Nepodceňujte príchod jari a vyhnite sa prechladnutiu
17. 3. 2020 | PR Servis

Nepodceňujte príchod jari a vyhnite sa prechladnutiu

Tohtoročná zima bola extrémne slabá a lyžiari museli cestovať až do zahraničia, aby si užili dobré zimné podmienky a lyžovanie. Prvý jarný mesiac sa nám ale začal a aj keď to zatiaľ nevyzerá na príchod teplého počasia, kalendár neoklameme. Nepodceňujte ale príchod jari a vyhnite sa prechladnutiu. Ako to ale urobiť, aby vás nezastihol kašeľ, nádcha a nebola vám neustále zima?

Vrstvite oblečenie

Jar je síce charakteristická slnečným teplým počasím, vonku to ale zatiaľ takto vôbec nevyzerá. Nepodceňujte preto počasie a ak sa chcete vyhnúť prechladnutiu, odporúčame vám vrstviť. Teplé pletené svetre ešte neodkladajte. Počas chladných rán vás príjemne zahrejú a v poobedňajších si ich budete môcť dávať dole.

V prechodnom období medzi zimou a jarou vám pod svetre odporúčame nosiť bavlnené body – s výstrihom a rolákové body  v rôznych farebných prevedeniach. Úlohou body je chrániť kríže a chrbát pred prechladnutím, čo v období medzi zimou a jarou hrozí.

Doplňte vitamíny vhodnými potravinami

V tomto období je potrebné doplniť vitamíny, najmä však vitamín C. Konzumujte citrusové plody, zázvor, ale aj med. Predaj domáceho medu ani na začiatku jari nekončí, práve naopak, niektoré rodiny sa práve v tomto období zásobujú novým medom. Med má antibakteriálne účinky, posilňuje imunitný systém a pomáha pri vznikajúcom prechladnutí. Ak už cítite, že na vás čosi ide, odporúčame vám uvariť si zázvorový čaj (z čerstvého zázvoru) s medom a citrónom.

Pri miernom prechladnutí odporúčame konzumovať okrem zázvoru, citrusových plodov a medu aj zelenú listovú zeleninu, cibuľu, cesnak, slepačiu polievku, ale aj bylinkové čaje zo sušených byliniek. Z byliniek vám môže pomôcť šalvia, lipa, medovka.

Odporúčame vám kúpiť si sušený včelí peľ. Aj ten vám pomôže posilniť imunitný systém a bojovať s prechladnutím. Pôsobí ako antibiotikum, je prírodným prostriedkom pre zlepšenie imunity, zvyšuje energiu a dokonca spomaľuje aj proces starnutia.

Ak sa chcete vyhnúť prechladnutiu, okrem dopĺňania vitamínov a vrstvenia oblečenia nezabúdajte na pobyt na čerstvom vzduchu. Zároveň sa vyhýbajte miestam, kde hrozí riziko prenosu baktérií a  vírusov aj na vás.

Zdroj obrázka:

Autor: Dragana Gordic / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Psychologický román s krimi- zápletkou! Taká je nová kniha Kristíny Baluchovej
Nečakajte na hodinového manžela: super tipy, do čoho sa pustiť počas karantény!
Zatvorené hranice? Vieme ako na to!
Čo nosiť pod nohavicami? Bude to veselé!
Ako sa správne starať o rúško?
Colour Up: Kolekcia „Rita Ora pre DEICHMANN“
Nestíhate variť? Takto sa dostanete k obedovému menučku z pohodlia domova
Ako postupovať pri plánovaní vlastnej svadby?

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.