Neviete čo darovať? Skvelé tipy na vianočné darčeky pre priateľov
12. 12. 2019 | Gabriela

Neviete čo darovať? Skvelé tipy na vianočné darčeky pre priateľov

Stáva sa, že pre ľudí, ktorých poznáme najlepšie je zároveň najťažšie kúpiť vianočný darček. Prečo to tak je? Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Ale často je to najmä kvôli tomu, že nám na nich veľmi záleží a nechceme ich sklamať. Čoho následkom môže byť až paralyzujúca neschopnosť vybrať ten správny darček.

Ak nejde len o tých najbližších, niekedy výber môže skomplikovať aj to, či máme vo svojom okolí kamarátov, ktorí si kúpia všetko, čo chcú alebo obľubujú len drahé a luxusné veci. Či dokonca takých, ktorí sú naoko spokojní s tým, čo sme im darovali, ale pri prvej príležitosti zanesú dar do obchodu a vrátia.

Vybrať dar pre priateľov či známych môže byť niekedy naozaj ťažký oriešok, preto prinášam aspoň pár nápadov a možno vám niektoré z nich pomôžu.

Pre tých menej náročných môžete skúsiť kúpiť klasické hmotné darčeky, nad ktorými takmer nikto neohrnie nos. Napríklad sviečky, pyžamo či make-up, ktoré si môžete nechať zabaliť do nádherných krabičiek, čo im dodá luxus a štýl. 

Pozrite sa na týchto pár tipov:

Luxusné pyžamo

Keď ide o pyžamo, slovenský trh síce ponúka pekné kúsky, ale predsa len niečo originálne by ste hľadali márne. Ak sa nebojíte objednávať cez internet (doručenie do Európy je za 15 libier, 3-5 dní), prípadne často cestujete do zahraničia, pyžamo od značky ONE HUNDRED STARS jednoznačne poteší každú náročnú ženu a šopoholičku.

Darčekový box

Tak tomuto boxu neodolá snáď žiadna žena, ktorá sa rada líči a stará o seba. Hoci ide o naozaj drahší darček, jednoznačne poteší. Box obsahujej všetko, čo je potrebné pre dokonalý make-up.

 photo-1515688594390-b649af70d282_1543695134.jpg

Trblietavé šaty

Skvelý tip, ako zabiť dve muchy jednou ranou a kamarátke ušetriť čas zháňaním vhodného outfitu na Silvestra je kúpiť jej slávnostné šaty. A trblietky sú jednoznačne IN.

Luxusná starostlivosť o telo

Veľmi obľúbená francúzska značka L'OCCITANE má množstvo produktov na telo a tvár, ktoré mnohé poslúžia ako ideálny darček. Ak viete, že si niekto z vašich kamarátov potrpí na luxus, L'OCCITANE je vhodná voľba. Nejedna slovenská alebo svetová celebrita má niečo od nej vo svojich šuplíkoch.

Sviečka s vôňou levandule

Kto by nemiloval vonné sviečky? Ak naozaj neviete, čo by dotyčnú osobu potešilo, skúste jej kúpiť túto alebo inú podobnú luxusnú sviečku. Okrem toho, že príjemne rozvonia celý príbytok, zapadne aj do interiéru.

 photo-1532595891845-74d041c17ddc_1543695076.jpg

Kniha citátov: Som Idealista

Útla knižka plná inšpirujúcich myšlienok a výrokov. Pomôže v ťažkých dňoch a povzbudí. Ak si najskôr potrebujete zistiť, čo je jej obsahom, skúste sledovať Instagram profil (#somidealista), kde nájdete bližšie informácie. 

Nehmotné dary

Niekedy potešia aj darčeky, ktoré nemožno zabaliť alebo poskytnú nejaký zážitok, či skúsenosť, poprípade niečo naučia. Darovať môžete fotenie (napr. v svetovej metropole, detí alebo celej rodiny, predsvadobné a pod. ), nejaký kurz (potápanie),  wellness pobyt či balíček, vstupenku na kultúrne alebo hudobné podujatie, poukážku na dentálnu hygienu, zážitok (jazda na formule, let balónom).

Darujte zážitok 

Večera v príjemnej reštaurácii pri vynikajúcom jedle v spoločnosti milovaných ľudí môže byť to pravé. Na WWW.DARCEKOVE-VOUCHERY.SK nájdete pestrú ponuku darčekových poukážok do štýlových a overených reštaurácií ako aj na ďalšie kvalitné služby. Reštaurácie, pobyty, wellness, salón krásy, kurzy, workshopy, obchody - vybrať si môžete rôzne darčeky pre ženy aj pre mužov.

Výhodou sú online platby a teda nákupy aj zo zahraničia, či nakupovanie na poslednú chvíľu - aj počas Vianoc. Voucher si môžete poslať e-mailom, alebo si objednať aj tlač, balenie a doručenie, čím si ušetríte čas a prácu. Cez WWW.DARCEKOVE-VOUCHERY.SK darujete voucher v skutočnej hodnote a s elegantným dizajnom. Na rozdiel od materiálnych darčekov šetríte aj životné prostredie. Ak sa náhodou netrafíte, môžete voucher do 14 dní vymeniť za iný, ktorý si sám obdarovaný vyberie. Dobré nie?

Nakupujte na WWW.DARCEKOVE-VOUCHERY.SK.

Niekedy to poteší omnoho viac, než len klasické darčeky. Stačí len počúvať a pozorovať, čo daná osoba preferuje, čo má rada a po čom túži. Potom už bude výber veľmi jednoduchý.

A ešte jedna rada na záver. Preto, aby ste niekoho potešili si nemusíte brať drahé pôžičky či nakupovať na splátky. Nepotrebujete si predsa priniesť do života ešte viac starostí. To, čo v živote naozaj stojí za to, je často zadarmo. A tiež pamätajte na to, že darovanie je vždy lepšie ako dostávanie. Myslite na radosť, ktorú dotyčným spôsobíte.

Ilustračné foto: Pixabay.com, Unsplash.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autora Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Pompézna fashion show MIKLOSKO FW 2017
Neuveriteľný vianočný outfit. Dokážete si ho vyčarovať i vy!
Ikonická IVY PARK exkluzívne na ZOOT.sk!
Santa Claus vs. Ježiško. Kto nosí darčeky?
Vianoce v Španielsku
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Čo si obliecť na Silvestrovskú párty?
Takéto prekvapenie by chcel Váš partner častejšie než len na Valentína