Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?
25. 5. 2015 | Bohumila

Návrat do zamestnania po rodičovskej dovolenke - ako sa s ním vysporiadať?

Už aj mne sa to kráti. Ešte len nedávno som ten malý batôžtek doniesla domov a už sa chystá do škôlky. A pre mňa opäť po troch rokoch začne plnohodnotný pracovný kolotoč. V týchto dňoch mnohé mamičky v mojom okolí sa vracajú po rodičovskej dovolenke do zamestnania. Pre žiadnu z nás to veru nie je jednoduché. I keď sme sa toľko naučili pri tých naších uplakaných uzlíčkoch, i keď sme sa stali skúsenými managerkami zvládajúcimi neskutočné množstvo úloh a neplánovaných udalostí, máme obavy.

Prichádzajú obavy, ako to všetko zvládneme, zladíme? Ako nás prijme kolektív? "Neosprostela" som na tej materskej? (pýtam sa často, ehm.) Dokážem sa zasa zaradiť do pracovného procesu? Pre mňa osobne to bude iné i v tom, že ja sa do zamestnania nevraciam. Budem robiť ďalej na živnosť. Takže navyše sa budem starať i o stály príliv príležitostí, aby som sa uživila. Viem, nie som v tom sama, je nás veľa. Či už podnikáte alebo sa vraciate do práce, viem naprosto presne, čo nám chýba. Sebadôvera, odhodlanie, sebaistota. Prichádza čas odložiť tepláky a tenisky a vrátiť sa ku kostýmčekom, biznis oblečeniu, topánkam na opätku. Zasa sa budeme každé ráno líčiť a upravovať.  Do toho treba ešte zmanagovať manželov a našich drobčekov, vypraviť ich do práce a do škôlky. Ach jaj. Zvládnem to? pýtam sa.

Raz múdra podnikateľka a zakladateľka beauty značky, pani Mary Kay Ash povedala: Všetko, čo žena potrebuje vo svete biznisu je:

dnes by som dodala ešte že mobil. :)

Toho sa stále držím. V mojej biznis výbave sú jednoznačne tieto tri veci:

Rúž - luxusný matný rúž  LR Deluxe. Dodáva francúzsky šarm, vážnosť a eleganciu, Hodí sa na deň i na večer.

Vôňa -  Aj biznis má svoju vôňu. Ako sebavedomá a úspešná žena chcem nie len vyzerať, ale aj voniať. Vôňa Marbella vytvára okolo mňa dokonalú auru úspešnej a energickej, ale stále veľmi ženskej podnikateľky. Jej vôňa je vysoko koncentrovaná a vydrží celý deň. 

Posila pre mozgové bunky - to je doplnok výživy, nápoj Mind Master, úspešne pomáha bojovať proti stresu a zvyšuje koncentráciu. Vedeli ste, že práve matky na materskej zastupujú 85% populácie trpiacej chronickým stresom?  Začiatky v práci isto nie sú jednoduché. Je dobré mať po ruke niečo, čo zaberá rýchlo a účinne.

Vraciate sa po materskej do práce, či začínate podnikať? Alebo ste práve nastúpili? Ako ste to prežívali? Čo sa udialo? Čo vám pomohlo?

Ilustračné foto: Bohumila

Ďalšie články od autora Bohumila

Tajomstvo desiatich cieľov
S úsmevom získaš viac!
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Základné zručnosti virtuálnej asistentky

Ďalšie články na podobné témy

Otvorte sa možnostiam
Prečo sa ti nedarí? Možno týmito zlozvykmi sama degraduješ svoj biznis
Koľko stojí výťah do neba?
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Markéta Kopčilová: Verím v silu prirodzenosti
Práca z domu
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?