Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?
27. 9. 2021 | PR Servis

Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?

Cvičenie je pre naše telo prirodzené. Na to, aby dobre fungovalo a nič vás zbytočne nebolelo, potrebuje pravidelný pohyb. Je jedno, či mu ho dáte vo forme chôdze, behu alebo cvičenia vo fitness centre. Keď sa však rozhodnete, že budete cvičiť s vlastnou váhou alebo činkami, dajte si pozor na začiatočnícke chyby. Mohli by spôsobiť rôzne zdravotné problémy.

Nedostatočné rozcvičenie tela

Rozcvička je základom celého cvičenia. Rozprúdime si pomocou nej krv v žilách a telo pripravíme na namáhavý tréning. A síce mnohí o jej dôležitosti vedia, akosi na ňu zabúdajú alebo ju úplne ignorujú.

Pred každým tréningom by ste mali zaradiť 10 – 15 minútové rozcvičenie, kedy sa dobre ponaťahujete a mierne si poskáčete. Rozcvičku si viete navrhnúť sami, podľa rôznych cvikov na internete. Prípadne sa držte odborníkov a profesionálov. Tí vám poradia, aké cviky sú pre vás vhodné.

Rozprúdenie tela a jeho naťahovanie by malo byť súčasťou tréningu. Oblečte si fitness oblečenie, pripravte sa na tréning a začnite cvičiť. 

Nesprávna technika

Každý cvik má určitý spôsob a techniku, ako ho predvádzať a robiť. Väčšina je jednoduchá a je len málo pravdepodobné, že by ste niečo pokazili. Na druhej strane, sú tiež cviky, ktorých technika je zložitá a komplikovaná. Preto by ste sa pred ich cvičením mali poradiť s odborníkom.

Pri nesprávnom predvádzaní cvikov sa môže stať, že si niečo zablokujete alebo posuniete. Nehovoriac o tom, že vám na nohu alebo ruku môže padnúť činka.

Množstvo kardio cvičenia

Kardio cvičenie je skvelé. Zahrejete sa pri ňom a pomôže vám efektívne a rýchlo schudnúť. Problém je ale v tom, že ak cvičíte len kardio, váha sa vám bude udržiavať veľmi ťažko.

Pri kardiu spaľujete len vtedy, keď cvičíte. To znamená, že po tom, ako opustíte fitness centrum, sa telo dostáva do bežnej fázy fungovania. Spaľuje len minimum kalórií. Ak však zakomponujete do svojho cvičenia aj posilňovanie, vytvoríte si svalovú hmotu. Vďaka nej budete spaľovať ešte dlho po tom, ako sa osprchujete a prídete domov.

Nevhodné vybavenie

Kvalitné vybavenie je polovicou úspechu. Pri nakupovaní siahnite po pánskom alebo dámskom športovom oblečení z funkčných materiálov. Nezabúdajte ani na obuv, dostatočne veľkú športovú tašku a ďalšie doplnky. K nim sa radí napríklad potítko, fľaša na vodu či fitness hodinky.

Vyhnite sa zbytočným chybám

Začiatočnícke chyby dokážu spôsobiť veľa problémov. Vyhnite sa im kvalitným fitness oblečením dámskym, dobrou technikou a správne zvolenými cvikmi. Zabudnite na úrazy a iné komplikácie.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Prečo je cvičenie ideálna cesta nielen k vysnívanej postave?
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!
Ako byť štíhla a fit – už navždy!
Ako začať cvičiť?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Ako si vypracovať postavu v pohodlí domova?
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?