Nájdi svoje PREČO
2. 3. 2020 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Nájdi svoje PREČO

Ako nájsť motiváciu, ako zapáliť v sebe ten plameň? S témou motivácie sa stretávame všetci celý náš život. Prečo byť vlastne motivovaný? Čo to znamená? Prečo sa snažiť? Má to vôbec význam?  Máte sny? Veľké sny? A túžite po ich naplneniu? Potom motivácia je motor, ktorý vás k nim privedie.  Nikto iný to za vás neurobí! Sny SA neplnia... sny si PLNÍME! 

Tento článok chcem venovať všetkým, ktorí v živote hľadajú to svoje, nech je to čokoľvek. Ktorí potrebujú pocítiť a znovu objaviť v sebe vášeň, silu, túžbu, plameň. Keď sme boli malí a objavovali sme svet, mali sme ho prirodzene, nepýtali sme sa. Ale rozum, systém, životné skúšky a prehry nás často o motiváciu a nadšenie pripravia... Stačí nepríjemná poznámka niekoho blízkeho, ktorá nás zraní na citlivom mieste - a sme schopní a ochotní naše sny uložit niekde hlboko do seba a uzatvoriť sa... A čo keď sa stane ešte niečo horšie? Čo potom? 

I keď som to nevedela, sama som vždy bola taký motor. Pre seba i pre ostatných. Prvých 24 rokov života som bola presvedčená, že absolútne viem, aké to moje Prečo je. Mala som cieľ, sústredila som sa, dosiahla som všetko, čo som si zaumienila. Prácu, výsledky v športe, vzťah. Čo som mohla chcieť viac? Lenže niekedy v tej dobe sa moje Prečo začalo z mojho života vytrácať... Pomaličky a nenápadne.  Zrazu som si uvedomila, že NEMÁM dôvod ísť ďalej... a vlastne za čím to idem? A Prečo? Jedna pochybnosť za druhou tie zvyšky mojej motivácie zablokovali. Výsledok? Prestala som snívať a prestala som sa snažiť. Prestala som sa sústrediť. Prestala som si veriť. A veľmi som sa snažila, aby to navonok na mne nebolo vidno a nikto to nezistil! 

Lenže tento stav bol neudržateľný. Plamienok zhasol a spustil reťazovú reakciu. Jeden pevný pilier po druhom sa mi začali rúcať pod nohami. Všetko, čo som vybudovala, popadalo. Au. A Prečo? Prečo? Pýtala som sa, hľadala, jedovala sa, obviňovala seba i celý svet...  Až raz prišlo jedno veľké, obrovské a jednoznačné LEBO -  LEBO SI ZABUDLA NA SEBA, DRAHÁ! Kde si, kde v tom všetkom si TY?

Zistila som, že to moje pôvodné Prečo bolo mylné. Bolo podmienené druhými ľuďmi a okolnosťami. Robila som veci pre to, aby NIEKTO DRUHÝ bol šťastný, spokojný, potešený, robila som veci, aby som POMOHLA, robila som veci, aby BOLO VŠETKO AKO SA TO PATRÍ, aby som vyhovela spoločenským tlakom a konvenciám. A zabudla som v tom celom na SEBA. 

Musela som na sebe veľmi pracovať a prehodnotiť všetky hodnoty a priority a dať sa na úplne prvé miesto.  Keď som to urobila, druhým krokom bolo zvoliť si, čo je pre mňa TU A TERAZ najpodstatnejšie, a na čom budem pracovať.  LEN JEDNA VEC. Nie dve... tri... desať. JEDNA.  Veru, bolo to veľmi ťažké ale dalo sa to. Musela som obetovať mnoho vecí, nemám čas na niektorých ľudí, či niektoré činnosti -  ale zasa na druhú stranu - skutoční priatelia a blízki ľudia vás chápu a podporujú vás. Tí falošní odpadnú.  

Tá zmena v myslení sa prejavila OKAMŽITE. To, čo doteraz NEŠLO, zrazu IDE s ľahkosťou a bez problémov. Môj život naplnily synchronicity, ktoré sa prepájajú a napľňajú môj zámer.  Za jeden mesiac som dokázala viac ako za posledných 10 rokov. Neľutujem ani jednej sekundy svojho života. Každej jednej skúsenosti, dobrej či zlej, každej slzy i úsmevu. Oplatilo sa to a dnes úročím všetok vklad. I keď niekedy mám horšie dni, to SVETLO zrazu svieti a žiari.

To Svetlo som JA. 

Ja som moje PREČO. 

Prajem vám, aby ste našli to svoje. Aby ste objavili SEBA. Ak sa vám nedarí, napíšte mi. Skúsime ho zapáliť spolu. 

 Ilustračné foto: Pixabay.com

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Tajomstvo desiatich cieľov
Koľko stojí výťah do neba?
Moje tri kroky k úspechu
Začnite si plniť sny už toto leto
Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Ako svojpomocne nafotiť (nielen) handmade produkty do e-shopu
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia