka. Ide o módny doplnok, ktorý reprezentuje klasiku. Ak neviete kam na vaše nové gumáky, vyskúšajte napríklad CCC – v ich kamenných obchodoch či na e-shope nájdete obrovské množstvo trendových dámskych gumákov.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Populárne modely tenisiek od značky Adidas
Ako si vybrať topánky k šatám?
Topánky na vysokom podpätku – ako nájsť ten najpohodlnejší pár?
Letné sandále: Nízke alebo na platforme?
Balerínky: Nenávidený aj milovaný typ letnej obuvi
Mokasíny – ako ich nosiť k nohaviciam?
Jesenná prechádzka - ako sa obliekať?
Aké topánky si mám obuť na Silvestra?