Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
12. 9. 2023 | PR Servis

Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?

V sobotu sa u nás konala grilovačka. Určite to poznáte, stretnete sa ako rodina, pokecáte, deti sa spolu zabavia a spoločne sa porozprávate. Včera sa u nás presne takáto grilovačka konala. Bolo to super a ja som rada, že sme sa takto zišli. Už dlho ma dojíma, ako si z grilovačky odnášajú ľudia svoje pocity.

Tento článok je mojim vnímaním ako sa na obyčajnú grilovačku pozrieť očami organizátora. Tu sme boli organizátormi ja a manžel Milan. Zhrniem dva pohľady: ten jeho a môj. Mužom môže znieť článok feministický. Ale má svoj dôvod. Haló muži, prečítajte a potom kritizujte. Možno vám naopak pomôže pochopiť situáciu u vás doma. Je to na vás, ja píšem za seba.

Sobota, približne 8:30 vstávam.

Som vlastne rada, že ma deti nezobudili skôr, už sú v podstate veľké, no občas hádavé. Milan stále spí, včera to trochu prehnal s kamošom. Pili až do rána. Viem to, lebo to bolo plánované a oni nikdy len tak nepokecajú v piatok večer, jednoducho sa vždy opijú. Lenže dnes má prísť rodina. Ideme grilovať. To všetko treba pripraviť. Osobne tieto gilovačky až tak nemám rada. Radšej mám stretnutia na káve. Všetko je však dohodnuté a tak začínam pripravovať.

Už pár dní dopredu sme sa s Milanom rozprávali, čo sa chystá a tak som proste včera nakúpila. Tento rok som mala nápad. Poďme grilovať aj zeleninu. Kúpila som nejaké to pečivo, kopec zeleniny na prílohy, nejakú na grilovanie a nejakú aj na nedeľnú polievku. A samozrejme mäso na grilovanie. Večer som mäso pripravila, vložila do marinády a dala do chladničky. U nás v podstate bežný postup.

Sobota cca. 11:00

Mám už pripravený šalát, ošúpané a nakrájané zemiaky. Už len zvládnuť môj špeciálny recept na cesnakový dip a som v podstate pripravená.

Je cca. 12:00

Milan vstal. Je mu zle, vraj ho bolí hlava. Prečo asi? Nepýtam sa. Počkám, kým sa umyje a odváži sa prísť dole. Medzitým žiadam syna Andreja, nech aspoň pripraví gril. Vytiahnuť ho z garáže, doniesť uhlie, podpaľovač a tak celkovo: postaraj sa o gril, veď si muž. Našťastie moja motivácia funguje, je pohotový, gril sa už nachádza na terase.

Pripravení grilovať?

14:00

Prichádzajú prví členovia grilovačky. Brat a jeho rodina. Mám všetko pripravené, mäso v páce, klobásy, kukuricu, zemiaky, atď. Trochu klábosíme a dozvedám sa, že dcéra Lucy má už skoro 17 a prestala jesť mäso. Aká predvídavá som, že som kúpila na grilovanie aj zeleninu? Určite sa naje aj ona. Neskôr už prišli všetci. Bolo nás spolu asi 12 dospelých a cca 7 detí. Viete si predstaviť ten cirkus.

15-19:00 - Grilovačka

Bola pekná. Milan sa vzchopil a začal grilovať mäso, klobásu a aj steaky. Na môj popud musel aj cibuľu, cuketu a kukuricu. Do toho sa mu už ale veľmi nechcelo. Prečo? Kde je rozdiel? Pýtam sa ho. Nikde, len musím ísť s Marekom niečo dôležité vybaviť. A vieš, grilovať zeleninu, to sa mi moc nehodí. Láska, nedokončíš to? No čo už, strávila som s tým za pomoci nášho syna asi hodinu. Bratova dcéra Lucy to nakoniec ani nejedla. Vraj si už dala veľa zo šalátov a k tomu zemiaky. A že mi to trvalo dlho. Vraj nech sa nehnevám. Veď to ja sa ani neviem, radšej sa na ňu usmejem.

19-21:00

Hostia odchádzajú. Chvália nás, ako super sme to zorganizovali. Aj s deťmi. Ako perfektne vie Milan grilovať, a že aj na ďalšiu JEHO grilovačku prídu veľmi radi. Jeho? Veď nakoniec zeleniny sa zjedlo rovnako ako mäsa. Možno aj viac. Všetci chlapi chvália steaky a klobásy. Takmer nikto nepochválil zeleninu, a to ju jedli s nadšením. Už teraz sa teším na upratovanie, umývanie a odvrkavé komentáre mojich detí. Tu už prestáva sranda, použijem zbrane. Je to niečo v zmysle: Miláčik, naozaj ma tak ľúbiš, ako si to dnes prezentoval? Odpoveď okamžitá: Áno, láska. Super, som šťastná. Pretože viem, že mi teraz z lásky pomôžeš všetko umyť. Teda aspoň pripraviť a nahádzať postupne do umývačky.

Naozaj ženy nevedia grilovať?

Poďme sa pozrieť na fakty, ako sa to celé odohralo. Ja sama s deťmi na krku som nakúpila a ešte večer dala mäso do marinády. Všetko tak, aby bol Milan spokojný. Od rána som čistila, pripravovala a dohliadala na deti. Milan spal. Dozrela som aj nato, aby bolo kde grilovať, a aby sa hostia u nás cítili dobre. Ale samotné grilovanie už bola záležitosť Milana. Ako super, aspoň na niečom sa nemusím podieľať. Aspoň niečo urobil on. A dokončil to? Nie, len čo prišlo na zeleninu, musel odbehnúť. V skutočnosti si podľa mňa len držal image. Ach chlapi, akí ste priehľadní. -:) A teraz som sa už dostala do štádia, že najbližšie grilujem ja sama. Všetko. Mäso aj zeleninu. Som zvedavá, čo na to povie Milan, pretože nákup a prípravu nechám na neho. Či s tým bude súhlasiť? Bude. Síce ešte neviem, ako to dosiahnem, ale verte mi, ak to dokázali ženy v Argentíne, dosiahnem to aj ja. Ozaj, vedeli ste, že v Argentíne bolo grilovanie výhradne mužskou záležitosťou? Áno bolo. Poviem vám, že sa mi páči, že už to tam tak nie je. Prečítajte si so mnou príbeh prečo by mali ženy grilovať.

Moje otázky na záver článku:

Prečo je grilovanie výslovne mužská záležitosť? Veď grilujú aj ženy, ale mám pocit, že iba to, čo mužov nebaví.

Prečo je Milan v tejto grilovačke považovaný za super kuchára? Veď iba dal pár mnou pripravených kusov mäsa na gril, ktorý bol dostupný, pretože som to celé vopred zorganizovala?

Milan, dostal si sa až sem?

Aj ja teba. :-)

Martina.

Image: Karolina Grabowska Pixabay.com 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét
Oprášte svoj šijací stroj
Jednoduchý návod, ako si môžete ušiť sukňu
Háčkovanie ako módny trend so zaujímavou tradíciou
Sú penny boardy vhodné pre deti?
Chcete partnera obdarovať spoločným zážitkom? Toto sú tipy pre vás
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Jar so sebou prináša aj prvé teplé dni. Ako docieliť, aby ste sa vo svojom obydlí cítili komfortne?