Na šamanských rituáloch som sa stala neodmysliteľnou súčasťou prírody a zažila som skutočnú slobodu
27. 12. 2018 | Zuzana

Na šamanských rituáloch som sa stala neodmysliteľnou súčasťou prírody a zažila som skutočnú slobodu

K peruánskej kultúre samozrejme patrí šamanizmus. Šamani sú ľudia neskutočne múdri. Uvedomujú si dôležitosť prírody, tešia sa z každého dňa a hlavne pomáhajú ľudom znovu objaviť dávno zabudnuté umenie radosti zo života.

Očistná sila oceánu

Vystúpili sme na piesočnej pláži. Slnko príjemne hrialo, ale voda bola dosť studená. Zatiaľ čo sme sa kochali prírodou, šaman so svojim synom pripravovali hudobné nástroje a voňavé bylinky potrebné k rituálu. Predstavenie mohlo začať. Spev spolu so zvukmi bubnov, píšťal a hrkálkami bol úchvatný. Jeden po druhom sme pristupovali k šamanovi, ktorý odvádzal svoju prácu, až prišiel rad na mňa.

Emócie sa už viac nedali udržať, musela som ich všetky pustiť

Celé telo mi rezonovalo zvukom hudby. Žalúdok sa mi triasol nervozitou a slzy som mala na krajíčku. Vstala som z teplého piesku a sadla si na malú stoličku pred šamana. „Zavri oči, uvoľni sa, si tu iba ty, počúvaj oceán a zvuky bubnovania. Dýchaj.“ To boli jeho slová. Poslúchla som a on začal stláčať určité energetické body na mojom chrbte a rukách. V tú chvíľu to prišlo. Začala som neskutočne kričať a plakať. Roky zadržované emócie konečne mohli ísť von. Bolo to neuveriteľne silné. Obrovským spôsobom sa mi uľavilo. V ten moment mi bolo jedno, kto sa na mňa díva a čo si o mne myslí. Snáď prvýkrát v živote som sa naozaj prejavila presne taká, aká som v tom okamihu bola.

 people-1492052-960-720_1545943197.jpg

So šamanom som si zažila lásku bez podmienok

Kričala som o sto šesť a on ma láskyplne v tomto procese podporoval. „Áno, krič, si voľná. Pusť svoje pocity von s láskou. Dýchaj.“ Cítila som sa ako malé dieťa, akurát mi nikto nezakazoval plakať ani kričať, všetky emócie som mohla slobodne prejaviť. Naopak, šaman mi dodával pocit istoty, že tú obrovskú energiu, ktorú som nechávala prúdiť cez môj krik a plač, to čomu som sa konečne prestala brániť je úplne v poriadku. Cítila som jeho dôveru a prítomnosť. Nakoniec ma polial vodou s voňavými kvetmi a poslal k oceánu. Tomu som s láskou odovzdala všetko nepotrebné a zvyšok tohto úžasného večera som pozorovala západ slnka. Nad obzorom lietali vtáci, vlny narážali na skaly a v mojej duši sa rozliehal nesmierny pokoj.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Ďalšie články na podobné témy

Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Prelet nad planinou Nazca nás dostal na tajuplnú históriu a očaril krásou peruánskej krajiny
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.