Najväčšie mýty o kráse
26. 4. 2017 | Jana P.

Najväčšie mýty o kráse

Jedna povedala druhej.. Aj tak vznikajú nepravdivé mýty o tom, čo nám škodí alebo pomáha. Niektoré nám do hláv vtĺkali naše mamy, iné poznáme od kamarátky. Vlasy by sa nemali umývať každý deň, sladkosti spôsobujú akné či mejkap upcháva póry. Aj vy ich poznáte a uverili ste im? Je načase pozrieť sa pravde do očí!

Aj keď dokonalosť sama o sebe neexistuje, napriek tomu každá po nej túži. Chceme mať krásnu bezchybnú pleť, hustú a lesklú hrivu, štíhlu postavu.. Niet divu, že sme ochotné uveriť takmer všetkému, čo započujeme od najlepšej kamarátky či susedy. Nie všetko sa však opiera o pravdu. Ak odmietate mejkap zo strachu, že budete musieť bojovať s novovzniknutými vyrážkami, robíte tak zbytočne..

Mýtus č. 1: Mejkap upcháva póry

Je skvelé, ak pokožke občas doprajete dýchanie bez nánosov krycieho krému. Mejkap však nespôsobuje vznik vyrážok a neupcháva póry. Ale len v tom prípade, ak sa dôkladne neodlíčite. Dôkladné odlíčenie pred spaním je alfou a omegou čistej pleti. Páve v spánku sa totiž pokožka regeneruje najviac. Navyše, dnes sa už vyrábajú mejkapy, ktoré môžete nosiť bez obáv každý deň. Ak si však pravidelne budete líhať do postele s mejkapom, po čase môžete očakávať nepekné vyrážky na tvári..

Mýtus č. 2: Pravidelné strihanie končekov prispieva k rýchlejšiemu rastu vlasov

Na tom nie je ani zrnko pravdy. Vlasy vám rýchlo neporastú, na druhej strane bude o ne lepšie postarané a budú vyzerať zdravšie. Preto sú pravidelné návštevy kaderníčky dôležité. Rozštiepený vlas sa síce sám nezacelí, no dôkladnou starostlivosťou tomu môžete predísť.

Mýtus č. 3: Denné umývanie vlasom škodí, mastia sa

Jedno zo zaužívaných tvrdení. Vlasy si pokojne umývajte podľa potreby, no zvoľte si šampón podľa typu vlasov. Ak má vaša hriva tendenciu viac sa mastiť, nepomôžu vám väčšie prestávky medzi umytiami, ale prípravky určené práve pre tento typ vlasov.

Mýtus č. 4: Sladkosti spôsobujú akné

Je pravda, že sladké jedlá vašej postave neprospejú, no v skutočnosti nemajú žiadny vplyv na pleť. Jej kvalitu oveľa viac ovplyvňujú iné veci, napríklad hormonálne zmeny, stres, poruchy metabolizmu či nadmerná produkcia mazových žliaz. Zmena jedálničku sa môže zdať skvelým riešením, no záleží hlavne na pravidelnom čistení pleti.

Mýtus č. 5: Holením sú chĺpky tvrdšie a tmavšie

Žiadny strach. Pravidelným holením žiletkou sa vyrastené chĺpky nemenia. Zbavujete sa len chĺpku bez koreňa, čo nemá na rast nových žiadny vplyv. Zdá sa vám, že tie vaše vyzerajú hrubšie? Ide čisto len o vizuálny efekt. Je to tým, že nové chĺpky sa pri raste až tak nezužujú. Pokojne môžete pokračovať v holení žiletkou…

Mýtus č. 6: Červený rúž si nemôže každá dovoliť

Túžite po ňom, no ste o tom presvedčená, že sa vám nehodí? Omyl. Nestarnúci červený rúž pristane každej žene. Treba byť len opatrná pri výbere jeho odtieňa. Veľmi záleží od farby vašej pleti, úpravy celej tváre, doplnkov, zvoleného outfitu i konkrétnej príležitosti. Chcete sa na jeden večer premeniť na femme fatal? Smelo do toho! 

Mýtus č. 7: Kompletné čistenie pleti sa musí skladať z troch krokov

Vyčistiť, tonizovať a hydratovať. To počúvame zo všetkých strán. Ak by ste vynechali druhý krok, aj tak budete mať krásnu a čistú pleť. Týka sa to predovšetkým mastnej pokožky. Tá v skutočnosti tonizáciu nepotrebuje. Dôkladne ju vyčistí aj čistiaci gél. Maz pokožku chráni, preto netreba používať veľa prípravkov, ktoré sú príliš agresívne. Výsledkom bude ešte väčšia produkcia mazu. Tonizačnú vodu môžete s pokojným svedomím vynechať.

Autor: Jana P.

Fotogaléria k článku

Ďalšie články od autora Jana P.

Jesenné tipy na posilnenie imunity
Jarné sukne, ktoré si zamilujete: Tieto ovládnu šatník!

Ďalšie články na podobné témy

Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Doprajte svojej pleti aj vlasom mladosť a sviežosť
Pripravte sa na zimu!
Prečo sa pleti chlad nepáči?
Potrebujete súrne malý zázrak?☺️
Pozor, horúca správa! Náš najnovší bestseller od LARENS