Neviete, čo s dlhými chladnými večermi? Toto je ako stvorené pre jesenné noci!
11. 11. 2018 | Gabriela

Neviete, čo s dlhými chladnými večermi? Toto je ako stvorené pre jesenné noci!

Ak ste ešte nepočuli o skvelej filmovej novinke, o remaku The Star is Born (Zrodila sa hviezda), tak to musíte ihneď napraviť. Hoci námet nie je úplne originálny (prvý film s rovnakou tematikou bol natočený už v roku 1937), je na ňom niečo neobyčajné, čo vyvolá emócie a chytí za srdce.

Okrem toho, hlavné postavy v ňom stvárňujú americká speváčka Lady Gaga a pohľadný herec Bradley Cooper, pre ktorého to bol zároveň aj jeho prvý režisérsky debut.

Ak túžite po romantike a skvelom filmovom zážitku, musíte si ho pozrieť. A nezáleží na tom, či to bude s priateľom, manželom či kamarátkou.

Na začiatok vám len v skratke prezradíme niečo z príprav a zo zápletky filmu. Kombinácia krásneho a talentovaného Bradleyho Coopera a speváčky Lady Gaga je priam dokonalá. Kandidátok na hlavnú ženskú postavu bolo niekoľko. Hovorilo sa o takých menách, ako je napríklad Beyoncé, Jennifer Lopez, Shakira či Demi Lovato. Nakoniec výber skončil pri tejto extravagantnej hviezde.

A výsledok je naozaj skvelý až prekvapujúci. Lady Gaga bez predchádzajúcich hereckých skúseností stvárnila svoju postavu pomerne dôveryhodne. Hrala ženu - Ally, ktorá bola jej úplným opakom. Hoci skladala piesne, nespievala ich a vystupovala len v nočnom klube, zatiaľ čo tvrdo pracovala ako čašníčka. Kvôli tejto postave bola speváčka väčšinu času málo nalíčená, s prirodzenou farbou vlasov, čo mnohí jej fanúšikovia ocenili. Na svojom instagramovom profile Lady Gaga dokonca zverejnila aj pár fotiek vzťahujúcich sa k tomuto filmu.

Kontroverzná speváčka v mnohých rozhovoroch pre americké média priznala, že bola očarená talentom Bradleyho Coopera, jeho krásnym hlasom a zanietením, ktoré venoval celému filmu. Pre neho to bol totiž režijný a spevácky debut. Tiež priznala, že už pri prvom spoločnom kontakte bola medzi nimi určitá “chémia”. No možno u Lady Gaga aj niečo viac :-). Aj mimo filmového plátna sa speváčka o hercovi vyjadrovala len v superlatívoch.

 a-star-is-born_1541933483.jpg

Čo sa týka Bradleyho, ten naozaj prekvapil svojim hlasovým prejavom a tým, ako stvárnil hlavnú postavu Jacksona Maina (country speváka). Hoci v rozhovore priznal (je možné vidieť aj na Youtube), že mal obavu z toho, či bude pôsobiť dosť dôveryhodne ako spevák popri naozajstnej popovej dive. Myslím si však, že svoju postavu stvárnil naozaj bravúrne.

Filmová zápletka

Dej celého príbehu je celkovo jednoduchý, ale nesie významné posolstvo pre spoločnosť. Život hviezd totiž nie je vždy len o peniazoch a sláve, ale často si vyžiada svoju daň. Mnohé talenty napriek svojmu úspechu prepadnú drogám či alkoholu a dokonca sa to neraz končí tragicky. Preto sa Bradley Cooper rozhodol film opäť natočiť, chcel zdôrazniť aj túto odvrátenú stránku showbiznisu. 

Ako som už spomenula Bradley stvárnil postavu Jacksona Maina (country hviezdy), ktorá  objaví doposiaľ neznámu ale talentovanú speváčku Ally (Lady Gaga). Pozve ju na svoj koncert, kde ju chtiac či nechtiac prinúti vystúpiť a ich spoločný song zožne na Youtube veľký úspech. Ally potom Jacksona sprevádza na viacerých vystúpeniach, kde jej prenecháva čoraz väčší priestor. Napokon si ju všimne manažér z hudobného biznisu a navrhne je možnosť tvorby vlastného albumu. Odvtedy Ally stále stúpa ku hviezdam, veľmi sa jej darí, zatiaľ čo Jackson zápasí s alkoholom, ťažkosťami so sluchom a kariérnym zostupom.

Záver filmu je nečakaný, nakoľko ide o americký romantický film. Radšej ho pre tých, čo film nevideli neprezradím.

Okrem tejto zápletky je film mimoriadny vďaka nádherným piesňam a ich interpretáciám. Spojenie hlasov Bradleyho a Lady Gaga znie dokonale harmonicky. Po ich vypočutí budete musieť naozaj silne odolávať, aby ste si ich nepustili opakovane. Niektorí vravia, že skladby siahajú až na Oscara. No veď uvidíme, ako to dopadne.

 rner-bros-courtesy-everett-collection_1541933422.jpg

Každopádne ide o krásny romantický film, s dobrou zápletkou, skvelými hereckými a speváckymi výkonmi a určite sa ho oplatí vidieť, ak ste tak ešte neurobili.

Zaujímavosti týkajúce sa filmu

Už 18-mesiacov pred natáčaním absolvoval Bradley Cooper hodiny spevu a každý deň mal pri sebe papier s rôznymi artikulačnými cvičeniami. Bolo to preto, aby vedel lepšie stvárniť svoju postavu a napodobniť jeho hlas. Vo filme je výrazne hlbší, intenzívnejší.

Všetky piesne vo filme sú naspievané naživo, čo navrhla samotná speváčka. Producentom filmu je Clint Eastwood, ktorý už v roku 2011 uvažoval o jeho natočení, ale v hlavnú postavu mala stvárniť speváčka Beyoncé.

Ilustračné foto: Courtesy of Everett Collection

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Ako začať podnikať popri dieťati
12 rád ako byť neodolateľná
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
12 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch

Ďalšie články na podobné témy

Skúsenosti s používaním automatického kávovaru
Do kín dorazila komédia, ktorá rozosmiala aj Gizku Oňovú
Rozprávky prebudia našu fantáziu a pohladia dušu
TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Kamila Slašťanová: Nikdy som sa nebála robiť veci, ktorým som verila.
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Ziaja? ÁNO

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.