Neklikajte, zarábajte
24. 8. 2017 | Evuschka

Neklikajte, zarábajte

Možno viete o čom sú  Affiliate - partnerské, provízne programy, alebo  ste si ich už aj vyskúšali . Pre tie z Vás, ktorým je tento pojem novinkou objasním. Ak „behnete“ na web, zistíte, že nie jedna firma Vás bude na tento cudzí názov lákať. 

Čo si pod Affiliate - formou online reklamy teda  naozaj predstaviť?  Nuž, je to partnerský, provízny systém, určený pre prevádzkovateľov webových stránok, ktorý funguje na jednoduchom princípe. Takže je  to o tom, že ak Vy, prostredníctvom Vášho webu (podmienka je web mať ;) prinesiete zákazníka Vášmu partnerovi (internet ich je plný, na Slovensku veľmi obľúbená a kvalitná firma DOGNET) a on vám dá vopred dohodnuté percento z príjmu. Tu už nehovoríme o drobných.  Lebo väčšina predajcov vám kľudné dá 10% až 50% z predajnej ceny produktu. 

Affiliate, alebo vlastný produkt a úplne najlepšie je to v kombinácii. A najlepšia kombinácia  je vlastný produkt + amazon. 

 pexels-photo-164474_1503554620.jpg

Kto, alebo čo za tým stojí? 

Je za tým konverzia. Čoooo? Nie nemusíme meniť eurá na inú menu. Znamená to splnenie cieľa, ktorý stránka má. Môže to byť nákup, vyplnenie formuláru, stiahnutie brožúry atď. Miera konverzie sa udáva v percentách a znamená , koľko zo 100 návštevníkov urobilo konverziu. Bežne majú e-shopy konverzný pomer 0,5 – 2%.

Príklad. Predstavte si, že máte klasický obchod so spodným prádlom  a zapisujete si koľko zákazníkov vstúpilo do dverí . Miera konverzie vyjadruje ale to, koľko percent z klientov ku Vám nielen prišli, ALE aj reálne niečo kúpili.  

Páči sa vám to? Zarábali by ste radšej takto? Pravdepodobne Vám teraz víri v hlave otázka ? Musím si predsa najprv naštudovať  konverzie, cockies, impresie s klick rate, cms, sem, rtb ...a potom to sa to naučiť ako to všetko aplikovať do webu. Áno, čo to si bude treba naštudovať, veď jedno americké príslovie hovorí  „na vyliečenie biedy je práca lepšia ako whisky„ . A okrem toho Dognet má vlastný vzdelávací systém a všetko potrebné  ťa naučí.

Želám Vám veľa úspechov a nielen preklikov.

Ďalšie články od autora Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to, čo vás baví
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
Pozvanie na letné tvorenie, kurzy pre malých aj veľkých

Ďalšie články na podobné témy

Ako ne/zarábať na internete
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou
12 rád ako byť neodolateľná