Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
13. 5. 2019 | Redakcia

Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?

Stal sa u vás vo vzťahu sex rutinou, či vás dokonca nudí? Pravidelne sa vám stáva, že máte šialenú chuť na sex, keď váš partner práve nie je na blízku, ale keď ho máte po ruke, nechce sa vám ani pohnúť?! Tak spravte čo najskôr tieto kroky – aj vy máte právo si sex znova poriadne užívať!

Je úplne v poriadku, ak nemáte chuť na sex každý deň. Je to úplne prirodzené v istých fázach cyklu, aj ročných obdobiach. Zatiaľ, čo v zime vám potrvá riadnu chvíľu, kým sa (obrazne povedané) roztopíte, v jar či v lete vďaka slnečným lúčom i vyšším teplotám vám môže doslova vrieť krv v žilách a chuť na posteľné hry vám bude chodiť po rozume neustále. 

Osloboďte svoje telo

Na zvýšenie apetítu po milostných hrách i partnerovi venujte najprv pozornosť svojmu telu. Mnoho vrstiev oblečenia umŕtvuje naše vnímanie pokožky a cez ňu aj okolitého sveta. Prejdite sa naboso – najlepšie v tráve či v prírode, buďte aj doma len tak. Cez nohy vnímame mnoho energie. Ďalším krokom je zahodenie všetkého (nepotrebného) oblečenia minimálne keď ste doma. 

Áno, nie každému je príjemné chodiť po domácnosti v nudistickom „odeve“, alebo si to nemôžete dovoliť. Spodnú bielizeň však nenápadne môžete zhodiť hneď po príchode domov – pod sukňou si vašu nahotu nikto nevšimne, vy si však veľmi rýchlo uvedomíte benefity času stráveného bez obmedzujúcich nohavičiek. Táto voľnosť pozitívne pôsobí aj na ženskú plodnosť.

sharon-mccutcheon-1348651-unsplash_1557693224.jpg

Náš tip: V súkromí odložte aj podprsenku a všetko úzke či obmedzujúce oblečenie. Poskytnite telu slobodu a pokožke možnosť voľne dýchať a cítiť.

Odľahčite stravu

Starať sa o seba treba zvonka aj zvnútra. Preto je dôležité, aby pri nedostatku energie zmenili svoju stravu. Zvyčajne je dobrým krokom odľahčenie. Obmedzenie sacharidov v strave či nahradenie jedného jedla ovocným či zeleninovým smoothie je príjemnou a veľmi zdravou voľbou. Už po pár dňoch (áno, stačia dva-tri) uvidíte pozitívnu zmenu nielen v chuti na sex. 

Venujte sa sama sebe

A teraz myslíme po sexuálne oblasti. Nikto iný vášmu telu nerozumie tak dobre ako vy. Doprajte si denne dobrý orgazmus – pôsobí blahodarne na prekrvenie celého tela, ale mimoriadne pozitívne pôsobí práve na ženské partie. Po dobrom orgazme sa vám totiž bude žiadať sexu, a to aj s partnerom. Navyše vďaka vyplaveným hormónom budete pôsobiť príťažlivejšie – nielen pre neho. Vy sa tak zároveň budete aj cítiť, a verte, je to na váš vidieť, ste proste sexi!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Letná starostlivosť o pleť - Ako pripraviť pleť na horúce dni
Letná romantika – Ako udržať vášeň a romantiku v dlhodobom vzťahu
Chudnutie do plaviek - Ako na to efektívne a zdravo?
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024

Ďalšie články na podobné témy

Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Poznáte svoje dva orgazmické body?
Na rovinu: ako si zlepšiť sexuálny život?
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Oživte si intímny vzťah s partnerom! Ako na to?
Ružový slon – obľúbený sexshop slovákov
Nájdi samú seba a uži si svoje telo!
Keď to v posteli nefunguje: viete kam treba partnera poslať?