Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
24. 10. 2017 | Zuzana

Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca

Zdroj všetkého vedenia nie je ukrytý ani vo vesmíre ani v múdrych knihách. Všetko čo potrebujeme vedieť, všetok nadhľad si nesieme v sebe. Asi tomu nie je ľahké uveriť, lebo na prechádzke životom vstupujeme okrem ružových záhrad aj do kríkov plných pichľavých bodliakov. Ale prečo? Načo bodliaky? Čo sa stalo s našim kompasom, keď nás naviedol na túto cestu? Kedy sme prestali počúvať hlas našej intuície?

Viete ako sa hovorí, že muž je hlavou rodiny a žena je krkom, ktorý tou hlavou otáča? Predstavte si, že vaše srdce je žena, ktorá sa s láskou stará o váš zdravý rozum. No nebolo by to krásne? Nechať sa viesť intuíciou. Predstavte si, že potrebujete vyriešiť naozaj závažný problém, ktorý zdanlivo ohrozuje vašu existenciu. Čo urobíte? Začnete o tom premýšľať a hľadať cestu von. Pokiaľ však neurobíte  rozhodnutie váš problém bude pretrvávať. No jasné, že sa chcete zbaviť problému, ale zároveň chcete urobiť správne rozhodnutie. Lenže čo je správne, keď možností je hneď niekoľko? Možno by nám mohol našepkať náš vnútorný hlas. Že nič nepočujete? No niet divu, lebo kde je logika tam nemôže byť intuícia. Poďme sa preto naučiť uviesť rozum a cit do rovnováhy.

 Ako komunikovať so svojim srdcom

Často si myslíme, že rozum vie všetko, ale aj naše srdce je veľmi múdre. Hlavne vie to, čo nám hlava často krát neberie. Zamerajme svoju pozornosť na jeho životodarný a láskavý tlkot, ktorý nám pripomína, že žijeme. Vášnivo tlčie na poplach alebo si pokojne bije v láskyplnom rytme života. Dajme mu šancu prehovoriť a vypočujme si, čo nám chce povedať.

 girl-pose-344322-960-720_1508832779.jpg

Pohodlne si ľahnite alebo sadnite. Zhlboka dýchajte a nechajte myšlienky voľne plynúť bez hodnotenia. Neprikladajte im žiaden význam. Dýchajte a pomaly zavrite oči.  Položte svoju pravú dlaň na srdce, tak aby ste cítili jeho tlkot. Zameriavajte svoju pozornosť na srdce. Pravá hemisféra je centrum logiky a ľavá zase intuície. Potrebujeme ich vyvážiť. Pokojne dýchajte a ostaňte v tejto polohe tak dlho, ako je vám to príjemné. Toto cvičenie môžete praktikovať kedykoľvek. Napríklad ráno než vstanete z postele alebo večer keď sa chystáte spať. Stačí pár dní a pocítite zmeny. Môžete mať viac energie, začnú vás napadať inšpiratívne myšlienky a tiež môžete dostať odpoveď na problém, ktorý potrebujete vyriešiť.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Single ženy dnešnej doby
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok