Naučte sa konečne angličtinu
5. 3. 2018 | Simona

Naučte sa konečne angličtinu

Aj vy patríte medzi tých, ktorí snívajú o tom ako sa jedného dňa bez problémov dohovoria po anglicky, nadviažu zaujímavé kontakty alebo si len jednoducho zodvihnete sebavedomie. Verte, že začať sa učiť cudzie jazyky (nie len angličtinu) nie je nikdy neskoro.

Prečo by ste sa mali začať učiť angličtinu?

Začnite počúvať

Každý z nás je iný a preto aj výučba jazyka a spôsob sa bude pri každom líšiť. Zabudnite na klasické jazykovky, kde sa len málokedy dostanete k slovu. PRv ako začnete s niekým komunikovať, musíte si na cudzí jazyk zvyknúť. Odporúčam vám začať počúvať rádio alebo rôzne videá na YT s témou, ktorá vás zaujíma. Nevadí, že takmer ničomu nerozumiete. Teraz ide o to, aby ste si zvykli na to, ako cudzia reč znie.

Pomôžu aj pesničky

Angličtina je všade. Aj v rádiu počujeme anglické pesničky viac než slovenské či české. Vyhľadajte si na internete vašu obľúbenú, nájdite si slová a preklad a spievajte si. Ani si neuvedomíte a slová aj s melódiou sa vám zaryjú hlboko pod kožu. A bez problémov môžete využívať slovíčka, ktoré sa vám učením – neučením dostali pod kožu.

Hurá aplikácie!

V dnešnom svete plnom vymožeností máme väčší príjem informácií než kedykoľvek predtým. Využite túto možnosť a začnite sa učiť angličtinu pomocou zábavných aplikácií, s ktorými sa môžete zabávať vo svojom ,,mŕtvom“ čase, teda vtedy, keď na niekoho čakáte, cestujete a pod. Odporúčam aplikáciu Duolingo, ktorá je aj v češtine, takže nebudete mať problém a milá sova vám každý deň pripomenie, že na sebe treba makať a urobiť ďalšie lekcie.

pexels-photo-262454_1520276213.jpg

Stavte na seriály a filmy

Priznajte si to. Keď vás nejaký seriál zaujme, ste schopné aj nespať, len aby ste vedeli ako to dopadne. Využite to vo váš prospech a začnite sledovať obľúbené seriály v angličtine a bez českých alebo slovenských titulkov. Naozaj! Najlepšie bude ak ste film alebo časť seriálu už videli a viete o čo ide. Možno spočiatku nebudete veľa rozumieť, ale ani si neuvedomíte ako rýchlo sa to na vás nalepí.

Komunikácia = 50% úspechu

Nevyhýbajte sa komunikácii. Aj keď ste introvertka. Pre niekoho je dobré začať rozprávať už od začiatku, od prvého dňa učenia sa. No ja osobne si myslím, že najskôr si treba jazyk trochu napočúvať, zvyknúť si naň a dostať si do hlavy aspoň základné frázy. Potom bude radosť komunikovať. Vyskúšajte napríklad italki, kde si z veľkého množstva ľudí vyberiete toho správneho pre vás. Nemusíte sa báť ani príliš vysokej ceny. Nájdete tu učiteľov už od 8€ za hodinu a vyššie, ale stalo sa mi, že som našla učiteľa aj za nižšiu cenu.

Prezraďte nám milé dámy ako sa vy učíte cudzie jazyky. Používate niektorí zo zmienených tipov? Podeľte sa o svoje postrehy, nech sa nám spolu cudzie jazyky učia s ľahkosťou.

Ilustračné foto: Pexels.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Novoročné predsavzatia? Žiadny problém! Takto sa vám podarí splniť to, čo si zaumienite
Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Poďme sa zoznámiť: Gabriela
Je našou hlavnou motiváciou radosť?