Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
1. 1. 2016 | Bohumila

Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?

„Viem, že sú ženy, ktoré majú problém s tým, či si vybrať hnedú orieškovú, alebo čokoládovú, majú málo odvahy na zmenu, čo by len o odtieň, ale treba len odvahu skúsiť to, a potom to ide samo, buď sa s tým človek stotožní, alebo si povie nikdy viac, a už nebude skúšať iné odtiene a farby, myslím, že je to o osobnosti, a o tom, v čom a ako sa človek cíti najlepšie!“ hovorí  Vierka Salajová, odvážna žienka, ktorá sa nebojí experimentovať s vlasmi ani s farbou. Ako sama vraví, základom je mať dobrého kaderníka, dobré vlasy a odvahu.

Vierku som spoznala pred 8 rokmi pri mojej predchádzajúcej práci v logistike ako pracovníčku v logistickom centre medzinárodnej spoločnosti. Už vtedy ma zaujala svojím účesom. Postupne jej profil na Facebooku začali plniť zaujímavé fotky jej nových, jedinečných účesov, ktoré nie len že boli svieže a moderné, ale zároveň pútali pozornost svojou trendovou farebnosťou.

Vierka, viem, že si vždy mávala super vlasy, ale pamätám si ťa najmä v rôznych odtieňoch medenej a červenej -  kedy si začala experimentovať s farbami?

Vierka: Vášeň pre také účesy sa vyvinula postupne, keďže ja som celý život nosila krátke vlasy na chlapca, s výnimkou prvej triedy základnej školy, stužkovej a svadby :) Keď som bývala v Spišskej Novej Vsi, mala som tam dobrého kaderníka, kamaráta Peťa, ktorý mal s bratom kaderníctvo, a tam sme skúšali rôzne účesy s krátkymi vlasmi a farbami, ale v podstate len odtiene červenej. Potom chlapci odišli do UK, kde pokračujú vo svojej profesii, a ja som začala hľadať vhodného kaderníka pre mňa, ale žial sa to nepodarilo k úplnej spokojnosti. Pred 8 rokmi som sa zoznámila s terajším manželom, presťahovala som sa do jednej dedinky a tam som sa v škôlke zoznámila s terajšou mojou dvornou kaderníčkou Evkou. Zo začiatku sme sa stretávali u nás doma, keďže jej dnešné vlasové štúdio bolo vtedy vo výstavbe. Najskôr išlo o klasické krátkovlasé účesy, s "normálnymi farbami". A keďže mne sa vždy na krátkych vlasoch páčila biela, sivá či strieborná, tak sme sa do toho pustili. Odfarbenie mojich čiernych vlasov na sivú trvalo zopár hodín, ale myslím, že výsledok stál za to :).

barva1_1484898389.jpg

Kaderníčka Evka: Som kaderníčkou už 11 rokov, 2 roky prevádzkujem Vlasové štúdio BeBeauty v Spišských Vlachoch, pracujem so značkou CHI Farouk systems. Najviac ma baví vytvárať účesy, ale aj farbenie, hlavne keď môžem využiť rôzne nové techniky farbenia, nové výzvy, premeny,  opravy... Na Vierku sa vždy teším, lebo spolu vytvárame niečo originálne a inšpirujúce, mnohé zákazníčky nemajú takú odvahu ako Vierka, ale obdivujú ju a páči sa im to. Treba brať do úvahy, že nie každej žene to pristane, alebo nemajú na takýto účes dosť pevné vlasy. A v neposlednom rade sa musí Vierka o vlasy starať viac ako iné ženy pri bežnej farbe. Vierka je prvou zákazníčkou, ktorá tento trend vyskúšala, a vlastne aj jedinou, ktorá si dlhodobo farbí vlasy podľa trendu "farbičky". Dovtedy som experimentovala len na sebe. Nájde sa však zopár zákazníčok, ktoré vyskúšajú tieto crazy farby aspoň na pár pramienkoch.

 barva2_1484898390.jpg

Odkiaľ čerpáte inšpirácie pre tieto kreatívne účesy?

Vierka:  Keďže internet je momentálne plný inšpirácií, tak aj odtiaľ čerpáme nápady, ale základom je náš nápad, s ktorým potom hľadáme niečo na internete. Mnoho farieb a nápadov vzniká za pochodu, aj keď sme sa rozhodli pre určitú farbu, a príde den D, tak sa to zmení :) Bavia ma všetky farby, pretože každá je iná, ale z času na čas sa aj tak vrátim k sivej, tak ako teraz.

Máte už plány na ďalší účes?

Vierka: Neviem, uvidíme, čo nás napadne, rozmýšlala som už aj o dlhých vlasoch, ale ako sa poznám, tak s nimi nevydržím dlho, vrátim sa ku krátkym, pretože to som ja a tak sa cítim najlepšie.

Aké sú reakcie okolia na tvoje nezvyčajné účesy?

Vierka: Reakcie okolia - už ma poznajú :) - Keď som nastúpila pred rokom do novej práce, mala som sice trošku obavy, aké budú reakcie, ale prevažovalo u mňa, že mi je to tak trochu jedno, lebo som to ja -  farebná a trochu iná :) -   a zvykli si. Teraz už len čakajú a pýtajú sa, čo bude nabudúce :)

Na záver by som sa rada opýtala Evky, čo by poradila čitateľkám, jako sa starať o vlasy teraz v zime?

Evka: Teraz v zime je veľmi potrebné vlasy chrániť používaním kondicionéru, raz za čas použiť masku, ak je správne zvolený produkt na daný typ vlasov a sú správne použité, tak sa vlasy nemastia. Top produkt, čo by som každej žene odporučia, je Silk od CHI, je to hodvab neoplachujuca,vyživujúca maska, ktorá sa môže použiť na suché aj na mokré vlasy. 

barva3_1484898390.jpg

autorka účesov:
Eva Kaderníčka Rybárová
Vlasové štúdio BeBeauty

Foto: Archív Viery Salajovej

Ďalšie články od autora Bohumila

Tajomstvo desiatich cieľov
S úsmevom získaš viac!
Na vlastnej koži: Brazílska depilácia
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Miroslava Horňáková: Nerealizovaný sen vždy bude len snom
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Základné zručnosti virtuálnej asistentky

Ďalšie články na podobné témy

Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Ako si ďalej bezzmyselne ničíte farbené vlasy
Odkedy je parfém parfémom?
Ako sa starať o pleť v zime?
Kde kúpiť kvalitné prípravky a kozmetiku pre ošetrenie vlasov?
CHI TEA TREE OIL Starostlivosť - skúsenosti po 3 týždňoch používania
Pripravte sa na leto – inak
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli