Najlepšie jesenné  aktivity: zahrejú i spália (kopu) kalórií
18. 9. 2019 | Redakcia

Najlepšie jesenné aktivity: zahrejú i spália (kopu) kalórií

Horúce letné dni sú preč, našťastie! Konečne sa človek nespotí už len pri úplne bežných aktivitách. Ak sa vám v horúcom počasí nechcelo, teraz sa konečne môžete pustiť do športovania a skutočne popracovať na svojej kondícii, postave i zdraví. Tieto aktivity sú na jeseň najlepšie!

Máte chuť pustiť sa do nejakého športu či aktivít až s odchodom letných teplôt? Výborná voľba, jeseň je ideálny čas na športové aktivity! Teploty už nie sú na omdletie vysoké, jesenná príroda ešte stále ponúka mnoho možností na pohyb a ak ešte nemáte na tento rok splnený svoj chudnúci plán, do vianočných sviatkov máte šancu zhodiť pekných pár kíl.

Pre zdravie aj postavu

Do čoho sa pustiť? Nie je to žiadna zložitá veda. Ak je nejaký šport či aktivita, ktoré vás práve teraz lákajú, pustite sa do nich. Vo fitkách začínajú jesenné kurzy, mnoho rôznych centier či iných inštitúcií otvára pohybové či športové kurzy. Nezabudnite, aj taký kurz tanca je dobrou aktivitou, kde môžete aktívne relaxovať. 

Náš tip: ak potrebujete cielene pracovať na svojej postave, investujte do seba a absolvujte aspoň niekoľko štartovacích hodín s fitness trénerom. Naučí vás správne vykonávať rôzne cvičenia, správne používať stroje na cvičenie, zostaví plán cvičenia a ak je to v jeho odbornosti, zostaví vám aj vhodný jedálniček. 

ee-to-use-sounds-yyqow5ovgja-unsplash_1568576558.jpg

A ktoré ďalšie aktivity sú na jeseň ideálne?

Možno vás trošku šokujeme, ale rozhodne by ste mali zvážiť plávanie. Je to nielen komplexná aktivita, pri ktorej môžete (podľa intenzity) spáliť mnoho kalórií, ale zároveň si aj otužujete organizmus. Ak máte v dosahu plaváreň, rozhodne neváhajte, aj keby ste si plávanie vybrali len ako doplnkovú aktivitu raz za týždeň či dva. 

Kým počasie dovolí

Kým je počasie priaznivé, športujte vonku. Aktivít, po ktorých môžete siahnuť je mnoho. Príjemnou aktivitou, pri ktorej spálite kalórie a aj si riadne vyvetráte hlavu je jogging. Ideálne v prírode. Zlepšíte si tak kondíciu, upravíte trávenie, nadýchate sa čerstvého vzduchu a keď si zvyknete, verte, ani horšie počasie (vás so správnou výbavou) neodradí. Držíme palce!

Ak vás neláka predstava behu, siahnite po bicykli. Na bicykli sa ľahko dostanete mimo obývané zóny, aj keby to malo predstavovať niekoľko kilometrov navyše. V prípade, že máte vo svojom okolí vybudované cyklotrasy, nie je dôvod nevyužívať ich do prvého snehu. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?
Ekologický trik do domácnosti: tieto veci robíte doma nesprávne!
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?
Sexi piatok: deň ideálny na poriadne horúci flirt
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Čo vlastne jesť?
Rúško: štýlový módny doplnok alebo desivý trend?
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Poznáme recept i najväčšie nástrahy!
Máj mesiac lásky: čo ak nie ste na „zamilovanej vlne“?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.