Nádherný nový rok 2019
5. 1. 2019 | Bohumila

Nádherný nový rok 2019

Rok 2019 zaklopkal na dvere a zahalil nás do čistoty iskrivého snehu. Symbolické trblietky čerstvých vločiek usadajú tieto dni na našu krajinu, vyzývajú k pokoju nás dospelých a prinášajú radosť deťom. Veď aká by to bola zima bez snehovej nádielky! Sneh čistí, upokojuje, podporuje rast. Cítim veľkú silu roku, ktorému sme vykročili v ústrety. Cítim sa silná aj ja. Viem, že aj mnohé z vás.

Nemali sme to my ženy v ostatných týždňoch, mesiacoch aj rokoch jednoduché. Načúvam, sledujem, vnímam. Meníme sa, či už na úrovni jednotlivcov, ako aj celkovo. Ženská sila stále narastá. Ujímame sa slova, je nás viac a viac počuť aj vidieť. Ženy zaujímajú popredné miesta v politike, vo vedení veľkých korporácií, ženy sa neboja vystúpiť z davu a prehovoriť, brániť svoje práva. Ženy, ktoré v minulosti prevzali vzorce mužského správania a stali sa tak vlastne len “mužom v sukni”, sú na ústupe. Do popredia sa dostávajú ženy skutočné. Ktoré sú si svojej ženskosti vedomé. Nie je to jednoduché, ale tieto ženy cítia svoje poslanie a potrebu konať.

Ženská sila je láskavá, tvorivá. Žena znamená hĺbku, duchovnosť, intuíciu, kontinuitu, usilovnosť, vytrvalosť. Ženská energia plynie neustále, nemá ostré hrany. Žena víťazí láskou, starostlivosťou, pozornosťou, harmóniou, pokojom. Žena bojuje láskou, nie silou a strachom.

O žene a jej sile je aj Nádherná. Aj keď prináša viaceré témy ako kozmetika, oblečenie, vzdelanie a kariéra, moderné technológie, nákupy, cestovanie a pod., vieme, že podstata ženy je inde. Podstata a vlastná hodnota ženy vychádza z jej vnútra, z jej vlastnej precítenej ženskej energie a sebahodnoty. Milujúca a milovaná žena je vášnivá, spokojná… Nádherná. Žiari a rozdáva svoju žiaru a ľudské teplo a pohladenie ďalej. Veď samotná Matka Tereza raz povedala:

„Všade, kam prídete, šírte lásku: Predovšetkým vo vlastnom dome. Dajte lásku svojim deťom, manželovi alebo manželke, svojmu susedovi... Nech každý, s kým sa stretnete, odchádza od vás lepší a šťastnejší. Buďte živým vyjadrením Božej láskavosti, noste ju vo svojej tvári, očiach, úsmeve, vo svojom veľkom pozdrave.“

people-2567915-960-720_1546703816.jpg

Všetci túžime zlepšiť svet, začať je dôležité od seba. Naozaj od seba. Neočakávať od muža, že sa stane naším Princom z rozprávky a zachráni nás či vytiahne z nášho rozmaru. Svet sa mení a tú silu máme v rukách my, ženy. My máme tie možnosti dávať lásku ďalej - mužovi, deťom, okoliu. Ale dávať môžeme až vtedy, keď máme čo rozdávať. Láska se nedá rozdávať na dlh. To znamená, že najskôr musíme pochopiť a ľúbiť samé seba. Dávať si lásku samé sebe ako prvé. Veľa sa na túto tému hovorí, píše, medituje, organizujú sa workshopy, semináre, konferencie, kongresy. Že sa máme milovať, dávať si lásku. No málokto chápe, čo konkrétne to znamená, ako to robiť, ako skutočne a do hĺbky pochopiť a osláviť seba, ako nájsť vnútorný pokoj…

Podľa mňa, univerzálny návod neexistuje. Každá z nás prišla na tento svet s inou výbavou a prežíva iné veci. Nuž, odpovede si nesieme v sebe a objavíme ich systematickou a hlbokou prácou na sebe. Prídu spolu s trpezlivosťou, láskavosťou voči sebe, pokorou a TICHOM. Ticho je veľmi dôležité. Všetko dôležité rastie v tme a v tichu.

Čo vám, milé dámy, v roku 2019 priať? Len toľko, aby ste prijali a pochopili vlastné túžby a priania. Abyste sa stali nezávislými a plnohodnotnými samé za seba. Aby ste dokázali byť spokojné a šťastné tu a teraz s tým, čo máte. Aby ste tvorili svoj svet, nebáli sa prehovoriť, postavili sa za svoje hlboké hodnoty a presvedčenia.

My z Nádherná.sk vás k tomu budeme naďalej a ešte viac rady inšpirovať, podporovať, budeme vás zabávať v každodennom zhone, ale aj prinášať rôzne témy k dialógu, poukazovať na témy, o ktorých sa nehovorí, chceme vnášať svetlo a uzdravenie tam, kde treba. Každá jedna z nás má moc meniť a zmeniť. Zmena je život. Zaujímať sa o svoje okolie a byť vedomá znamená byť mladá. Mladý duch prináša mladé a zdravé telo. Majme silu a odvahu.

Toto je Nádherná. Toto si TY.  

Ilustračné foto: Pixabay.com 

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Prečo sa ti nedarí? Možno týmito zlozvykmi sama degraduješ svoj biznis
Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
Príbehy opatrovateliek Janky, Danky a ich babky
Nájdi svoje PREČO
Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Petra Hederová: K písaniu som sa dostala v období vzťahovej a životnej krízy

Ďalšie články na podobné témy

Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
12 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Pripravte sa na leto – inak
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Prestaňte sa porovnávať s inými ženami – HNEĎ!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.