Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
19. 4. 2019 | Gabriela

Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?

Máte neustále červené líca a dokonca vyrážky aj okolo tridsiatky? Pravdepodobne trpíte rozaceou. Podobne ako ja. Preto som sa rozhodla podstúpiť liečbu laserom. Ako to dopadlo a ako podporiť liečenie tejto nepríjemnej choroby?

Trvalo to dlhú dobu, nakoniec však bolo potrebné spraviť radikálny krok. Preto som sa odhodlala, po zakúpení množstva drahých prípravkov, že si rozaceu nechám odstrániť u odborníka, kožného lekára. A to laserom, ktorý nie je dvakrát najlacnejší, ale má pozitívny efekt. Ako to viem? Bohužiaľ moja sestra má rovnaký problém a daného zákroku sa zúčastnila. A presvedčilo ma to, že jej pleť už nie je vôbec červená. Nemusí si na tvár nanášať “tony” make-upu a rôzne ďalšie kozmetické prípravky. Úplne v pohode môže ísť medzi ľudí nenalíčená. 

Náročné rozhodnutie

Preto som sa rozhodla, že na zákrok pôjdem aj ja, nech už to stojí čokoľvek. A konkrétne 1,50 eur za jeden impulz. A mala som ich okolo 300. Tak si to viete spočítať. Hoci som bežná žena s dieťaťom aj hypotékou, nejako som si za tých pár rokov usporila na uvedený zákrok. Veď načo mi bude nová kabelka alebo oblečenie, keď tvár mám ako pubertiačka. 

Rozhodnutie ošetriť pleť laserom som urobila aj preto, keď mi  kožný lekár pri prvej návšteve povedal, že mám už druhé štádium rozacey a sú len tri. Preto som neváhala a zákrok podstúpila. Zhrubnutú a červenú pokožku vo forme tretieho štádia by som už naozaj nezniesla.

ani-kolleshi-684082-unsplash_1554714202.jpg

Dôvodom je fakt, že ak sa nachádzate v podobnej situácii a žiadne krémy, prípravky či lieky nezaberajú, skúste zvážiť laserový zákrok. A vyberte si správne dermatologické alebo laserové centrum. Od kvality lasera závisí mnoho, aby to neboli pre vás len vyhodené peniaze.  

Priebeh zákroku: Bolí ošetrenie laserom?

Celý zákrok trval asi 5 minút. Počas neho ležíte na ležadle, musíte mať zakryté oči ochrannými okuliarmi. A samozrejme ste odlíčená. Na utlmenie či zmiernenie bolesti som osobne nedostala nič. Ale je možné, že vám lekár niečo odporučí alebo podá, ak by ste mali záujem. Skúste sa spýtať a uvidíte.

Zákrok bol celkom bolestivý. Máte pocit, akoby vás pichali včely. Ale zase to nebolo nič, čo by sa nedalo vydržať. Horšia je potom starostlivosť o pleť po zákroku. Určite som zoberte voľno alebo dočasnú práceneschopnosť, najmä ak pracujete s ľuďmi. Tí by sa vás totiž mohli zľaknúť, lebo na nasledujúce dni sa bude vaša pleť hojiť. Môže dôjsť k určitým zápalovým procesom, na ktoré vám lekár predpíše konkrétne antibakteriálne mastičky. Preto sa môže stať, že niektorým pacientom  napuchne tvár alebo sa neprimerane zväčší. Nebojte sa, všetko sa cca do týždňa a možno aj skôr zlepší. 

A čo môžete urobiť na účinný boj s rozaceou v rámci životného štýlu? Prečítajte si tretie pokračovanie nášho seriálu o rozacey, estetickom i zdravotnom probléme mnohých žien!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!
Neviete čo darovať? Skvelé tipy na vianočné darčeky pre priateľov

Ďalšie články na podobné témy

Nekonečný boj s rozaceou I: Ako ju odhaliť?
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Najväčšie mýty o kráse
Ako sa starať o pleť pred a počas spánku?
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Konjacová špongia - krása z prírody
Aknózna pleť i pred 30-tkou?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.